Skocz do zawartości

CarPlay + Procek czyli co i jak


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

mam 2 Din z carplayem. Uważam że to jest to w tej chwili must have w każdym aucie (android auto również oczywiście) nawet w takim w którym oryginalnie to ustrojstwo nie wychodziło. 
Moja stacja jest jednym z podstawowych modeli pionieera z procesorem. 
pytanie takie:

jak zrobić aby po zamontowaniu Procka (jeszcze się zastanawiam w co pójdę) iPhone Tidala puszczał po Bluetooth do Procka, a rzeczy typu telefon czy yanosik wysyłał do wyjścia głośnikowego (jeden centralny) ? 
ktoś coś takiego przerabiał? 
odrazu mówię że radio nie ma wyjścia cyfrowego….

oczywiście wiem że sterowanie głośnością procka będzie odbywać się poza radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth Audio łączysz z procesorem a Bluetooth do rozmów łączysz z radiem. Ja mam tak u siebie rozmowy Bluetooth idą do oryginalnego radia OEM audi a po przełączeniu w rux na procesor leci muza przez procesor po bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę inaczej. Raczej iPhone nie ma możliwości wypuszczania różnych źródeł dźwięku na różne dongle Bluetooth. Poprostu globalnie możesz przekierować dźwięk. Pozatym CarPlay działa najlepiej po kablu, także carplay po kablu a Procek z Bluetooth. Tylko jak to zrobić ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z android auto da się tak zrobić aby audio szło przez BT. Z Apple bym nawet nie starał się tego uruchomić chociażby ze względu na słaby kodek BT.

Najlepsza (dźwiękowo) opcja to Apple-USB-Toslink-DSP ewentualnie AirPort ale wtedy brak dostępu do internetu w trakcie połączenia z Airportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone z Airportem nadal lepszy niż iPhone z Bluetooth? Kurde myślałem że coś drgnęło w tym temacie. Na airporcie leciałem 10 lat temu. Dało się zrobić tak że internet hulał podczas używania airporta. Gdzie miałem tutorial jak to ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodek BT w iPhone/iPad taki sam- ACC. 
 

Mi na szybko się nie udało tak ustawić tego aby działało Lte i Airport jako hotspot. Nie jest to mój wymarzony transport sygnału audio to porzuciłem próby uruchomienia internetu i Airportu jednocześnie.

 

Jak masz jakiś sprawdzony sposób to daj znać. Może kiedyś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymin89 napisał:

 

28 minut temu, szymin89 napisał:

 

Jak masz jakiś sprawdzony sposób to daj znać. Może kiedyś się przyda.

Daj maila na priv, wyślę ci. Daj znać proszę czy będzie działać 

Edytowane przez Malcolm_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie ma znaczenia, bo nie puścisz dźwięku z CarPlay przez BT. Chyba jedyne sensowne rozwiązanie to kabel do stacji i ze stacji optyk / coax do DSP. Tylko takich markowych stacji generalnie nie ma, możesz wybierać z chińskich, a tam to różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 20:54, khazar napisał:

To nie ma znaczenia, bo nie puścisz dźwięku z CarPlay przez BT. Chyba jedyne sensowne rozwiązanie to kabel do stacji i ze stacji optyk / coax do DSP. Tylko takich markowych stacji generalnie nie ma, możesz wybierać z chińskich, a tam to różnie może być.

Puścisz, poprostu CarPlay działa a dźwięk wysyłasz na inne źródło dostępne w menadżerze zadań czy coś tam bezpośrednio na iPhonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...