Skocz do zawartości

Golf 4 montaż car audio po kosztach tylko dla polepszenia dźwięku


Pawęcki09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.. Chciałbym w swoim starym golfie zrobić jakieś granie lepsze od seryjnego, ale nic co wymaga przyłożenia się, pieniędzy, i musi być naprawdę super.. Oryginalnie mam głośniki przód tył +tweetery tył chciałem zostawić seryjny a na przód wrzucić głośniki mtx tx265c (lub coś innego) i zostawić oryginalne tweetery albo też coś dołożyć..Przód chcę połączyć pod wzmacniacz tweeter i woofer i tutaj moje pytanie czy muszę zastosować zwrotnicę czy same głośniki pod wzmacniacz wystarczą i dla niewymagających będzie ok czy lepiej założyć ? Dodatkowo do bagażnika w lewy róg nieduży subwoofer 600w też pod wzmacniacz albo 4 kanałowy i wtedy z jednego wzmacniacza głośniki przód i sub, albo dwa wzmacniacze 2 kanałowe jako że jednym dysponuje, wtedy jeden pod suba drugi do głośników..Czy mógłby mi ktoś doradzić jak najlepiej zrobić i połączyć to, żeby grało w miaro fajnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że np spożytkuje czas zamiast się nachlać jak połowa społeczności czegoś się dowiem, i może dodatkowo będę zadowolony ze cokolwiek udało się zrobić to się nie bierze pod uwagę tylko trzeba napisać bzdurny komentarz 😉😉 W starym polo miałem kiedyś bez żadnego wygłuszenia na seryjnych głośnikach tube i jakoś mogło sobie grać..A golf 4 już w serii dużo lepiej gra i lepiej jest wygłuszony to nie można do paru stówek czegoś polepszyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie mogę spiąć głośniki przód takim wzmacniaczem jak niżej opisany Blaupunkta 375w i połączyć to zwrotnicami i do tego inny wzmacniacz na głośnik w bagażniku, czy lepiej wszystko na jednym 4 kanałowym i zwrotnice potrzebuje czy bez sensu przy takich kombinacjach?

Moc ciągła/kanał
55 W/4ohm
Moc szczytowa/kanał
110 W/4ohm
Ilość kanałów
2-kanałowy
Pasmo przenosz.
10 - 26000 Hz
Czułość max
100 mV
Max sygnał wej.
8 V
Stosunek syg./szumu
90 db
Filtr górnoprzep.
tak
Filtr dolnoprzep.
tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pemo napisał:

Po kosztach to wygłuszyć drzwi przednie, podłączyć serie jakimś oldschoolowym wzmacniaczem  mocy rzędu 40w. Kenwood jakiś albo Sony. Powinieneś być zadowolony.

 

Wygłuszenie okolice 400zl

Wzmacniacz do 2-2,5 stów kupisz 

 

Przodu muszę wrzucić nowe bo już z jednej strony głośnik się skończył, wybrałem głośniki mtx chyba że jest jakiś lepszy dedykowany zestaw do golfa..To podłączam to wzmacniaczem 2 kanałowym, ciągnę od lewych i prawych tweet+woofer kable do wzmacniacza i to bez żadnych zwrotnic będzie ok ? Drzwi też wyglusze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę ci DD Audio RL CS6.5 masz tam zwrotnice fajne głośniki jakość/cena. Masz zawsze schemat podłączenia głośników w instrukcji. 

 

Te MTX nie wiem, ale sie domyślam.

 

Możesz też kupić fabryczne głośniki do tego golfa, one nie są tragiczne a po wygłuszeniu i napędzaniu jakims małym wzmakiem powinni być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mtx to coaxiale a ty potrzebujesz same woofery jeśli planujesz zostawić fabryczne tweetery albo zestaw odseparowany. Fabryczne tweetery mają zwrotnice więc nie musisz mieć nowych. 

Jeśli wszystko podłączysz i ustawisz dobrze to będzie grało. Ten blaupunkt to budżetówka ale od biedy nada się na przednie głośniki. Do suba będziesz potrzebował albo mono albo mocnej dwukanałówki.

Wygłuszenie drzwi to raczej podstawa żeby poprawić granie. Da się je zrobić w miarę tanio ale trzeba się do niego przyłożyć. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawęcki09 napisał:

Ale, że np spożytkuje czas zamiast się nachlać jak połowa społeczności czegoś się dowiem, i może dodatkowo będę zadowolony ze cokolwiek udało się zrobić to się nie bierze pod uwagę tylko trzeba napisać bzdurny komentarz 😉😉 W starym polo miałem kiedyś bez żadnego wygłuszenia na seryjnych głośnikach tube i jakoś mogło sobie grać..A golf 4 już w serii dużo lepiej gra i lepiej jest wygłuszony to nie można do paru stówek czegoś polepszyć ? 

Nie kolego , napisales coś wrecz przeciwnego

10 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

Chciałbym w swoim starym golfie zrobić jakieś granie lepsze od seryjnego, ale nic co wymaga przyłożenia się,

Można coś zrobić przy ograniczonych nakładach , ale okupić to zdecydowanie większym nakładem pracy .

Niestety w audio nie ma drogi na skróty , mozna oczywiście zbudować pająka , bo jakoś gra i sie nie zjarał przy podlaczeniu , ale trudno będzie o jakies walory muzyczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nakamichi napisał:

Nie kolego , napisales coś wrecz przeciwnego

Można coś zrobić przy ograniczonych nakładach , ale okupić to zdecydowanie większym nakładem pracy .

Niestety w audio nie ma drogi na skróty , mozna oczywiście zbudować pająka , bo jakoś gra i sie nie zjarał przy podlaczeniu , ale trudno będzie o jakies walory muzyczne .

"Nic co wymaga szczególnego przyłożenia się" miałem na myśli, nie wymaga wielkich pieniędzy, idealnego sprzętu i połączenia, ustawienia wszystkiego tak jak zrobiłby to profesjonalista..A nakład pracy przy położeniu kabli ogarnięci wszystkiego żeby miało w miarę ręce i nogi jest dla mnie wiadomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemas1988 napisał:

Te mtx to coaxiale a ty potrzebujesz same woofery jeśli planujesz zostawić fabryczne tweetery albo zestaw odseparowany. Fabryczne tweetery mają zwrotnice więc nie musisz mieć nowych. 

Jeśli wszystko podłączysz i ustawisz dobrze to będzie grało. Ten blaupunkt to budżetówka ale od biedy nada się na przednie głośniki. Do suba będziesz potrzebował albo mono albo mocnej dwukanałówki.

Wygłuszenie drzwi to raczej podstawa żeby poprawić granie. Da się je zrobić w miarę tanio ale trzeba się do niego przyłożyć. 

 

 

 

Rozumiem czyli dolne mają być basowe bez sopranu jeśli na górze są tweetery, pytanie czy jakieś niedrogie tweetery plus osobno zwrotnice będą grały faktycznie sporo lepiej, czy zostawiać serie + lepsze woofery ? Do tego kupie jakiś wzmacniacz typu ten Blaupunkt dwukanałowy i zrobię na dwa, dlatego że jeden dwukanałowy już mam pod subwoofer w nim zrobię mostek pod sam bagażnik..Taniej mi wyjdzie na dwóch, niż kupować jeden lepszy 4 kanałowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj FAQ Nazara, jak chcesz w miarę budżetowo to musisz liczyć około 300zł na wygłuszenie przednich drzwi, wzmacniacz za 200zł kupisz, nowe głośniki to około 400zł chyba że używane to da się taniej. Ale nie osobno woofer i tweeter, a cały komplet razem ze zwrotnicą. Głośniki z tyłu odpuść, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawęcki09 napisał:

"Nic co wymaga szczególnego przyłożenia się" miałem na myśli,

Synonimy wyrażenia „przyłożyć się”

Niżej znajduje się przekrojowa lista wszystkich wyrazów bliskoznacznych wyrażenia przyłożyć się:

 

Jakoś tak , ale generalnie dać dużo z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jankus napisał:

Poczytaj FAQ Nazara, jak chcesz w miarę budżetowo to musisz liczyć około 300zł na wygłuszenie przednich drzwi, wzmacniacz za 200zł kupisz, nowe głośniki to około 400zł chyba że używane to da się taniej. Ale nie osobno woofer i tweeter, a cały komplet razem ze zwrotnicą. Głośniki z tyłu odpuść, szkoda czasu.

To zamawiam zestaw Audio RL CS6.5 który polecił mi kolega wyżej, bo nic lepszego nie znalazłem.. Zobaczę jeszcze czy mój wzmacniacz który mam nadaje się pod subwoofer, i drugi założę obok pod głośniki przednie tego Blaupunkta, o którym pisałem, faktycznie budżetówka ale kosztuje mnie 100 zł z kompletem kabli 😉

Wyjdzie mnie subwoofer w lewy róg bagażnika 100 zł 

komplet Audio RL CS6.5 400 zł 

+ Komplet adapterów 40 zł

wzmacniacz jeden posiadam

drugi wzmacniacz 100 zł 

+ Wygłuszenie, chociaż w golfie 4 seria jest i tak w miarę dobrze wygłuszona w porównaniu do innych staroci 

Wzmacniacz mogę odpalić jeden od drugiego plusem, masa do dwóch osobno 

Wzbudzenie również od jednego

KAbel rca od radia do wzmacniacza a potem drugi z wyjścia out jednego wzmacniacza do drugiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczurek1986 napisał:

Pawęcki09wygłuszenie jakie robi fabryka a to jakie możesz ogarnąć sam to będzie dzień do nocy jeśli zrobisz to zgodnie ze sztuką.

Nie chciałbym zawracać gitary zbędnymi pytaniami, ale posiadam taki stary wzmacniacz.. Nada mi się on ?I pytanie czy lepiej podłączyć go pod subwoofer (nieduży głośnik Devinitive tehnology 600) prawdopodobnie sub jest z kina domowego, ale takiego mam ze skrzynią spasowany do golfa..Czy za słaby jest, i wrzucić go na głośniki ? A ten Blaupunkt, mi wyda do suba..Jeśli ani tak ani tak, to będę musiał kupić jeden mocniejszy, jeszcze raz przepraszam za trucie gitary 😉 Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie rady

IMG_20231110_202506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

Sprawa rozwiązana ten Gelhard pójdzie na głośniki bo ma 2x120w

A na subwoofer pójdzie tamten Blaupunkt bo ma w mostku 350w

a subwoofer mam 250w 

👌👌

Blaupunkt nie ma 350W w mostku. Ma w okolicach 160W rms. Moce szczytowe/maksymalne to tylko marketing. 

Cze ten sub to definitive technology prosub 600? On nie jest przypadkiem 8 ohm. Przy 8 ohm taki blaupunkt odda może 110W rms. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemas1988 napisał:

Blaupunkt nie ma 350W w mostku. Ma w okolicach 160W rms. Moce szczytowe/maksymalne to tylko marketing. 

Cze ten sub to definitive technology prosub 600? On nie jest przypadkiem 8 ohm. Przy 8 ohm taki blaupunkt odda może 110W rms. 

 

Cholera, dokładnie to Devinitive Tehnology 600 teraz widzę w specyfikacjach że faktycznie impedancja 8 ohm..Nie mam go jeszcze bo ma przyjść z tą skrzynią wkładaną w lewy narożnik, głównie o nią mi chodziło bo nie zajmuje miejsca..Co w takim przypadku ? Blisko mnie jest jeszcze za 150 zł mac mpx 4000 4 kanałowy ale pisze że on najbardziej stabilny przy 2 ohm, czym mogę napędzić taki subwoofer ? Bo chyba takiej wyjdzie mi ogarnąć inny wzmacniacz, niż głośnik ? Chyba, że słabo się nadaje taki Devinitive ;/ ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Pawęcki09 napisał:

Cholera, dokładnie to Devinitive Tehnology 600 teraz widzę w specyfikacjach że faktycznie impedancja 8 ohm..Nie mam go jeszcze bo ma przyjść z tą skrzynią wkładaną w lewy narożnik, głównie o nią mi chodziło bo nie zajmuje miejsca..Co w takim przypadku ? Blisko mnie jest jeszcze za 150 zł mac mpx 4000 4 kanałowy ale pisze że on najbardziej stabilny przy 2 ohm, czym mogę napędzić taki subwoofer ? Bo chyba takiej wyjdzie mi ogarnąć inny wzmacniacz, niż głośnik ? Chyba, że słabo się nadaje taki Devinitive ;/ ? 

Ten mac jest stabilny od 2 ohm na kanał i od 4 ohm w mostku. Każdy wzmacniacz samochodowy będzie stabilny przy 8 ohm. Problem w tym że odda mniej mocy niż w 4 ohm. Już wcześniej ktoś napisał byś poczytał FAQ Nazara bo brakuje ci podstawowej wiedzy. Masz w dziale dla początkujących sporo tematów w których wytłumaczone są podstawy. 

Jeśli ten sub ma faktycznie 250W rms przy 8 ohm to żaden wypierdek pokroju tego blaupunkta czy tego mac audio go nie zasilą dobrze. Tu będzie trzeba czegoś mającego ponad 300W rms przy 4 ohm. Ale najpierw upewnij się jakie dokładnie parametry ma ten głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, przemas1988 napisał:

Ten mac jest stabilny od 2 ohm na kanał i od 4 ohm w mostku. Każdy wzmacniacz samochodowy będzie stabilny przy 8 ohm. Problem w tym że odda mniej mocy niż w 4 ohm. Już wcześniej ktoś napisał byś poczytał FAQ Nazara bo brakuje ci podstawowej wiedzy. Masz w dziale dla początkujących sporo tematów w których wytłumaczone są podstawy. 

Jeśli ten sub ma faktycznie 250W rms przy 8 ohm to żaden wypierdek pokroju tego blaupunkta czy tego mac audio go nie zasilą dobrze. Tu będzie trzeba czegoś mającego ponad 300W rms przy 4 ohm. Ale najpierw upewnij się jakie dokładnie parametry ma ten głośnik.

suboofer: 8"

membrana pasywna: 8"

całkowite pasmo przenoszenia: 22 Hz - 150 Hz

impedancja nominalna: 8 omów

Znajdę coś słabszego 4ohm pod wzmacniacze którymi dysponuje..Bo wzmacniacza pod ten głośnik szukać nie ma sensu.. Wieczorem sobie wszystko przestudiuje, dziękuję bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

suboofer: 8"

membrana pasywna: 8"

całkowite pasmo przenoszenia: 22 Hz - 150 Hz

impedancja nominalna: 8 omów

Znajdę coś słabszego 4ohm pod wzmacniacze którymi dysponuje..Bo wzmacniacza pod ten głośnik szukać nie ma sensu.. Wieczorem sobie wszystko przestudiuje, dziękuję bardzo..

Odebrałem skrzynkę, głośnik wygląda na porządny, nie ma na nim żadnych specyfikacji musiałbym wyjąć go ze skrzyni..Ale jest tak jak piszą na internecie, ma 8 ohm i 250wat..Czy moglibyście Panowie mnie naprowadzić jeszcze w takim razie jaki wzmacniacz mniej więcej potrzebuje żeby napędzić tego suba, i żeby oddychał w miarę głęboko ? Głośniki już mam zamówione i rozwiązane, jestem wszystkim bardzo wdzięczny 💪💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemas1988 napisał:

Ten mac jest stabilny od 2 ohm na kanał i od 4 ohm w mostku. Każdy wzmacniacz samochodowy będzie stabilny przy 8 ohm. Problem w tym że odda mniej mocy niż w 4 ohm. Już wcześniej ktoś napisał byś poczytał FAQ Nazara bo brakuje ci podstawowej wiedzy. Masz w dziale dla początkujących sporo tematów w których wytłumaczone są podstawy. 

Jeśli ten sub ma faktycznie 250W rms przy 8 ohm to żaden wypierdek pokroju tego blaupunkta czy tego mac audio go nie zasilą dobrze. Tu będzie trzeba czegoś mającego ponad 300W rms przy 4 ohm. Ale najpierw upewnij się jakie dokładnie parametry ma ten głośnik.

Orientuję się ktoś czy wyjście out przesyła sygnał dźwiękowy do drugiego wzmacniacza nawet jeśli wzmacniacz jest niewzbudzony ? Czy musi być uruchomiony..Mam w radiu tylko jedno rca, a chciałem zrobić wyłącznik do subwoofera, jeśli odetne wzmacniacz suba, to nie będę miał dźwięku z wzmacniacza na głośniki ? Jeśli mam w radiu tylko jedno rca to nawet dając rozgałęźnik przy radiu, nie będę mógł sterować samym subem z radia ? Dając rozgałęźnik mógłbym chociaz wyłączać osobno wzmacniacz, nie trącać dźwięku z drugiego..Nie stracę na jakości dźwięku stosując rozgałęźnik rca przy radiu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

Odebrałem skrzynkę, głośnik wygląda na porządny, nie ma na nim żadnych specyfikacji musiałbym wyjąć go ze skrzyni..Ale jest tak jak piszą na internecie, ma 8 ohm i 250wat..Czy moglibyście Panowie mnie naprowadzić jeszcze w takim razie jaki wzmacniacz mniej więcej potrzebuje żeby napędzić tego suba, i żeby oddychał w miarę głęboko ? Głośniki już mam zamówione i rozwiązane, jestem wszystkim bardzo wdzięczny 💪💪

W przypadku 2 kanałówki celuj w coś mającego ponad 100W rms na kanał przy 4 ohm, wtedy w mostku będziesz miał koło 200W rms przy 8 ohm. Tyle już powinno wystarczyć na tego suba. Możesz spróbować założyć temat w dziale "kupię". 

1 godzinę temu, Pawęcki09 napisał:

Orientuję się ktoś czy wyjście out przesyła sygnał dźwiękowy do drugiego wzmacniacza nawet jeśli wzmacniacz jest niewzbudzony ? Czy musi być uruchomiony..Mam w radiu tylko jedno rca, a chciałem zrobić wyłącznik do subwoofera, jeśli odetne wzmacniacz suba, to nie będę miał dźwięku z wzmacniacza na głośniki ? Jeśli mam w radiu tylko jedno rca to nawet dając rozgałęźnik przy radiu, nie będę mógł sterować samym subem z radia ? Dając rozgałęźnik mógłbym chociaz wyłączać osobno wzmacniacz, nie trącać dźwięku z drugiego..Nie stracę na jakości dźwięku stosując rozgałęźnik rca przy radiu ? 

Jeśli masz 1 parę wyjść rca i dasz rozgałęźnik to zapomnij o sterowaniu subem z radia. 

Co do jakości to o ile dasz dobre przewody rca do wzmacniaczy to raczej nie zauważysz różnicy. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 01:10, przemas1988 napisał:

W przypadku 2 kanałówki celuj w coś mającego ponad 100W rms na kanał przy 4 ohm, wtedy w mostku będziesz miał koło 200W rms przy 8 ohm. Tyle już powinno wystarczyć na tego suba. Możesz spróbować założyć temat w dziale "kupię". 

Jeśli masz 1 parę wyjść rca i dasz rozgałęźnik to zapomnij o sterowaniu subem z radia. 

Co do jakości to o ile dasz dobre przewody rca do wzmacniaczy to raczej nie zauważysz różnicy. 

 

 

 

 

 

Witam..Audio prawie gotowe, wygłuszenie zrobione kable też pociągnięte wszystko jak ma być..Chciałbym zapytać czy jest jakaś procedura i czy mógłby mnie ktoś naprowadzić jak wstępnie ustawić ten wzmacniacz na głośniki przód aby było jak ma być, czy głównie ustawiać na ucho ? Albo jak nie ustawiać, żeby nie zaszkodzić głośnikom ? Jesli mam regulacje suba w radiu to ustawić x-over na LW na maksa i skręcić na radiu na 80hz..Tak będzie ok ?Screenshot_2023-11-18-22-43-47-296_com_miui.gallery.thumb.jpg.6827164d059abb4c0d0e8d2d82b94460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...