Skocz do zawartości

ESX QE80.8 DSP wzmacniacz z procesorem.


maciekelga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z marką ESX a dokładniej z 8 kanałowym wzmacniaczem z DSP ESX QE80.8 DSP? Jak wygląda kwestia ustawień, domyślam się, że to nie Helix ale cena też odpowiednio niższa. 

Chciałbym zamontować i podłączyć po HI za moim wzmacniaczem Bose. Miałby służyć główne do napędzania przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze bo to bardzo dobry piec z dsp. Śmiało mogę stwierdzić że w podobnej cenie ciężko by było znaleźć coś lepszego. Mój kumpel go będzie montował w audi i uwaga po przewaleniu masy wzmacniaczy domowych stwierdziłem że podłącze sobie też taki pod zasilacz serwerowy i mimo klasy d zagrał lepiej niż nady Yamahy itp co kosztują kilka tysięcy złotych. A że ma procesor dsp mogę sobie ustawić wszystko tak ja mi się podoba. 

Zerknij na test hifitest.de super noty otrzymały te piece z dsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem mało optymistyczny jeśli chodzi o firmy inne niż Alpine, Helix czy Mosconi ale po montażu u siebie Musway M12 jestem w stanie stwierdzić że nie musi być procek z górnej półki jeśli jego funkcje nie będą potrzebne.

 

W Twoim przypadku problemem może być brak wyjść RCA dla dodatkowego wzmacniacza- jak byś chciał subwoofer zasilić czymś mocniejszym. Ten ESX może być mostkowany ale czy ~250 W @ 4 Ohm Ci wystarczy musiał byś już sam sobie odpowiedzieć. 

 

Zerknij jeszcze na produkty Awave. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. 

Ja mam zawszę obawy przy trochę mniej polularnych sprzętach, że są mniej "uniwersalne" i ciężej znaleźć jakąś pomoc w razie w.

Miałby być wpięty za oryginalnym wzmacniaczem Bose w Mazdzie 6 z 2016r. Wyjścia na suba nie potrzebuje, 6 kanałów poszłoby na przód, ewentualnie pozostałe 2 na tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może byc mniej uniwersalny?? Właśnie jest bo zamontujesz go w każdym aucie, a instalke na 3-4 piecach z dsp i kilometrami kabli już nie. 

U nas o nich nic nie ma bo mielone są ciągle pseudo hity a nowe konstrukcje są wyśmiewane a prawda jest taka że możliwościami przerasta starsze konstrukcje w dodatku zamontujesz go w nowszym aucie gdzie często jest problem z jednostką bo jest zintegrowana z funkcjami w kabinie. 

Sam się zastanawiałem i przerobiłem trochę klocków a w następnym aucie u żony zamontuje tego typu konstrukcje tylko że 6 kanałowy proc z 8 dsp zapco. Także śmiało bierz i montuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...