Skocz do zawartości

Zabudowa suba w nadkolu-prośba o napisanie tutka.


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko bo rzadko ale spoty łódzkie się zdarzają, podjedziesz, posłuchasz a czas na pogaduchy też na pewno się znajdzie :)

Chyba, że przejazdem w Łodzi będziesz to zapraszam albo na warszawskim spocie, gdzie już hektar czasu się wybieram i dojechać nie mogę... no ale co się odwlecze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

poruszono ciekawa kwestie...

 

wielu tu maniakow robi sobie obudowy z MDFu 25-60mm

a nagle zywica wystarczy z 2-3 warstw?

 

przeciez zeby to bylo odpowiednio sztywne to trzeba zrobic 10mm laminat + szklielet ze sklejki + kilka warstw mat bitumicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nagle zywica wystarczy z 2-3 warstw?

 

Zgadza się, ścianka swoją grubiść musi dostać, te 2 warstwy są akurat dobre aby mieć stabilną skorupę do pogrubiania.. Niby można pastą wysmarować pogrubiając ścianki ale ja nie jestem zwolennikiem takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Braxa poszło na suba aż za 150zł tak więc nie uważam że to dużo, a ścianka zyskała ponad 1cm grubości i do tego struktura jest chropowata.

 

Pojemnośc ok 6l, więcej nie dało się wygospodarować, ale dla moich celów wystarcza.

 

Pewnie z żywicy dałoby się wygospodarować z 0.5l więcej, ale i roboty niewspólmiernie więcej, a tak robiłem go chyba 2 dni po 3-4h, celowo wziąłem sklejkę, gdyż wydawało mi się że ma wiele większą sztywność jak mdf, nie mówiąc już o wytrzymałości, mimo 12mm + front 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Braxa poszło na suba aż za 150zł tak więc nie uważam że to dużo, a ścianka zyskała ponad 1cm grubości i do tego struktura jest chropowata.

I może warto taką kasę dać i nie wąchać smrodu żywicy :) Nie mam też powodu by sądzić, że tak wymaziany sub nie zagra.

Na pogrubianie pastą patrzę z trochę innej strony. Najpierw skrzynka, mocna i sztywna i ewentualnie później pasta jako materiał tłumiący (nie konstrukcyjny) o ile zachodzi taka potrzeba. Ale...

Zdarzyło mi się zrobić skrzynkę i mocną i sztywną ale niestety granie było tragiczne do momentu aż wymalowałem wnętrze gumą na pędzel. Sama skrzynka sukcesu nie robi i powiedzmy, że cel uświęca środki - niech nawet będzie ścianka z papieru i żywicy wysmarowana wewnątrz kitem do okien, ma po prostu grać :)

Pewnie z żywicy dałoby się wygospodarować z 0.5l więcej, ale i roboty niewspólmiernie więcej, a tak robiłem go chyba 2 dni po 3-4h, celowo wziąłem sklejkę, gdyż wydawało mi się że ma wiele większą sztywność jak mdf, nie mówiąc już o wytrzymałości, mimo 12mm + front 22

Pewnie tak ale skórka nie byłaby warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się zrobić skrzynkę i mocną i sztywną ale niestety granie było tragiczne do momentu aż wymalowałem wnętrze gumą na pędzel.

 

A to ciekawe, rozwiniesz Sinoff? Jak sądzisz co tutaj miało wpływ, jeśli chodzi o tą gumę? Uszczelniło? Jakoś zaczęło tłumić fale w skrzynce? hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczelnością nie miało to nic wspólnego. Kojarzysz dźwięk jaki wydaje element z tworzywa sztucznego gdy uderzysz/pukniesz w taki? Coś podobnego pobrzniewało wraz z uderzeniem basu.

Wymalowanie gumą zniwelowało ten efekt, grubość ok 5-7mm. Guma z pędzla doskonale tłumi drgania, niech będzie, że to taka budżetowa wersja pasty Braxa, a że nie dedykowana... no cóż :D

Z resztą w podobny sposób (gumą) gazownik wytłumił okolice dystansów w swoich drzwiach z pozytywnym efektem przy mało popularnym sposobie aplikacji woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie fale? w subie? i to jeszcze takim malutkim?

 

Dźwięk to fala(tak mnie uczono na fizyce), membrana suba nawet w małej skorupce przecież wytwarza falę dźwiękową tak z jednej jak i z drugiej strony.(nie kończyłem zaś akustyki aby znać się jakie częstotliwości dźwięków odpowiadają jakim długościom fal.Można powiedzieć więc, że użyłem przenośni dla zwykłego zjadacza chleba, fala dźwiękowa/dźwięk to dla mnie to samo. :)

I byłem ciekaw co sprawiła ta guma ,że zagrało lepiej.

 

Natomiast zdaję sobie sprawę, ze niskie częstotliwości grane przez suba odpowiadają długiej fali, więc masz rację ,że nie ma miejsca w subie na jej wytworzenie, ale patrz wyżej, dla mnie jedna parafia. Miałem na myśli dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...