Skocz do zawartości

Volvo S60 - tanie granie


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze forum umiera, ale co tam, wrzucę wypociny.

Po dość długim epizodzie z poprzednim grającym wozem, gdzie łącznie były 4 rozne set-upy, i kilkadziesiąt  różnych klocków przeleciało przez ten czas, po sprzedaży długo nic nie grało z żadnym wozie.

 

Dopiero gdy wpadl ten Łoś S60 2.5T 2008 w stanie bdb, i gdy przede wszystkim zobaczyłem akumulator w bagażniku, powiedziałem sobie ze cos tam małego wyrzeźbię, co by nie męczyć się z ori grajcem…

IMG_7888.thumb.jpeg.ec3b4d56fcdeefb3ca0edc72ee7ff17c.jpeg

Ogólnie, auto przyjemne, nie będę ukrywać ze szukałem volvo z tym albo silnikiem z T5 (2.4).

Ten kto jechał 5 cylindrowcem Volvo ten wie o czym mowie :) dźwięk silnika często lepszy niż nie jedna V8 (wiem co mowie) nie potrzebne sportowe wydechy itd.

Powyżej 4000 oborotow robi się poezja. POLECAM.

 

No ale to z pozytywów :)

Z negatywów, to przede wszystkim hałas.

Wydawać by się mogło ze auto aspirujące do ciut klasy wyższej, do tego volvo, będzie cichutkie.

Nic bardziej mylnego.

Powyżej 60 km/h słychać już totalnie wszystko, od zawieszenia, po głucha blachę nie mówiąc o wietrze…

Myślałem ze dam rade, lecz wygrała dłubanina.

z ciekawostek dodam, ze we Volvo nie uświadczyłem ZADNEJ fabrycznej maty na podłodze :) czysta szwedzka blacha :)

 

Pod maty poszedł praktycznie cały wóz. Od podłogi, po drzwi, bagażnik oraz nadkola.

Nie będę mowic ile wniosło cale to wygłuszenie, bo każdy z was wie co i jak.

Powiem tylko ze NAJWIECEJ w tym wozie dało wygłuszenie nadkoli. Robiłem to na końcu, i naprawę czułem spektakularną poprawę.

W tej chwili można powiedzieć ze jest to auto z dobrej polki :) 

Jedyny minus to wiadomo, MASA. Czuć ewidentnie sporo większą masę auta, no ale ma to być daily car,  do szybkiej jazdy na winklach jest cos innego dużo lżejszego:)

2.thumb.jpg.0ba897f16dbcd28a47c58f367a1faf37.jpg

3.thumb.jpg.1d0be2754bf5a3288c2ec10deaa54185.jpg

4.thumb.jpg.791161396ae980b22b94e59ec051fd87.jpg

 

Z racji tego ze z telefonem nawet do kibla, to nie wyobrażam sobie już auta bez carplay’a

Maksymalne udogodnienie. Ten kto używa android auto albo carplaya wie o czym mowa.

 

Dlatego wleciał 2 Din. Z racji tego ze granie ma być budżetowe, wleciał Pioneer SPH-DA 130 DAB

Budzetowe 2 din z carplayem na pokładzie, z czasówkami i aktywna zwrotnica.

Obsluga fajna, wszystko ładnie śmiga, ekran bardzo dobry.. dźwięk??… o tym później

 

Nie chciałem chińskich wynalazków w postaci dedykowanych ramek odstających, krzywych i ze szparami.

Zdecydowałem się na zrobienie bardziej na oem. Kupiłem zepsute radio, pociąłem, wydrukowałem ramkę co by ładnie fitowala, zaszpachlowanem, i jest. Mi się podoba.

Może kiedyś ja poprawie jeszcze ale narazie siedzi.

1.thumb.jpg.17b37688c5deec9b2b773a8f78bbab41.jpg

 

Co do tweeterow, to wpadły Scan speak D3004/602000

Cena była atrakcyjna,  to wpadły.

 

Zdecydowałem się na karmniki do słupków. To nie ma udawać, tylko współgrać.

Cos tam zaprojektowałem i druknalem. Później obróbka i kolor. Mi się podoba.

tweet.thumb.jpg.0816df9268f15841878091c7a5b88678.jpg

IMG_9250.thumb.jpg.b35e106c78dfb469de1c8030da1dc07b.jpg

 

Co do wooferow, to tez w dobrej cenie wpadły helixy RS806 z biała membrana. Nie wiem.

Kiedyś je mialem (czarna membrana) w 3 drogach i robily robotę, tutaj ….

Drzwi zrobione ok, nie mam zdjec z paneli, robiłem na lekkim wkur^&^&^* i zapomniałem robić.

Woofer jest za ori maskownicą, ale praktycznie wyprowadzony jest całkowicie  przed nią z pianka wokół. Jest OK

 

Piecownia.

Ogolnie chciałem piece wrzucić w boczek ale za mało miejsca, za dużo rzeźby.

Potrzebuje często bagażnik.

Stąd decyzja na taką zabudowę. Najmniejsza jaką mogłem zrobić na piece.

Wszystko szybko do odkręcenia, i przemeblowania. Tak jak chciałem.

Latwy dostęp z bagaja, jak i od strony tylnej kanapy.

Musiałem niestety robic nowa podłogę itd.

Oprócz rozdzielacza rodem z Aliexpress (fajny polecam) jest tez magiczne podelko ktore wyrzeźbiłem na rozdzielacz Remote, wyjście 12V na ewentualne chłodzenie, jak i jakościową przetwornice 5V co by w przyszłości jak wleci procek nie mieć problemu z akcesoriami.

Wszystko uruchamiane przez remote z radia poprzez przekaźnik 12V.

Tweet I Mid - Xetec P4 EVO

Sub - DLS A6

5.thumb.jpg.d3bb4c74ecb5b7e9b42e8bf613c0a342.jpg

6.thumb.jpg.2b2ec6c386e8d6d4f886d597167ef67d.jpg

7.thumb.jpg.e66d83195592c7f99187e593da78b5aa.jpg

 

 

Sub w trakcie, będzie 8’ w nogach pasażera.

 

Co do dźwięku….

Jest słabo. Dużo pracy przede mną. Miało być na luzie, do pogrania nic więcej, ale po włączeniu, apetyt rośnie.

Przede wszystkim źródło. Tidal po kablu Lightning do radia, później obrobka tego na kiepskim procesorze radia… Myślałem ze mi to starczy, ze nie będzie przeszkadzać… Cholera może jakbym kiedyś  nie spędzał setki godzin na słuchaniu w miarę przyzwoicie grającego auta, teraz twierdziłbym ze jest IDEALNIE. Niestety nie jest, dlatego następnym krokiem zaraz po subie, będzie procek. Nie wiem jeszcze jaki, zależy co wleci, może wrócę do H700, może jakiś tani mosconi.

Wtedy airport po optyku i cos tam może się poprawi.

Nie chce helixa. Za dużo negatywnych opniii.

Alpine fajny ale troche się już boje, to jednak wiekowy sprzęt, ale z drugiej strony RUX którym wszystko wystroje w każdej chwili.

Do mosconi mus trzymania jakiegoś lapa w aucie ( musiałbym kupic cos na Windowsie, dodatkowy koszt)

W tej chwili walczę tez trochę z Xetec P4. jakiejś Voodo. Ale liczyłem się z tym. To nie jest nowy sprzęt.

trochę też wiem ze i tak czekają mnie 3 drogi. Lubie. W tej chwili mało Kicka, nawet spoko przestrzeń, barwa tez ok.

Niestety często wszystko siedzi na głośnikach, i często leży na desce. 

Szukam co z tym zrobić. Ale boje się ze bez procka nic nie wskuram.

Ale to wszystko na następny sezon jesienno zimowy. wiosna, latem volvo będzie więcej stało niż jeździło.

 

aaa. muzycznie bardzo oldschoolowo. Lata 70, 80 blues, jazz, rock. Z nowsza muzyka trochę jak samochodami. Wole starsze :)

 

Niedługo Zdam relacje z montażu suba.

 

Dzięki za uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty. Dobrze wiedzieć że bawisz się w wydruki 3D. Trochę moda na to przeminęła. Co dźwięku, pionki takie są, że dźwięk w zależności do auta się nie klei. No i brzmienie takie emerycko-flegmowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszła ta ramka ,słupki i ogólnie cała zabudowa.Co do dzwięku to czasami prostota systemu audio pozwala uzyskać lepszy rezultat niz rozbudowany system audio.Może jakies radio z prockiem ? Może h700 lub p9 od Pionka ? Pomyśl nad tym .Ogólnie dobra robota 👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Malcolm_x napisał:

Trochę też wiem ze i tak czekają mnie 3 drogi

 Daj normalne źródło i wtedy oceniaj, teraz jest tendencja taka że 3drogi mają być lekarstwem na wszystko.

 

Mosconi, Zapco - całe szczęście świat się nie kończy na Helixach i starych 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Malcolm_x napisał:

W tej chwili walczę tez trochę z Xetec P4. jakiejś Voodo. Ale liczyłem się z tym. To nie jest nowy sprzęt.

Jak masz problemu z działaniem to sprawdź pionowe płytki od regulacji. Lubią się poluzować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raadek napisał:

Jak masz problemu z działaniem to sprawdź pionowe płytki od regulacji. Lubią się poluzować...

Teoretycznie był na przeglądzie, jest ok, ale wzmak ma na ucho mniej mocy niż wyjście z radia… po przełączeniu filtrów na ON, robi się dużo głośniej p, trochę bardziej dynamicznie, ale degradacja dźwięku zauważalna… 

 

27 minut temu, italiano1980 napisał:

Super wyszła ta ramka ,słupki i ogólnie cała zabudowa.Co do dzwięku to czasami prostota systemu audio pozwala uzyskać lepszy rezultat niz rozbudowany system audio.Może jakies radio z prockiem ? Może h700 lub p9 od Pionka ? Pomyśl nad tym .Ogólnie dobra robota 👍👍

Radia raczej nie chce ruszać. Ten pionek siedzi mi wizualnie (dla mnie aspekt bardzo Ważny).

Jak wleci Procek to prawdopodobnie zrobię tak jak w w124. Czyli sterownik albo potencjometr głośności  od Procka w podsufitce. Niestety żaden sterownik albo aftermarket radio nie wygląda dobrze w aucie sprzed epoki ekranów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć że ktoś bierze się za nagłośnienie w S60 , bo sam mam V70 P2 :D I już myślałem że mój strupek to faktycznie strupek i przez to jest głośny w środku ... A tu sedan który w teorii powinien być cichszy też szału nie robi . 

 

W moim zamyśle jest montaż z przodu zestawu DynAudio na MD100 + MD142 + MW162  + sub 2x MW172 Który już w sumie jest zainstalowany po najniższej lini oporu, i wysterować to z h700 . Problemem właśnie jest to nieszczęsne radio , chciałbym założyć Alpinke 9886 tylko będzie to pasować wizualnie jak świni siodło.... Tobie ta ranka i 2 din wyszło bardzo przyzwoicie , tak samo jak nakładki na słupki 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Deo napisał:

Malcolm, podzielisz się modelem "kubka" pod SS?

Nie ma problemu, daj namiary wyślę mailem STL

 

19 minut temu, szymin89 napisał:

Próbowałeś filtry ustawić na wzmacniaczu a tylko czasy z radia? 
Robiłeś jakieś pomiary i ruszałeś eq?

Wiesz co, ogolnie jakość sygnału z iPhone do CarPlay i do tego tani Pioneer, jest naprawdę na rzenujacym poziomie… narazie walczę z subem, wleciał U-dim 500.24 - jest dużo lepiej. Zrobiło się cieplej i znośnie. 
ogolnie chce zamknąć temat na 2 drogi, i czekać aż trafi się jakiś rozsądny Procek. Celuję w mosconi, ale nie wiem czy H700 nie wleci, poprostu ma ruxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się przekonałeś to tanio i dobrze nie idą w parze.

Te starsze/tańsze modele Mosconi nie różnią się  brzmieniem od Helixa. Miałem 6to8 i DSP.2 i jakiejś namacalnej różnicy nie słyszałem.

PS. Na japcoku też się da windę zainstalować, nie trzeba klucza nawet…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę do przodu.

Wleciał sub. Powiem szczerze ze tyle rzeźby nie mialem z caraudio. W poprzednim aucie ktos robil mi odlew w nogach a i tak kręciłem nosem "ILE TO KOSZTUJE" już wiem za co tyle płacimy.

Naprawdę dużo pracy, smrodu nie mowiac o burdelu w garażu. Ale z drugiej Strony banan na twarzy po powrocie z garazu bezcenny :)

ale do rzeczy. 

Sub w nogach pasażera. 8''  Arc Audio spięty w 2ohm. Trochę zastanawiałem się co kupić. Wyleczyłem się z używek.... Chciałem nowy. Cena nie jest zła, mało opinii w necie jak są to same dobre, zaryzykowałem zważając ze Arc Audio raczej kaszanki nie wypuści. 

Nie myliłem się! Naprawdę dobre granie! Mega szybki, kopliwy, żadnej ciągnącej się buły poprostu sub który jest ale go nie słychać. Perfekcja. Do tego nawet nie wygrzany dobrze a już ok :)

Co do obudowy to jak na obrazku, jest góra lodowa. Ale udało się uzyskać dokładnie 12,8L czyli prakytucznie tyle ile wymagane jest idealnie pod tego soba. 

Poszło naprawdę dużo żywicy, dorzuciłem pościnane mdf, jak i dorzucałem do żywicy również pyl z MDF ( ale wątpię aby to cos dało) 

Co do miejsca na nogi, powiem szczerze, jeżdżę tylko z szanowna Małżonka, która jest zadowolona :) miejsca na nogi ma tyle co zawsze. Także OK. Inni ewentualni pasażerowie mogą cierpieć :)

Skrzynia jest dobrze zamontowana. w 3 punktach na solidne śruby przykręcona. podczas kraksy bardziej boje się kurników które są na wysokości głowy....

Obicie zostaje czarne. Miałem obite na próbę skora w kolorze tapicerki, ale serio nie wygaldalo. Za bardzo się wybijało. Tutaj na żywo nie rzuca się oczy. jest ok.

1.thumb.jpg.db8a978e7787c3e90c8a4f1ad9872818.jpg2.thumb.jpg.6397910c43cdfb680150e5bd54ae07a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...