Skocz do zawartości

Audi q7 4l problem z głośnikiem


Jukal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na formu jestem nowy i już nie wiem co jest źle.

Zestaw:

 

Radio: fabryczne

Przód: niskie pride ruby 8 wysokie pride

Tył: niskie pride ruby 6.5 wysokie pride

Centralny: fabryczny

Subwoofer: brak

Wzmacniacz: pride 400w 4kanałowy

 

Wszystkie głośniki grają znakomicie po za prawym przednim przy podbiciu bassu. Głośnik zaczyna pierdziel przy pewnym poziomie głośności bądź przy podbiciu basu na radiu. Ciekawe jest też gdy pojazd stoi w miejscu to przy pewnej głośności nie pierdzi, ale po dodaniu mocniej gazu zaczyna się cyrk. Głośniki mają odpowiednią odległość od tapicerki, bo to już sprawdzałem jak piłowałem dystanse. Wygłuszenie jest dane potrójnie na karoserie i raz na boczek spgold. Nie ma tylko pianki akustycznej, bo jest fabryczna wełna.

Wysterowanie też nie ma tutaj dużego znaczenia, bo sprawdzam kilka wariatów. Głośnik grał ciszej niż pozostałe mniejszym basem, ale przy podgłoszeniu na full i podkręcaniu radia dalej było słychać pierdzenie tylko z mniejszym natężeniem.

 

Moje domysły:

1. Jest albo za słabo wygłuszona tapicerka , bo brakuje pianki

2. Głośnik jest spalony (przy montażu spadł mu na beton  ok 30cm)

3. Za słaby wzmacniacz

4.problem z elektryką (radio kilka razy wyłączyło się samoistnie i przy restarcie samochodu odpaliło, albo po jakimś czasie włączając je przyciskiem)

 

Proszę o pomoc, bo irytuje mnie to, że nie mogę wykorzystać pełnego potencjału przez ten zagłuszający pierd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jukal napisał:

po za prawym przednim przy podbiciu

Przepnij kable na wzmacniaczu.

Zasilisz prawy głośnik "dobrym" kanałem, lewy głośnik tym "złym".

Posłuchaj, czy będzie to samo z lewym - będzie pierdział.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...