Skocz do zawartości

Zabudowa suba w nadkolu-prośba o napisanie tutka.


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to dajesz np zamiast jakieś waty?

Nie - wata, watolina, wełna, gąbka i inne tego typu wynalazki mają polepszyć zejście/jakość basu ze suba przez pozornie większą kubaturę widzianą przez głośnik. Przynajmniej teoretycznie bo wypychanie skrzynki nie zawsze oczekiwane skutki przynosi.

Z gumą sprawa ma się inaczej. Praktykowane jest wymazanie wnętrza suba pastą tłumiącą Braxa lub podobną (np. z linka raflipa), ma to zapewnić granie samego głośnika, bez pracującego pudełka. Dla mnie punktem wyjścia jest szczelne i sztywne pudełko i od takiego należy rozpocząć odsłuch suba. Wymazanie wnętrza skrzynki pastą tłumiącą lub gumą jako zamiennikiem ma przymieść poprawę jakości basu. Czy przyniesie? Ja nie potrafię przewidzieć. No i ewentualne usuwanie pasty/gumy ze skrzynki będzie zdecydowanie bardziej problematyczne niż wywalenie wełny/watoliny. Stosowanie pasty/gumy na tzw. "wszelki wypadek" nie trafia do mnie i trochę przypomina mi pewną dość mocno działającą na wyobraźnię wykładnię szczytu przezorności... :D

 

Sinoff,

dziekuje.

No problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś może użyć jako wypełniacza do zywicy zamiast pyłu mdf/hdf np. Piasku. Gęstość piasku w stosunku do mdf i hdf jest prawie dwukrotna więc 5mm piachu z żywicą Równało by sie 8-9mm pyłu mdf/hdf z żywicą ???

 

Myślałem teraz sobie właśnie czy by nie dać kilka warstw zywicy z matami, potem w środek zywice z piaskiem jakies 5mm+ i na to znowu pare warst zywicy z matami. :D

 

I ciekaw jestem sztywnosci takiej konstrukcji i sensu takiego wypełniacza bo betonu czy gipsu jakoś nie za bardzo chce mi sie stosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...