Skocz do zawartości

Opel Vectra B by FUBU - Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Im więcej możliwości regulacji, więcej ustawień, tym teoretycznie można uzyskać lepszy efekt, ale i o wiele trudniej osiągnąć choćby satysfakcjonujący efekt.

 

na pewno bedzie bardziej satysfakcjonujacy efekt niz zwrotki bi-amp na wartosciach identycznych jak w oryginalnej zwrotce producenta (no ok, tweeter troche wyzej uciety bo mniejszy kondek dalem) pozatym poki co chce jedynie skorzystac z czasowki zeby troche poukladac to wszystko co mi sie po lewej stronie sciska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej możliwości regulacji, więcej ustawień, tym teoretycznie można uzyskać lepszy efekt, ale i o wiele trudniej osiągnąć choćby satysfakcjonujący efekt.

Mogę tylko, temu co mówisz, mocno przytaknąć, bywa takie gmeranie w gałkach bardzo irytujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica w wysokości umieszczenia tweeterów w słupkach to zamierzony efekt?

Ze zdjęć widać, ze różnica jest spora.

 

Tak, na pierwszym radiu jakie goscilo w Viki takie ustawienie bylo najlepsze pod wzgledem ulozenia sceny, na wiosne/latem slupki beda robione na nowo chyba ze dobrodziejstwa czasowki wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, alpinka siedzi w aucie, zwrotki wylecialy bo za duzo rzezby by bylo z podpieciem cewek ponownie po tym jak sie pourywaly :P

 

Co moge na szybko powiedziec to to ze scena od razu po wrzutce podniosla sie i zyskala na glebi :) Cos wiecej powiem jak sie sprzet rozegra bo od miesiaca nie odpalany byl. Ale generalnie rokowania sa bardzo dobre, wreszcie mam mozliwosc powalczenia z niektorymi aspektami ktore przy podziale pasywnym nie potrafilem przeskoczyc ze wzgledu na brak wiedzy, funduszu i czasu. Nie twierdze ze pasywka jest gorsza ale po prostu ja jestem jeszcze za cienki na ogarniecie tego tak zeby gralo tak jak ja tego chce a w dlubaniu aktywnym mam juz nieco doswiadczenia glownie dzieki dosyc czestym obcowaniem z autami Sinoff'a i gazownika plus zawsze moge skorzystac z ich pomocy :)

 

Teraz potrzebuje 2 rzeczy odnosnie tego radyjka :P

Pilota, najlepiej na kierownice jesli byly jakies pasujace do tego modelu chociaz zwykly tez sie przyda (najlepiej by bylo miec oba :P

I instrukcje obslugi do tego radia - szukalem dzisiaj mozliwosci tlumienia kazdego kanalu osobno i niestety nie znalazlem i w sumie nie wiem czy jej po prostu nie ma czy jest jakos ukryta? Dlatego przydalaby sie instrukcja, moze byc w wersji elektronicznej nawet po angielsku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z ciekawosci zmierzylem sobie charke u siebie gorka ~100Hz i row marianski ~600Hz nosz cholera i jak z tym walczyc? :P

 

swoja droga leb juz mam kwadratowy od siedzenia i sluchania w kolko i krecenia galami obecnie probuje sie zdecydowac jak mi lepiej gra calosc:

 

woofer na 2Khz/6db lub 2,5KHz/6db i tw 4KHz/6db

 

czy moze

 

woofer 3,2KHz/12db i tw 5KHz/6db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byl kolejny dzien grzebania z gazownikiem w Viki :P Efekty szczerze powiem zadziwiajace :)

 

Mierzylismy charke pi razy oko za pomoca mikrofonu kalibracyjnego z P88RS, wiadomo ze konkretow nam to nie da ale ogolny zarys sytuacji mysle ze mozna z tego interpretowac. A potem eksperymentowalismy z cieciami i patrzylismy jak sie wykres zmienia. Po uzyskaniu czegos co bylo juz bardziej zrownowazone niz przekroj poprzeczny naszych drog (niestety w jednym miejscu zmuszony ylem uzyc korektora ze wzgledu na doline na okolicach 800Hz) wsiadlem do samochodu zobaczyc co tam elektronika ciekawego uznala za bardziej prawidlowe niz nieprawidlowe i doznalem szoku. To faktycznie gralo :) Po ustawieniu czasowki juz w ogole zrobilo sie bardzo fajnie.

 

Scena na moje bycmoze malo wprawne ucho jest generalnie na rownym poziomie, srodek sceny ciutke pod lusterkiem, prawa strona na lusterku zewnetrznym, lewa strona gdzies pomiedzy slupkiem a lusterkiem zewnetrznym wiec calkiem szeroko sie zrobilo. scena generalnie za kierownica wiec przesunela sie do przodu, glebokosci nie ocenie bo tego jeszcze nie umiem za dobrze wychwycic, niech sie ktos bardizej osluchany wypowie kiedys jak odslucha.

 

Samo brzmienie nabralo powietrza, detalicznosci, poprawila sie separacja instrumentow i wokalu, pojawilo sie kilka nowych dzwiekow. HT25 stracil ta swoja irytujaca barwe, przestal sie drzec, wszystko zrobilo sie takie rowniejsze bardziej stonowane. Ogolnie nie poznalem tweetera w pierwszej chwili. Bardzo mile sie zaskoczylem, bo nie przypuszczalem ze zastosuje takie ciecia na HSK. Jedynym mnakamentem jaki zaczalem slyszec jest to ze HT25 za wczesnie konczy na gorze, tak jaby nie gral juz tych najwyzszych czestotliwosci. Nie zawsze to slychac wiec nie jest to problem irytujacy na tyle bym natychmiast szukal nowego tweetera, aczkolwiek, jestem calkowicie swiadom ze HT25 jest elementem ktory zostanie wymieniony w pierwszej kolejnosci w moim systemie, po tym jak juz zapne HX10SQ w koncu. Woofer gra z fajnym mocnym wykopem, jest twardo i sprezyscie czyli tak jak lubie, nie brakuje tez dolu ze wzgledu na niskie ciecie, chociaz wiem ze gra juz partiami ktore powinien obslugiwac sub, na pewno w przyszlosci sie to zmieni ale poki nie ma suba preferuje taka konfiguracje.

 

Gwoli scislosci, podam jakie ciecia sa obecnie, osobiscie po tym co wczesniej slyszalem na swoim zestawie, i po tym co mozna wyczytac na forum gdyby mi ktos powiedzial zeby tak pociac to bym popukal sie w glowe i zapytal czy nie zglupial, a tu jednak, nigdy nie ma nic pewnego :)

 

Woofer dol - 40Hz @ 24dB/oct

Woofer gora - 1,6KHz @ 12dB/oct

Tweeter dol - 2,5KHz @ 12dB/oct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta taki temat ze stare klocki ciagla zaskakuja Cie na nowo bo ostanio to tylko same narzekanie typu: "kupilem woofery za 1000zl posluchalem 10 min i wcale nie graja jak za ta kase chyba jutro je sprzedam" lub "tweetery za 1500zl ostrza ze sie sluchac nie da"......Powtarza sie stara zasada ze strojenie i montaz to najwazniejsza sprawa....Powodzenia w dalszej walce i odkrywaniu nowych dzwiekow.... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer dol - 40Hz @ 24dB/oct

Woofer gora - 1,6KHz @ 12dB/oct

Tweeter dol - 2,5KHz @ 12dB/oct

 

Masz rację, zadziwiające cięcia! Jak zachowuje się woofer przy tak niskim cięciu? I czy dla tw te 2,5k jest bezpiecznie? Bo sam mam taki i nie powiem, mam chęci trochę pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kupilem woofery za 1000zl posluchalem 10 min i wcale nie graja jak za ta kase chyba jutro je sprzedam"

 

oj jak tu Ache wpadnie ;)

W pewnym momencie myślałem że znalazł już "swoje" woferki i teraz powieje nudą w jego temacie , a tu proszę ciągłe zwroty akcji i ... pełno tematów na giełdzie ;)

 

 

FUBU wkładaj jak najszybciej suba , zetnij ten wofer wyżej(od dołu oczywiście) i jeszcze bardziej Ci się spodoba ;)

 

No i kto by pomyślał mała zmiana radyjka , a tyle nowych doświadczeń , bo pewnie z miesiąc temu do głowy by Ci nie przyszło że system z taką "dziurą" w paśmie nie może zagrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj jak tu Ache wpadnie ;)

 

 

:P

 

W pewnym momencie myślałem że znalazł już "swoje" woferki i teraz powieje nudą w jego temacie , a tu proszę ciągłe zwroty akcji i ... pełno tematów na giełdzie ;)

 

 

Pogon trwa! :D

 

Fajnie sie czyta taki temat ze stare klocki ciagla zaskakuja Cie na nowo bo ostanio to tylko same narzekanie typu: "kupilem woofery za 1000zl posluchalem 10 min i wcale nie graja jak za ta kase chyba jutro je sprzedam" lub "tweetery za 1500zl ostrza ze sie sluchac nie da"......Powtarza sie stara zasada ze strojenie i montaz to najwazniejsza sprawa....Powodzenia w dalszej walce i odkrywaniu nowych dzwiekow.... :wink:

 

Te! :P Coz za to moge, ze widocznie nie kasa czyni klocek dobrym? Jak dorwe to co mi "na pierwszy rzut ucha" podpasuje to wtedy bede dalej kminil :)

 

Ja tam zawsze wolalem granie aktywne :) Wiecej mozliwosci szybciej :)

 

Fubu cos tam czytalem, ze nie masz fadera.. Nie wiem czy ktos Ci juz podpowiedzial (pierwszy raz chyba przegladam Twoj temat, a duzy jest :P) i nie wiem jak jest w 33, ale w w 35 na zwrotce mozesz sobie regulowac poziom woofera/tweetera i suba co 1dB wzgledem siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dla tw te 2,5k jest bezpiecznie? Bo sam mam taki i nie powiem, mam chęci trochę pokombinować.

Czy przypadkiem nie męczysz HT25 tak niskim cięciem?

 

To jest minimalne ciecie dopuszczone przez Hertza (a przynajmniej takie jest dla tej nowszejw ersji tweetera ale zakladam ze az tak sie nie roznia :P )

 

Fubu cos tam czytalem, ze nie masz fadera.. Nie wiem czy ktos Ci juz podpowiedzial (pierwszy raz chyba przegladam Twoj temat, a duzy jest ) i nie wiem jak jest w 33, ale w w 35 na zwrotce mozesz sobie regulowac poziom woofera/tweetera i suba co 1dB wzgledem siebie..

 

Tak wiem, woofery sa na -2dB bo pomimo gaina na minimum na rockfordzie, wyraznie sie wybijaly nad tweetery, a gdy dalem wiecej gaina an tweetkach to niestety na gorze robil sie blagan.

 

Jak zachowuje się woofer przy tak niskim cięciu?

 

To znaczy? Bardzo dobrze sobie radzi bo ma calkiem waskie pasmo do zagrania (w stosunku do przewidzianego fabrycznie ciecia na 3,2KHz od gory), jest wykop z ktorego hsk slynie, jest nawet nieco dolu i to w dodatku roznorodnego, nie jest to w kolko to samo dudnienie.

 

No i kto by pomyślał mała zmiana radyjka , a tyle nowych doświadczeń , bo pewnie z miesiąc temu do głowy by Ci nie przyszło że system z taką "dziurą" w paśmie nie może zagrać ;)

 

Ja domyslalem sie ze sie duzo pozmienia bo wreszcie dostalem do reki narzedzie ktore umozliwiloby mi jakies konkretniejsze posuniecia, wiem ze przy pasywce i tak sie nieco zmienilo gdy zmienilem kondzia na tweetku zeby go wyzej uciac ale moja wiedza (i portfel) sa na chwile obecna za cienkie na pasywke. A o jakiej dziurze w pasmie mowisz?

 

FUBU wkładaj jak najszybciej suba , zetnij ten wofer wyżej(od dołu oczywiście) i jeszcze bardziej Ci się spodoba ;)

 

Nie watpie ze sie spodoba jeszcze bardziej ale co sie znowu nabluznie nad cieciami i czasowka to moje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej ... ale to taka dziura "wirtualna" (wyświetlaczowa ) ;)

 

oj o tym zeby nie ciac tweetera i woofera w tym samym miejscu to ja od dawna wiem :) jeszcze na pasywce przesunalem ciecie tweetera wyzej zeby ta gorke w tym miejscu zmniejszyc, bo to ona byla calkowicie odpowiedziala za to znienawidzone przez wszystkich "darcie sie tweetera" (za ktore de facto odpowiedzialny jest woofer ale to juz inna bajka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...