Skocz do zawartości

Chińskie głośniki (melo david, puzu)


artur11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości czasem przeglądam ali w poszukiwaniu jakichś ciekawych pozycji związanych z CA i moją uwagę przykuły wyroby 2 firm - puzu i melo david, jako że rozglądam się za tweeterami do aktywki temat zaciekawił mnie a szczególnie ten wyrób:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005127353892.html

Tak się zastanawiam - jak z jakością i walorami odsłuchowymi tych chińskich wynalazków? Na prospektach te wyroby wyglądają na naprawdę jakościowe ale wiemy wszyscy jak to w chinach z tym jest - na zdjęciu pięknie, w realu - różnie. Czy ktoś testował produkty tych firm i jest w stanie coś wiecej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest spore, mi się kiedyś trafiły Morele Maximo z Chin (kupiłem jako używane oryginalne) i tweetery nie działały, podejrzewam że był to albo odrzut produkcyjny albo jakaś marna kopia.

Patrząc na ceny i możliwość wtopienia kasy to ryzyko nie jest warte.

No chyba że masz wolną kwotę X, którą możesz poświecić i potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to ryzyko tw  za 100zł-120 zł 🤣 człowiek małe zakupy z robi w biedronce i więcej wyda a w koszyku nic , a ja miałem  kilka razy taki tw i grał całkiem spoko w tej cenie . tu są całkiem spoko https://pl.aliexpress.com/item/4000239426111.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1b67452cMIuyUn&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krótkiej analizy jaka poczyniłem melo david skupia się na chamskich podróbach markowych głośników (np. alpine) wiec raczej skupiam się na firmie PUZU, firmują swoje produkty swoja nazwą firmy, głośniki nie przypominają żadnych już dostepnych na rynku, tylko własnie - ma ktoś jakies doświaczenia z odsłuchem tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P-A-B-S1 napisał:

a jakie to ryzyko tw  za 100zł-120 zł 🤣 człowiek małe zakupy z robi w biedronce i więcej wyda a w koszyku nic , a ja miałem  kilka razy taki tw i grał całkiem spoko w tej cenie . tu są całkiem spoko https://pl.aliexpress.com/item/4000239426111.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1b67452cMIuyUn&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

 

Fakt, 25 $ to nie kasa ale za 250 zł da się już kupić coś markowego, dostępnego od ręki bez czekania na paczkę z Chin trzy tygodnie. 

 

Morele MT120 kupiłem ostatnio z forum za 230 zł. Przynajmniej wiadomo jak tym grać itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 120zl za parę ciężko o coś markowego nawet w używce, a te tanie tweetery z Ali potrafią zaskoczyć.

 

Ja przerobiłem już kilka modeli, choćby te "chamskie" podróby Alpiny od Melo David oraz podróbkę Vify z miedzianym kolcem również od nich. Uważam że w cenie porównywalnej w używce nie da się kupić nic lepszego, a jeśli mówimy o nowych tym bardziej.

 

Aktualnie w moim gruzie grają te pseudoVify od Melo David, pod Alpinem CDA filtrowane tylko 1 rzędem i do taniego grania na codzien sprawdzają się aż nadto. Wypadają lepiej niż tweetery z zestawów odseparowanych w budżecie 500/600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam te https://pl.aliexpress.com/item/1005003256789739.html?spm=a2g0o.productlist.main.75.765d7843IoeEOp&algo_pvid=8d5b4b11-37a4-44b5-b001-4c89b55c49a3&algo_exp_id=8d5b4b11-37a4-44b5-b001-4c89b55c49a3-37&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000024881172736"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!88.01!88.01!!!!!%402145294416741224697464357d06b7!12000024881172736!sea&curPageLogUid=oRN5WOeoE9xK

u siebie zainstalowane w przerobionych fabrycznych miejscach na tweetery (BMW f11), grają cięte filtrem I rzędu na 2,5 kHz i wraz ze średniakami również z ali (Bowers) tworzą zgrany tandem. Pędzi to stary RF Power 400a4 i efekty przestrzenne po ustawieniu korekcji czasowej mogą przyjemnie zaskoczyć. Ten rodzaj grania jest raczej nieosiągalny w budżecie jaki proponuje pan chińczyk. Na pewno w przyszłości będę chciał przetestować coś droższego z oferty ali.

Jak jest ktoś chętny sprawdzić jak to gra, w okolicach śląska, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2023 o 16:29, artur11 napisał:

 

Nie bałeś się tak nisko je ciąć? W zasadzie nigdy nie słyszałem o tak nisko ciętych tweeterach... 

Nie, nic złego się nie dzieje. Nie jest to odosobniony przypadek. Np. jest u-Dimension ProZ Comp 8B PRO, Rockford Fosgate t5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...