Skocz do zawartości

Zestaw car audio cupra leon st


kubawyspaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szczurek1986 napisał:

Kolego zadałeś pytanie mocno ogólnikowo...  nikt w Twojej głowie nie siedzi i nie wie jakie masz wymagania i czego oczekujesz od owego grania. Mało tego nic nie wspomniałeś o muzyce jaką preferujesz ani o kosztach jakie chcesz na ten cel przeznaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za odpowiedz. Nie chcialem sie rozpisywac myslac, ze dopiero jak mnie ktos skieruje do watku to bede opowiadal. Ok. Nie wiem czy mam dobre ucho, ale moim wymaganiom napewno nie sprostal system montowany dzis w cuprach za doplata firmy Beats (chyba 9 glosnikow i wzmacniacz ponad 300watt).  Mam dwa auta, ktore w mojej ocenie maja lepsze od beatsowego naglosnienie. W bmw x1 u11 jest chyba 10 glosnikow i wzmacniacz ponad 500watt firmy harman kardon natomiast w audi s3 8v (sedan) jest bang olufsen 15 glosnikow i wzmacniacz ponad 600 watt. Obydwa zestawy maja swoje wady i zalety. W bmw mam wrazenie czystszego dzwieku i lepszego odseparowania tonow, a w audi mocny gleboki jak dla mnie bas, ale drazniace uszy wysokie tony. Moje oczekiwania sa wiec gdzies pomiedzy tymi systemami. 
zamowiona cupra leon to wersja 4x4 kombi gdyby to mialo znaczenie przy instalacji subwoofera jakoze jest w nim chyba troche wyzej podloga bagaznika ustawiona.

Budzet - nie jestem audiofilem, ale chcialbym miec to zrobione raz a dobrze. 6-8 tys? Nie wiem czy sie da za tyle cos sensownego zrobic wiec prosba o pomoc, najwyzej zwieksze budzet troche. Warsztat do instalacji zestawu i wygluszania drzwi mam umowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michas75 napisał:

By nie tracić integracji OEM możesz oprzeć system na Match UP8 i MOST 150. Dalej trzeba dobrać jakiś set głośnikowy i poszukać kogoś kto Ci to zamontuje jak należy jeśli nie masz doświadczenia. 

Dzieki za pomoc. Cupra zostala zamowiona z podstawowym audio. Nie mam pewnosci z czego sie sklada. Chyba 5 albo 7 glosnikow.. Stwierdzilem ze nie ma sensu doplacac niecalych 3 k do beats skoro i tak gra kiepsko. Ten wzmacniacz Match to jedyna opcja? I czy wobec powyzszego nadal jest ok do mojego zestawu? Podobno helix i jl audio tez maja dobre produkty. No i finalnie czy warto inwestowac w system na duza ilosc glosnikow czy skupic sie na naglosnieniu z przodu i subie w bagazniku? To chyba klasyka garunku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michas75 napisał:

By nie tracić integracji OEM możesz oprzeć system na Match UP8 i MOST 150. Dalej trzeba dobrać jakiś set głośnikowy i poszukać kogoś kto Ci to zamontuje jak należy jeśli nie masz doświadczenia. 

No i wtedy decyzja na jakie glosniki postawic. Jesli mam robic pelne audio z przestrzennym dzwiekiem to rozumiem, ze wzmacniacz na duzo kanalow 8-10. Glosniki beda sporym kosztem bo trzeba na przednie drzwi i tylne kupic dwa zestawy - pytanie czy takie same czy np tyl ma tworzyc jakas scene tylko. Do tego glosnik centralny - to jest jakis sub czy inny i czy warto? I sub do bagaznika - albo w kolo albo w bok w zabudowie. Co do glosnikow drzwiowych to co powinienem wziac pod uwage: morel, focal, audio system? Czy jeszcze cos innego. Jesli powyzsze to ktore modele :). Bede wdzieczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubawyspaa napisał:

No wlasnie widzialem. Dzieki. Ten wzmacniacz juz mi polecal ktos wczesniej wiec chyba taki kupie. A co dalej. Ile glosnikow i ktore wybrac? I nie wiem co to jest MOST 150..:)

 

10 godzin temu, michas75 napisał:

By nie tracić integracji OEM możesz oprzeć system na Match UP8 i MOST 150. Dalej trzeba dobrać jakiś set głośnikowy i poszukać kogoś kto Ci to zamontuje jak należy jeśli nie masz doświadczenia. 

Bardzo zalezy mi, ze dalo sie wreszcie poprawnie wysluchac np dire straits. Moj syn ma w pokoju mini wieze yamahy pianocraft - ta wieza ma swoje lata. Jest mala, a to co robi przy odsluchu to dla mnie jest teudne do opisania. Gra pieknie wiec ta mini wieza (kupiona sto lat temu z przypadku i wcale nie za duze pieniadze) stanowi maksimum moich oczekiwan co do doznan dzwiekowych. Oczekuje ze w samochodzie tez bede odczuwal rozne rodzaje niskich tonow (nie pykanie w plastikowa puszke) a srednie i wysokie tony beda wyraznie odseparowane zeby dalo sie sluchac z gwizdkow milego cykania przy czym jak wchodzi wokal to zebym nie musial od razu wyciszac dzwieku - jak sie dzieje np w moim audi z b&o na pokladzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pianocrafty to bardzo udane konstrukcje oferowane z przyzwoitymi kolumnami więc Twoje wymagania już zostały jakoś określone. Potrzebujesz na przód zestaw odseparowany bez zwrotnicy który powinien zostać zasilony w pełni aktywnie z UP8. Tył może zostać seryjny i tak będzie musiał być odpowiednio ustawiony by nie robił z przodu bałaganu. Całość wypada uzupełnić jakimś małym subwooferem 8 calowym który może zostać zasilony bezpośrednio z UP8 z jego dwóch ostatnich kanałów. Więc cztery pierwsze kanały przód aktywnie, kanał piąty i szósty tył, kanały 7 i 8 obsłużą dwu cewkowy głośnik 2x2 Ohm. UP8 jest stabilny w 2 Ohm tylko na dwóch ostatnich kanałach. Do tego przyda się Conductor jak byś chciał mieć regulacje subwoofera, zmianę presetów ewentualnie regulacje poziomu głośności zewnętrznego źródła dźwięku. Jeśli montaż i dobór reszty komponentów zostanie wykonany prawidłowo to w cudzysłowie powinno Ci urwać głowę w porównaniu do seryjnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność przypadkowa, Gladen, Musway, Helix, daj jakieś propozycje to coś dobierzemy, powinieneś sprawdzic co wchodzi w drzwi do leaona ale pewnie 165mm standardowo. Co do subwoofera to można dobrać jakiegoś Matcha w dedykowanej obudowie albo jakiś inny głośnik a do tego obudowę. Druga sprawa, zazwyczaj ludzie w zakładzie CA krzywo patrzą na przynoszenie swoich klocków ponieważ cześć zarobku jest to właśnie marzą na sprzęcie. Warto porozmawiać najpierw może zaproponują Ci coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Warsztat car audio, w ktorym bedzie budowany zestaw bedzie robil wyciszenie drzwi i bagaznika i oczywiscie podlaczenie zestawu i strojenie. Od nich tez kupilem juz uzywany wzmacniacz Matcha bo mieli (dzisiaj kupilem konkretnie) i czekam na propozycje glosnikow. Dam znac co zaoferuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odsluchu to niestety nie mam takiej mozliwosci. Dawno temu w swojej alfie 156 mialem zakladane glosniki morela a pozniej kupil ja ode mnie moj kolega i zmienil morele na focal. Pamietam ze bardziej przypadl mi do gustu focal bo wysokie tony byly "bardziej cykajace" niz w morel jednak nie pamietam, ktore to byly modele glosnikow. Wszystko bylo wtedy napedzane jl audio slash czy jakos tak. Niedawno jezdzilem tez nowym peugeotem 308 z seryjnym (za doplata) systemem focal. Znowu mialem wrazenie, ze dawno nie slyszalem tak dobrze grajacego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2023 o 20:12, kubawyspaa napisał:

Cupra zostala zamowiona z podstawowym audio.

To chyba jedna z najlepszych decyzji jakie mogłeś podjąć przy kupnie tego samochodu. Nie dopłaciłeś za nic czego nie będziesz używał i budowa systemu będzie trochę prostsza. Na innym forum jest ktoś co zainstalował fajny system w takim seacie opartym na komponentach niższej półki i zdobywa całkiem niezłe noty. Radio-DSP połączone przez High-Input 😉

 

Co do Focali, tutaj mamy dosyć duży wybór i bez dowiedzenia się co to za model ciężko powiedzieć czy była to utopia czy auditor a może coś po środku. Na pewno góra pasma była typowa dla Focala

Problemem tej marki są dosyć spore 'dziury' w paśmie spowodowane tweeterem, który nie gra zbyt nisko, dotyczy to tylko zestawów 2-way.

Rozwiązaniem ma być Focal FRAK, ni pies ni wydra, tweeter grający już od 600 Hz, myślałem o nim ale jakoś średnio mi się widzi wydanie takiej kwoty aby stwierdzić że to nie to czego potrzebuję.

 

Na Twoim miejscu podjechał bym do jakiegoś instalatora w okolicy i posłuchał co ma do zaprezentowania i czy będzie Ci odpowiadać, doradzi też co i jak zamontować. Możesz wtedy z jakiś kosztorysem skonsultować z Forumowiczami czy taki system ma sens.

 

Match i Helix to produkty Audiotec Fischer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wycofalem pytanie o pochodzenia matcha bo nie wypada pytac o cos co latwo sprawdzic w google. 
 

Tego Modelu focal nie znam. Morel byl natomiast tempo ultra. 
Pytanie co tak naprawde sprawia, ze system zagra czysto i dynamicznie. Bardzo licze na ten wzmacniacz matcha z dsp i ze to on robi najwiecej. Bardzo polecany sprzet. Co do glosnikow to nie mam pojecia co wybrac - chyba postawie na intuicje. Najbardziej boje sie w calej instalacji nieprzyjemnych (plytkich i stlumionych) zakresow srodkowych i kłujacych uszy wysokich tonow - czyli wszystkiego co mozna miec w zlym zestawie audio...

Morel wydawal mi sie wtedy z kolei zbyt malo wyrazisty - chyba ze byla to wina jl audio slash 4x cos tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP8 testowałem osobiście przez kilka miesięcy w BMW F40, większość ludzi którzy wsiadali oraz kilku instalatorów z okolicy mówili że już nic tu by nie ruszali tak fajnie wszystko było zlepione. Oczywiście rozwój choroby postępuje i UP8 zostało zastąpione P SIX Ultimate i wzmacniaczami z linii C Helixa ale jak na ten budżet UP8 bronił się dzielnie w tym co pokazał i był bardzo latwy w adaptacji, zagrał praktycznie od kopa, za nim zestroilem tak kolejny setup o ktorym napisałem wyzej zeszło troche czasu.  Dynamiki, mocy i czystości dźwięku Ci nie zabraknie nawet przy wykorzystaniu sygnału z radia OEM przez HI Input, oczywiście wszystko zależy od człowieka który Ci to będzie zakładać i stroić, trzeba pamiętać że system potrzebuje chwilę czasu by się rozegrać, pierwsze strojenie traktuj jako uruchomieniowe, po około 20 godzinach gry ale gry a nie plumkania pojechał bym na poprawkę. Co do VAGa watro przekodować jednostkę seryjną tak by wyłączyć dynamiczny EQ jeśli chcesz korzystać z sygnału bezpośrednio z radia, jeśli instalator tego nie zrobi będzie słabo poniewaz wraz z zmianą głosnosci bedzie zmieniać się charakterystyka jednostki OEM. Prześledź jeszcze temat interfejsu MOST do VAG, zamienia sygnał z magistrali światłowodowej na sygnał cyfrowy zrozumiały dla procesora dźwięku, urządzenie nie jest tanie ale poprzez nie sygnał trafi prosto do DSP nazwijmy to w idealnealnej postaci bez pośredniej konwersji i naleciałości charakterystyki wzmacniacza w radiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Narazie serwis car audio nie pokazal swoich propozycji na setup glosnikow. 
Prosze w takim razie o pomoc przy wyborze zestawu glosnikow na przod.

narazie moja uwage zwrocila taka oferta:

 

 https://allegro.pl/oferta/zestaw-glosnikow-gladen-zero-165-100-w-14031647120

 

co o tym sadzicie? Jesli to nie jest dobre to prosba o jakies sugestie marki i modelu zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.10.2023 o 00:29, michas75 napisał:

Kolejność przypadkowa, Gladen, Musway, Helix, daj jakieś propozycje to coś dobierzemy, powinieneś sprawdzic co wchodzi w drzwi do leaona ale pewnie 165mm standardowo. Co do subwoofera to można dobrać jakiegoś Matcha w dedykowanej obudowie albo jakiś inny głośnik a do tego obudowę. Druga sprawa, zazwyczaj ludzie w zakładzie CA krzywo patrzą na przynoszenie swoich klocków ponieważ cześć zarobku jest to właśnie marzą na sprzęcie. Warto porozmawiać najpierw może zaproponują Ci coś ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...