Skocz do zawartości

Golf 4 montaż car audio po kosztach tylko dla polepszenia dźwięku


Pawęcki09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

Witam..Audio prawie gotowe, wygłuszenie zrobione kable też pociągnięte wszystko jak ma być..Chciałbym zapytać czy jest jakaś procedura i czy mógłby mnie ktoś naprowadzić jak wstępnie ustawić ten wzmacniacz na głośniki przód aby było jak ma być, czy głównie ustawiać na ucho ? Albo jak nie ustawiać, żeby nie zaszkodzić głośnikom ? Jesli mam regulacje suba w radiu to ustawić x-over na LW na maksa i skręcić na radiu na 80hz..Tak będzie ok ?Screenshot_2023-11-18-22-43-47-296_com_miui.gallery.thumb.jpg.6827164d059abb4c0d0e8d2d82b94460.jpg

Masz nadal to radio z 1 parą rca?

Jak wszystko jest podłączone?

Co tam w ogóle pomontowałeś? 

 

Co do ustawiania gaina to jest obszerny temat tu na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemas1988 napisał:

Masz nadal to radio z 1 parą rca?

Jak wszystko jest podłączone?

Co tam w ogóle pomontowałeś? 

 

Co do ustawiania gaina to jest obszerny temat tu na forum. 

Głośniki te co polecił kolega na początku, zapięte pod zwrotnice..Jedna pod schowkiem druga przy kierownicy, głośniki pod tego Blaupunkta gta 375, na razie mam radio z jedną parą rca i do Blaupunkta dopięty drugi wzmacniacz wyjściem out, ale puściłem dwie pary kabli rca, na inne radio..Lewy próg puściłem zasilanie z aku, a reszta kabli wszystkie prawym,od lewych drzwi również prawym tylko idą pod konsolą do zwrotnicy przy kierownicyScreenshot_2023-11-19-15-03-57-084_com_miui.gallery.thumb.jpg.4c26b7474852330a910800cebaac3352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawęcki09 napisał:

Głośniki te co polecił kolega na początku, zapięte pod zwrotnice..Jedna pod schowkiem druga przy kierownicy, głośniki pod tego Blaupunkta gta 375, na razie mam radio z jedną parą rca i do Blaupunkta dopięty drugi wzmacniacz wyjściem out, ale puściłem dwie pary kabli rca, na inne radio..Lewy próg puściłem zasilanie z aku, a reszta kabli wszystkie prawym,od lewych drzwi również prawym tylko idą pod konsolą do zwrotnicy przy kierownicyScreenshot_2023-11-19-15-03-57-084_com_miui.gallery.thumb.jpg.4c26b7474852330a910800cebaac3352.jpg

W obecnym połączeniu nie możesz włączać żadnych filtrów na radiu. Jak blaupunkt zasila głośniki w drzwiach to dajesz na nim high pass. Blaupunkt ma stały filtr high pass na 80 Hz. Bass na 0db. Na wzmacniaczu zasilającym suba dajesz low pass i ustawiasz na około 60 Hz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, przemas1988 napisał:

W obecnym połączeniu nie możesz włączać żadnych filtrów na radiu. Jak blaupunkt zasila głośniki w drzwiach to dajesz na nim high pass. Blaupunkt ma stały filtr high pass na 80 Hz. Bass na 0db. Na wzmacniaczu zasilającym suba dajesz low pass i ustawiasz na około 60 Hz. 

 

 

Dziękuję Ci za pomoc 💪💪 Gra bardzo ładnie, wyłączone loudnes w radiu high pass na 80 to przód gra, ale jakoś brakuje mi trochę tego basu w przodzie tylko znowu jak włączę loudnes to już jest średnio..Ale i tak jak na starocia to jest super, przy konkretniejszych piosenkach jak jest głośniej ustawione to wyłącza mi się chwilami wzmacniacz od subwoofera, i bardziej się grzeje..Chyba jednak faktycznie na te 8ohm będę musiał poszukać coś większego bo ten Ghelard nie daje rady 🤜🤜👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawęcki09 napisał:

ale

Masz filtr HPF 80Hz.

On odcina wszystko co jest poniżej tych 80Hz.

Odbywa się to z nachyleniem -12dB/oct.

Dlatego brakuje niskich.

Ten brakujący zakres powinien przejąć sub.

Jak nie, to albo dostaje za mało mocy - przy 8 ohm - albo źle się "czuję" w aucie.

Obniż moc przodu - niższy SPL - i wtedy posłuchaj.

Jak nie, to raczej wymień suba.

Ewentualnie puścić pełnym pasmem przód i ocenić, czy sub jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem Blaupunkta z głośników, zapiąłem je pod tego Gelharda jest dużo lepiej na przodzie dźwięk już tak nie męczy uszu mimo, że nie ma na nim zbyt wiele filtrów ogólnie spora różnica..Tego Blaupunkta zapiąłem pod suba i nie wyłącza się jak tamten, ale czuć że sobie nie radzi bo ten bas nie jest taki agresywny tylko buczący, skręciłem trochę i jest bajka jak na starocia 💪💪 Dziękuję za pomoc, bardzo się przydała..Tego Blaupunkta muszę wyrzucić bo chciałbym w pełni wykorzystać tył, jestem w stanie go czymś napędzić w granicach 200 300 zł, szukać dwukanałowki czy 4 kanał też może być jak się trafi ? Czy lepiej wyjdę na tym jak znajdę głośnik 4 ohm ? Zależy mi żeby z suba też wydobywało się trochę wysokich tonów, teraz mam właśnie tak ustawione, bo lepiej się czuję w aucie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawęcki09 napisał:

Wyrzuciłem Blaupunkta z głośników, zapiąłem je pod tego Gelharda jest dużo lepiej na przodzie dźwięk już tak nie męczy uszu mimo, że nie ma na nim zbyt wiele filtrów ogólnie spora różnica..Tego Blaupunkta zapiąłem pod suba i nie wyłącza się jak tamten, ale czuć że sobie nie radzi bo ten bas nie jest taki agresywny tylko buczący, skręciłem trochę i jest bajka jak na starocia 💪💪 Dziękuję za pomoc, bardzo się przydała..Tego Blaupunkta muszę wyrzucić bo chciałbym w pełni wykorzystać tył, jestem w stanie go czymś napędzić w granicach 200 300 zł, szukać dwukanałowki czy 4 kanał też może być jak się trafi ? Czy lepiej wyjdę na tym jak znajdę głośnik 4 ohm ? Zależy mi żeby z suba też wydobywało się trochę wysokich tonów, teraz mam właśnie tak ustawione, bo lepiej się czuję w aucie..

Sub nie jest do grania wyższymi tonami. On ma grać najniższymi częstotliwościami. Do grania wyższymi są woofery w drzwiach.

Może ten gelhard jest lepszy jakościowo niż blaupunkt i dlatego głośniki lepiej grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...