Skocz do zawartości

Zabudowa suba w nadkolu-prośba o napisanie tutka.


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam taką prośbę do was. Może ktoś napisał by jakiś temat w którym opisane by było, najlepiej ze zdjęciami, jak wykonać zabudowę subwoofera w boczku bagażnika. Czy robić tylko front z mdf-u a reszta żywica czy przód, góra i boki z mdf-u a tył ukształtowany z żywicy w kształcie boczku coby ładnie pasowało czy jak wy robicie ? Wiosną planuję zakupić suby i je zabudować w boczkach a myślę że nie tylko ja bym to wykonał gdybym miał jakiś konkretny opis. Szukałem na necie ale są albo tylko zdjęcia albo marne opisy. Wiadomo że skrzynkę jest zrobić w miarę prosto a zabudowę już nie. Jeśli ktoś mógłby opisać jak co i z czym robić byłbym wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio robiłem u kumpla w golfie.

Z racji tego, że auto musiało być w ciągłym użyciu, to z płyt meblowych zrobiłem sobie taki pseudo stelaż. Na niego dopiero nałożyłem żywicę i włókno. Jedyne foty, które mam, to:

http://img20.imageshack.us/img20/4871/p8161912.th.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/4492/p8161910.th.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/508/p8161911.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuudlaty, dzięki za poradę.

cursor, dzięki za foty, też coś podobnego będę tworzył.

maxtz, dzięki, jak zwykle zabudowy pierwsza klasa.

Przem@S, dzięki, ciekawy temat

 

tylko jedno mnie zastanawia, jak gruby ma być ten tył z żywicy lub inne ścianki, robiąc skrzynkę robimy ją z załóżmy 18mm mdf-u, jak to wygląda w praktyce, czy różni się bas z takiej zabudowy czy byłby taki sam jak w skrzynce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Orientujecie się może Panowie czy wykonanie takiej zabudowy jak na zdjęciu powyżej to duży koszt?

wszystko zalezy od punktu odniesienia. i czy chcesz zrobic to dobrze czy na szybkiego

jakbys sie postaral to w 150zl bys sie zmiescil (kupujac zywice z allegro z beczki)

 

Bo zastanawiam się,czy próbować samemu coś dłubać czy od razu zlecić to profesjonaliście.

firma skasuje cie conajmniej 500zl wiec wg mnie warto sie samemu pobawic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem.Chyba narazie będzie zwykła skrzynia w bagażniku.Na wiosnę pomyślimy coś w tym temacie bo garażu nie mam a pogoda niezbyt sprzyja takim zabiegom.

Pozatym nie bardzo wiem od czego zacząć taką rzeźbę muszę trochę podpatrzeć i poczytać to może coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.Orientujecie się może Panowie czy wykonanie takiej zabudowy jak na zdjęciu powyżej to duży koszt?Bo zastanawiam się,czy próbować samemu coś dłubać czy od razu zlecić to profesjonaliście.

Koszt materiałów zależny jest od wielkości/grubości pudełka, koszt robocizny będzie zwykle kilkukrotnie wyższy niż koszt materiału. Jak się do tego zabrać masz pokazane w moim temacie, prawie krok po kroku.

 

jakbys sie postaral to w 150zl bys sie zmiescil (kupujac zywice z allegro z beczki)

Ale to w przypadku małej skrzynki na 8" i przy na prawdę mocnuch staraniach.

firma skasuje cie conajmniej 500zl wiec wg mnie warto sie samemu pobawic ;)

To będzie cena samej robocizny, mozna pomyśleć że drogo ale i nakład pracy jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie :) No i za reklamę, chociaż zarobkowo takich rzeczy nie robię, powiedzmy że to jest zabawa :D

Właściwie każdemu mówię - spróbuj sam. Klejenie takiego pudełka jest żmudne, pracochłonne i nieprzyjemne przez smród żywicy ale na pewno nie jest trudne, może poza samym początkiem nim żywica zacznie się słuchać i przybierać formy nam potrzebne. Dobrze zrobione pudełko w uznanym zakładzie CA na głośnik 10 czy 12" będzie kosztowało w granicach 1-2k pln. Nie ma w tym nic dziwnego bo koszt samego materiału to zwykle 300-500pln a do tego kilka dni niekoniecznie lekkiej pracy w smrodzie. Jeśli komuś nie pasuje własnoręczne klejenie musi się niestety liczyć z takim wydatkiem, który z reguły przekracza koszt zakupu głośnika.

Jedno tylko ciężko przeliczyć na kasę - satysfakcja z własnej roboty, ta jest w gratisie i gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff zgadzam się w 100% z tym co napisałeś w poprzednim poście.Może i dałbym radę ulepić taką skrzynkę ale najgorsze jest to,że nie mam pod ręką kogoś ktoby coś doradził i podpowiedział w trakcie prac.Chodzi mi o taką poradę na żywo a nie poprzez komputer i forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...