Skocz do zawartości

wzmacniacz po serwisie SWESTA


dbdrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak bardzo polecany magik na forum SWEST?

Miały być kondensatory Fine Gold zostały wrzucone nichicon FW bez mojej zgody, prosiłem o wymianę potencjometrów bo trzeszczały nie zrobiono tego ,prosiłem o przegląd nie zrobiono tego, ja wciągu 5 dni załatwiłem kondensatory fine gold i do tego made japan, i nie wiem czym podklejał  kondensatory klej odchodził praktycznie sam  nie polecam SWESTA pomijam iż trzymał wzmacniacz miesiąc czasu,znalazłem super serwis zrobiono to o co prosiłem i nie było problemu kilka zdjęć na poparcie mojego problemu musiałem to opisać dla innych czy chcą tak być traktowani wszystkie ustalenia  co ma robić mam jako dowód na telefonie

IMG_20230325_115647.jpg

IMG_20230316_060610.jpg

IMG_20230323_131304.jpg

genesis sa 50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mogą byc ale były ustalenia na fine gold skoro nie mógł ich dostać to mógł napisać i powiadomić mnie o takim fakcie wrzuciłem drugie zdjęcie bo tam jest wrzucony opa2604 , mam drugi projekt tylko tam będzie siedział MUSES02 i fine gold zobaczymy jak to zagra,mam magika który robi wszystko tak jak ja chce i ma pojecie o tym co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dbdrag napisał:

mogą byc ale były ustalenia na fine gold skoro nie mógł ich dostać to mógł napisać i powiadomić mnie o takim fakcie wrzuciłem drugie zdjęcie bo tam jest wrzucony opa2604 , mam drugi projekt tylko tam będzie siedział MUSES02 i fine gold zobaczymy jak to zagra,mam magika który robi wszystko tak jak ja chce i ma pojecie o tym co robi.

No tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nakamichi napisał:

 Kondensatory o trwałości gwarantowanej 1000h , do tego w kategorii temperaturowej do 85 stopni . 

 

tak pod warunkiem iż będą pracować cały czas w temperaturze 85 stopni przez 1000 godzin a kiedy one to osiągną  jak będą miały odpowiednie chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nakamichi napisał:

Nie wiem kto sobie wytypował te FG do tego rodzaju zastosowań . Kondensatory o trwałości gwarantowanej 1000h , do tego w kategorii temperaturowej do 85 stopni . Za to audiofilskie 😁

Płacz to tu bedzie za jakis czas

Tak z doświadczenia czy jak zazwyczaj tak po swojemu? :) mam FG w sa30 od kilku lat w zabudowie bez chłodzenia i o dziwo jakoś dają radę. 

"mam drugi projekt tylko tam będzie siedział MUSES02" 

 

pomyśl o Lme49990, bardzo fajny jasny ale nie ostry opamp, czy w projekcie jest uwzględnione podniesienie napięcia dla opampów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nakamichi napisał:

 

Czym to jest dyktowane ?

odsłuchem? 

 

28 minut temu, nakamichi napisał:

Można jeździć na łysych oponach i pisać ,ze do tej pory nic sie nie stało 🙂. Ciekawe kogo chcecie przekonać i do czego 😀. A wiem  ,masa pojazdu jest przez to mniejsza , tuning znaczy się 😊

Ok :) wszystko jasne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wcrew napisał:

odsłuchem? 

No właśnie jestem ciekawy , jakie względy za tym stoją . Bo zwiększając zasilanie zakładam z +- 15V na dopuszczalny max +- 18 realnie nie zmieniasz nic obok mocy traconej w tym układzie .

Gdybyś np zmieniał głębokość pętli USZ w stopniu mocy , to byc może potrzebne by było zwiększenie amplitudy na wyjściu tego LMa dla kompensacji zmiany czułości stopnia mocy . Ale to nie tego rodzaju działania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nakamichi napisał:

zwiększając zasilanie zakładam z +- 15V na dopuszczalny max +- 18 realnie nie zmieniasz nic obok mocy traconej w tym układzie

Ale słychać. Nie dyskutujmy 😉 Nie pierwszy raz założenia konstrukcji układów elektronicznych biorą w łeb w starciu z logiem na kondensatorach i (jak się okazuje, bo tego to nie słyszałem) napięciem op-amp'ów.

 

 

A już poważnie:

17 minut temu, nakamichi napisał:

Gdybyś np zmieniał głębokość pętli USZ w stopniu mocy

Jak rozumiem, na mniejsze wzmocnienie napięciowe? Dlatego kompensacja wyższym napięciem sekcji preamp? Są plusy takiej modyfikacji? Do głowy przychodzi mi coś takiego np. dla sekcji tweetera.

Szczerze powiedziawszy, z dzisiejszych DSP wychodzi tyle V, że właściwie taki wzmacniacz nie musi niczego wzmacniać napięciowo. Ciekaw jestem, czy były by plusy z konstrukcji wzmacniającej tylko prąd, 0dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, nakamichi napisał:

Dla jasności , jesteście amatorami w tej dziedzinie , nie musicie znać wszelkich aspektów . Możecie się mylić i budować w dowolny sposób swoje systemy . Tu bardziej chodzi o wykonawców tych prac i ew ich uwagi na temat poprawności tego co tam sobie tworzycie .

Oczywiście że jesteśmy amatorami ale również pasjonatami i mimo "braku wiedzy" cos tam potrafimy eksperymentować, w moim przypadku cieszę się, że mimo mojej niewiedzy, sprzęt który posiadam działa całkiem sprawnie i miło dla ucha, mimo blisko 30 lat na karku, dla sprostowania nie potrzeba aż 18v wystarczy ok 12v dla tego rodzaju opampów, szanuję Pana wiedzę oraz doświadczenie ale proszę nie zamykać się na coś co organoleptycznie Pan nie doświadczył. Jeśli już mówimy o profesjonalizmie, to jak pan określi swój serwis wzmacniacza M1 gdzie sekcja zasilania nie była przykręcona (po wymianie kondensatorów) a usterka związana z regulacją gain powróciła po tygodniu? Czy też to Pan wytłumaczy naszą amatorką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Various napisał:

Jak rozumiem, na mniejsze wzmocnienie napięciowe? Dlatego kompensacja wyższym napięciem sekcji preamp? Są plusy takiej modyfikacji? Do głowy przychodzi mi coś takiego np. dla sekcji tweetera.

Szczerze powiedziawszy, z dzisiejszych DSP wychodzi tyle V, że właściwie taki wzmacniacz nie musi niczego wzmacniać napięciowo. Ciekaw jestem, czy były by plusy z konstrukcji wzmacniającej tylko prąd, 0dB.

To był tylko przykład , czysto teoretyczna sytuacja uzasadniająca takie działanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wcrew napisał:

Oczywiście że jesteśmy amatorami ale również pasjonatami i mimo "braku wiedzy" cos tam potrafimy eksperymentować i , w moim przypadku cieszę się że mimo mojej niewiedzy, sprzęt który posiadam działa całkiem sprawnie i miło dla ucha, mimo blisko 30 lat na karku, dla sprostowania nie potrzeba aż 18v wystarczy ok 12v dla tego rodzaju opampów, szanuję Pana wiedzę oraz doświadczenie ale proszę nie zamykać się na coś co organoleptycznie Pan nie doświadczył. Jeśli już mówimy o profesjonalizmie, to jak pan określi swój serwis wzmacniacza M1 gdzie sekcja zasilania nie była przykręcona (po wymianie kondensatorów) a usterka związana z regulacją gain powróciła po tygodniu? Czy też to Pan wytłumaczy naszą amatorką?

Płyta mocowana wkrętami , był ich brak czy nie były dokręcone ? Jak rozumiem elementy wykonawcze ( tranzystory ) były dobrze umocowane i zapewniały dobre oddawanie ciepła . 

Czemu element wykonawczy potencjometr przerywał ,nie wiem , może miał wadę fabryczna ?

Powinieneś zgłosić uwagi po ich stwierdzeniu i tyle . Ale jak chcesz mnie rozliczać z dokręcania śrubek mocujących płytke , to odpowiem , jestem tylko człowiekiem czego tym dowiodłem.

Nie mam z tym najmniejszego problemu , w zasadzie życzę wszystkim tego rodzaju zarzutów .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wcrew napisał:

szanuję Pana wiedzę oraz doświadczenie ale proszę nie zamykać się na coś co organoleptycznie Pan nie doświadczył.

 Kiedyś prowadziłem podobny dialog , tylko dotyczył on zupełnie innej wagi . Chodziło o samochód na piedestale , pretendujący do Mistrzostwa Europy. Tam zasilono procek z F1 zwiększonym do 16 V napięciem zasilania i tym sposobem starano sie zmienić jego brzmienie . Wszyscy słyszeli wpływ i uzasadniali to wzrostem napięcia .

Czy mieli rację ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na sprzęt oraz Pana reputację właśnie dlatego wybrałem Pana, usterka regulacji gain była głównym powodem naprawy, dodatkowo wyszła wymiana kond. w zasilaniu na co się zgodziłem, nie interesuję mnie czy to usterka fabryczna i czy TTTM, podjął się Pan naprawy... cała płytka zasilania była nie dokręcona, jednak jak na amatora potrafię dokręcić cztery śruby i tak też zrobiłem, w sprzęcie stacjonarnym nie ma to znaczenia bo jak wiadomo działa siła grawitacji, a ze w naszej szerokości geograficznej rzadko występują trzęsienia ziemi... jednak w samochodzie trzęsienia są nagminne więc taka pomyłka mogłaby mieć dość opłakane skutki. Więc jeśli Pan jest pewnym siebie profesjonalistą to proszę sprawdzać dokładniej swoją pracę i nie zamykać się na próby innych, bo nie ma Pan pojęcia jaką wiedzą dysponują takie osoby jak np ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nakamichi napisał:

 Kiedyś prowadziłem podobny dialog , tylko dotyczył on zupełnie innej wagi . Chodziło o samochód na piedestale , pretendujący do Mistrzostwa Europy. Tam zasilono procek z F1 zwiększonym do 16 V napięciem zasilania i tym sposobem starano sie zmienić jego brzmienie . Wszyscy słyszeli wpływ i uzasadniali to wzrostem napięcia .

Czy mieli rację ?

 

Proszę przeczytać specyfikacje techniczną ww opampa, idąc Pańskim tokiem myślenia to żarówka dostająca mniej V będzie świeciła ciemniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wcrew napisał:

Ze względu na sprzęt oraz Pana reputację właśnie dlatego wybrałem Pana, usterka regulacji gain była głównym powodem naprawy, dodatkowo wyszła wymiana kond. w zasilaniu na co się zgodziłem, nie interesuję mnie czy to usterka fabryczna i czy TTTM, podjął się Pan naprawy... cała płytka zasilania była nie dokręcona, jednak jak na amatora potrafię dokręcić cztery śruby i tak też zrobiłem, w sprzęcie stacjonarnym nie ma to znaczenia bo jak wiadomo działa siła grawitacji, a ze w naszej szerokości geograficznej rzadko występują trzęsienia ziemi... jednak w samochodzie trzęsienia są nagminne więc taka pomyłka mogłaby mieć dość opłakane skutki. Więc jeśli Pan jest pewnym siebie profesjonalistą to proszę sprawdzać dokładniej swoją pracę i nie zamykać się na próby innych, bo nie ma Pan pojęcia jaką wiedzą dysponują takie osoby jak np ja.

To do skutku , nie neguje , ze nie dokreciłem 4 wkretów .

Co do usterki , skoro ponownie pojawiła sie po 7 dniach , to jak miałem stwierdzić jej obecność ? Miałem wzmacniacz testować non stop 7 dni ?  Tego rodzaju uwagi się zgłasza i ew podejmuje dalsze działania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...