Skocz do zawartości

Jakie firmy polecacie do obsłużenia całego car audio (głośniki + wzmacniacze) pod SQ?


julaspro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Trochę specyficzne pytanie wynikające może trochę z upośledzenia by wszystko było z tej samej marki...

 

Jakie firmy i serie polecacie aby obsłużyć całe audio (mówimy głośnikach przód/tył + sub oraz wzmacniacze)?

 

Taka rozkmina naszła i próbuję znaleźć w jakie konkretne firmy uderzyć jakbym chciał tak od A do Z wymienić sprzęt na jedną markę (powiedzmy coś jak fabryczne premium pakiety w jednej firmie tylko z subem już normalnie w skrzyni a głośniki w drzwiach w standardowe miejsca. Taki setup niby skryty w oryginale ale z o wiele większą mocą i pierdolnięciem ale w stronę dobrze grającego SQ  a nie SPL).

 

Samochód można przyjąć dowolny co najwyżej w stronę większego rozmiaru Kombi / Sedan (powiedzmy coś okolice Lexus GS/ Mercedes E-Klasa) z pełnym nagłośnieniem co rozumiem jako minimum przednie i tylnie drzwi fabrycznie w głośnikach czy to 2 czy 3-drożne systemy (myślę może kiedyś spróbować podpiąć takie drzwi jako inwidualne kanały ale nie jestem przekonany czy warto i czy będzie gigantyczna różnica na plus).

 

Cenowo propozycje ograniczył bym tak do np. 1.5-2k 2/3-drożny system + sub do 2k per głośnik.

Wzmacniacze to już dowolnie w miarę z sensem aby to też grało z klasą.

 

Myślałem np. aby oprzeć taką instalację na JL Audio z 2x 10w3v3 + C2-650 + Wzmaki z serii RD (wszystko narazie na widzi mi się po parametrach).

 

Obecnie testowałuje konfigurację z Audio System (M165 + HX 08 SQ org BR skrzynia) oraz (X165 + R10 FLAT zamknięta 15l brutto) i jak do jakości nie mogę powiedzieć by źle grały tak jednak HX 08 gra mimo BR jednak za płytko (do uzupełnienia przodu wystarczy ale nie do grania jako pojedynczy głosnik z fajnym niskim basem) a R10 FLAT na pewno za małą skrzynie ma no i troche mu brakuje dołu. No i AS trochę mnie odstraszył tym jak przekazują parametry (jak np. SPL to tak naprawdę USPL skoro podają w 2.83v/1m a jak rozumiem to jest równe 2w/1m dla 4ohm głośnika) albo jak w manualu podają litraże brutto gdzie dając parametry do WinISD brakuje do netto jakiegoś fajniej zestrojonego co najmniej 10-15L.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symmetrie i spójność osiągniesz strojeniem a nie konkretną marką to raz a dwa na jedną markę i super komponenty trzeba jednak worek kasy.

 

Rozejzyj się za produktami Helix, audison, mosconi/gladen. Nawet Musway i ESX. Może coś wpadnie Ci w oko:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 19:19, julaspro napisał:

jestem przyzwyczajony do używania jak się da "jednego ekosystemu" i jakiejś takiej ala symetrii albo po prostu spójność 

To tylko widzimiś, nijak się ma do jakości całości, niczego nie da. Nie idź tą drogą 😉 Poza tym są 2-3 firmy obecnie, które mają sensowne DSP jeśli chcesz mieć dobre granie. Musiałbyś odrzucić ponad połowę rynku CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 19:35, szymin89 napisał:

Rozejzyj się za produktami Helix, audison, mosconi/gladen. Nawet Musway i ESX. Może coś wpadnie Ci w oko:) 

Ja bym dorzucił Micro Precision - seria 5 dobrze postawiona spokojnie skasuje wyładowany złotem system postrojony z d**y 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@julaspro 

Jak poszukiwania sprzętu znalazłeś coś odpowiedniego. Ja również szukam coś do mojego że tak napiszę drugiego samochodu. Też lubię jak wszystko jest z jednej firmy. 

Aktualnie przeglądam oferty Gladen Mosconi. Pico 6/8 DSP , przód GLADEN RS-X 165 z dwiema zwrotnicami na głośnik, tył może pózniej ale jak coś to GLADEN ALPHA 165 G2

Suba chciałbym skrzynkowego ale nie jakiś ogromny. Patrzyłem na GLADEN RSX 10 SLIM SB-CU. Wiadomo kable itp. Wszystko pod fabryczne radio VW. Myśle że w kwocie do 5 tyś zł się zmieszczę. 

 

Nie zależy mi na głośnym graniu ale chciałbym czyste granie, ciepłe. Osiągne zamierzony cel tym sprzętem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...