Skocz do zawartości

Nie mam siły już do tego wzmacniacza/pioneer gm-d1004 nie gra jak ma grać


Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem wzmacniacz pioneer gm-d1004 który automatycznie sie przycisza powyżej 70% głośności.Dla tych którzy nie wiedzą wzmacniacz podpina sie do fabrycznych kabli głośnikowych, fabrycznego zasilania itp przez kostke iso a muzyke wprowadza sie do niego przez RCA. I problemy są dwam, jeden mało istotny a drugi noo dość poważny:

1. Gdy muzyka nie gra, głośniki lekko piszczą i wydają szum.

2. Wzmacniacz gra elegancko do czasu gdy basik nie wejdzie za mocno bądź jak pogłośnie do ok 70% możliwości, po przekroczeniu tego zakresu wzmacniacz gra na ok 10-15% głośności mimo tego że nic nie zmieniałem ani nie przyszło mi żadne powiadomienie w telefonie.

Warto wspomnieć iż ustawiłem wzmacniacz na tylko przednie głośniki (2 ch) gdzie producent deklaruje 90W RMS oraz nie ustawiałem żadnego LPF czy HPF. 

Również przydatną informacją dla was może być to że prąd idzie bezpośrednio od bezpieczników poprzez kabel który zobaczycie na zdjęciach przy tym temacie( zalecili mi tak w sklepie w którym kupiłem radio ponieważ gdy radio było podłączone przez kostke iso, było włączone cały czas nie ważne czy zapłon włączony czy auto zamknięte).

Bardzo prawdopodobne jest to że uruchamia sie bezpiecznik wzmacniacza przez ciepło które emituje a to samo ciepło nie ma sie gdzie wydostać a wspomniany wzmacniacz razem z kablami ledwo upchałem za radio.
macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane?Jak tak to prosze o rozwiązanie tej sytuacji, dla mnie to absurd że producent zrobił wzmacniacz który jest stworzony do umieszcania go za radiem z racji swoich rozmarów oraz niestandardowych wejść i wyjść i nie potrafi poradzić w wspomnianym miejscu.Pozdrawiam

kabe.png

bezpieczniki.png

wzmacniacz3.png

3.png

Zrzut ekranu 2024-01-10 180850.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że wzmacniacz się grzeje to klasa D, trzeba się postarać żeby ją zagotować. Jak dasz basu od razu po włączeniu to też tak się dzieje? Weź miernik i sprawdź spadki napięcia na przewodzie zasilającym. Ale po opisie problemów z radiem, jakoś tak obstawiam że wzmacniacz prąd pobiera nie z tej żyły zasilającej, a z żyły acc. Mogę się mylić, ale lepiej prześledź przewody i  sprawdź, czy aby na pewno wzmacniacz bierze prąd z tej żyły od bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty go nie masz przypadkiem podłączonego pod zestaw 3 ohm? Pionier jest w mostku stabilny od 4 ohm więc tu może być problem. 

Spróbuj podłączyć ten zestaw pod 2 kanały z tego wzmacniacza. 

Ja osobiście bym takiego wzmacniacza nie upychał na chama za radiem. Może za schowkiem jest wystarczająco dużo miejsca by go zamontować bez upychania kabli. 

Kable rca mogą zbierać zakłócenia przy takim upchaniu wszystkiego za radiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemas1988 napisał:

A ty go nie masz przypadkiem podłączonego pod zestaw 3 ohm? Pionier jest w mostku stabilny od 4 ohm więc tu może być problem. 

Spróbuj podłączyć ten zestaw pod 2 kanały z tego wzmacniacza. 

Ja osobiście bym takiego wzmacniacza nie upychał na chama za radiem. Może za schowkiem jest wystarczająco dużo miejsca by go zamontować bez upychania kabli. 

Kable rca mogą zbierać zakłócenia przy takim upchaniu wszystkiego za radiem. 

Otototo chyba masz racje.Na stronie na której zamawiałem głosniki (Musway ME6.2C) napisane było że zestaw ma 4 ohm lecz po ktrótkim researchu okazało sie że 3.Czy możesz mi dokładnie wytłumaczyć jak podłączyć głosniki pod ten wzmacniacz?To moje pierwsze car audio i nie znam sie totalnie na tym jak i na prądzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki podłącz pod wyjścia oznaczone jako front left i right odpowiednio plus do plusa i minus do minusa. Input zostaw na 2 channel bo używasz tylko 1 pary rca. W radiu masz filtry hpf regulowane więc możesz trochę tam pogrzebać. Daj albo 63 hz albo 80 hz. 

Co do głośności to maksymalna głośność na radiu nie oznacza pełnej mocy wzmacniacza. Ten wzmacniacz nie ma regulowanego gaina a stały 1v dla rca. Twoje radio ma maksymalnie 2v na rca więc raczej uważałbym z głośnością. Raczej nie przekraczałbym tych 70% głośności. 

Wzmacniacz przenieś gdzieś indziej bo za radiem to kiepski pomysł. 

Zrób może zdjęcia co i gdzie podpiąłeś bo to że pod bezpieczniki to niewiele pomaga. 

Gdzie masz podpiętą masę do wzmacniacza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemas1988 napisał:

Głośniki podłącz pod wyjścia oznaczone jako front left i right odpowiednio plus do plusa i minus do minusa. Input zostaw na 2 channel bo używasz tylko 1 pary rca. W radiu masz filtry hpf regulowane więc możesz trochę tam pogrzebać. Daj albo 63 hz albo 80 hz. 

Co do głośności to maksymalna głośność na radiu nie oznacza pełnej mocy wzmacniacza. Ten wzmacniacz nie ma regulowanego gaina a stały 1v dla rca. Twoje radio ma maksymalnie 2v na rca więc raczej uważałbym z głośnością. Raczej nie przekraczałbym tych 70% głośności. 

Wzmacniacz przenieś gdzieś indziej bo za radiem to kiepski pomysł. 

Zrób może zdjęcia co i gdzie podpiąłeś bo to że pod bezpieczniki to niewiele pomaga. 

Gdzie masz podpiętą masę do wzmacniacza?

 

Cały zestaw jest podłączony do kostki iso czyli masa, prąd oraz kable głośnikowe (wszystkie głośniki podłączone do wzmacniacza )są podłączone tak jak do radia.

Zrobiłem chamski schemat w paincie bo już dość późno żeby zaglądać do samochodu a i tak byś sie nie połapał w tym bałaganie co gdzie.

Kabel zasilania podłączyłem pod rezerwe w bezpiecznikach (kabel ma 2x bezpieczniki 10 amp)Poszukam też na radiu(prionner sph-10bt) regulacji hpf.

Czy gdybym dołożył 2 kable RCA to bym mógł głosniej słuchać?Na wtyczki RCA były oznaczone jak na zdjęciu więc pomyślałem że nie ma sensu podłączać 2 pary jak głośniki z tyłu mnie kompletnie nie interesują a producent twierdzi że wzmacniacz produkuje 2x90w albo 4x 45w.Lubie słuchać naprawde głośnej muzyki a wcześniej pomysliłem sie, głośność na radiu była zaznaczona jako 70% a w rzeczywistości od tego momentu każde 2% to wiele głosniejszy dźwięk 

schemat.png

kable.jpg

singal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemas1988 napisał:

Podłączenie 4 rca nic ci nie da jak masz tylko 2 kanały wykorzystane. 

Przepinałeś kable w kostce głośnikowej według instrukcji wzmacniacza czy podłączałeś tak jak jest kostka w kostkę?

Połączyłem kable kostka w kostke, wierzyłem w te kostki i  nie sprawdzałem czy kable idą tak jak powinny.

Plan na jutro jest taki, wymienić szybko kabel zasilania dla pewności, zobaczyć jak dokładnie idą kable głośnikowe i najważniejsze czyli obniżyć znacznie niskie tony.Tu chodzi o przyciszenie całokwicie niskich tonów czy tylko pierwszy pasek na eq?
Przy okacji jak już to pisze, zauważyłem dziś że dolne klipsy w boczku w drzwiach nie dochodzą przez dystans macie jakieś pomysły jak to szybko i sprawnie załatwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, przemas1988 napisał:

Jeśli połączyłeś kostka w kostkę do podpiąłeś wszystkie głośniki w aucie. 

Daj na głośniki hpf 80 hz. Eq na 0 bez podbić. Wszelkie loundnesy i inne upiększacze też wyłącz.

 

W dniu 11.01.2024 o 08:30, grzeczny_52 napisał:

Testuj z jak najniższym podbiciem dla niskich.

RCA przyjmuje max. 1V.

Jak przekraczasz tę wartość, wzmak reaguje.

Wszystko już śmiga, faktycznie hpf+wyciszenie niskich tonów na eq pozwoliło na dość głośne granie.
przy okacji jak już to pisze dwa pytania mam
1.Gdy w piosence są wysokie częstotliwości i bass, głośnik wysokotonowy lubi sobie pierdnąć czy żeby wyeliminować to pierdzenie potrzebuje dokupić zwrotnice czy to sprawka mojego małego doświadczenia z regulacją w eq?
2. żeby uzyskać ten bass to niezbędny jest sub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Radosław132 napisał:

 

Wszystko już śmiga, faktycznie hpf+wyciszenie niskich tonów na eq pozwoliło na dość głośne granie.
przy okacji jak już to pisze dwa pytania mam
1.Gdy w piosence są wysokie częstotliwości i bass, głośnik wysokotonowy lubi sobie pierdnąć czy żeby wyeliminować to pierdzenie potrzebuje dokupić zwrotnice czy to sprawka mojego małego doświadczenia z regulacją w eq?
2. żeby uzyskać ten bass to niezbędny jest sub?

1. Twój zestaw ma zwrotnice do głośnika wysokotonowego na kablu chyba. Żadna dodatkowa zwrotnica nie jest potrzebna. Jeśli wcześniej na radiu wszystko było dobrze to może wzmacniacz coś łapie z instalacji. Najlepiej jakby ktoś ogarnięty do tego zajżał.

2. Sub to najprostszy sposób na brak basu. Zawsze można go wymontować i przełożyć do następnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...