Skocz do zawartości

Wymiana Tweeterów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zestaw Dego PO650, niestety jeden tweeter zaczął trzeszczeć, raz gra głośniej raz ciszej. Chyba nadchodzi jego kres. Jak dla mnie zestaw gra to dobrze, więc  chciałbym kupić nowe tweetery ale nie mam pojęcia co można kupić żeby pasowało do zwrotnic. Budżet ok 500zł.... Możecie ci coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waldi_82 napisał:

Witam mam zestaw Dego PO650, niestety jeden tweeter zaczął trzeszczeć, raz gra głośniej raz ciszej. Chyba nadchodzi jego kres. Jak dla mnie zestaw gra to dobrze, więc  chciałbym kupić nowe tweetery ale nie mam pojęcia co można kupić żeby pasowało do zwrotnic. Budżet ok 500zł.... Możecie ci coś polecić?

Sprawdź stan zwrotnicy i podłączenia kabelków ( czy nie luźne ) . Objaw nie wskazuje jednoznacznie na uszkodzenie głośnika .

Ew posiadam fabrycznie nowy zestaw glosników wysokotonowych kompatybilnych do tego zestawu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz zwrotnice i poruszaj z wyczuciem, czy każde lutowanie jest sztywne i nie widać, że któryś z elementów - końcówki wlutowane w laminat - luźno porusza się w punkcie lutowania.

Jak wyłapiesz taki punkt, to oznacza konieczność poprawienia takiego lutu.

Sprawdzasz tor dla głośnika wysoko tonowego.

@nakamichi w razie problemów pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem sprawdziłem i to chyba zwrotnica. Bo trzaski z tej samej strony i głośnik gra raz ciszej raz głośniej. Więc pewnie zwrotnica do sprawdzenia. Siedzi pod tapicerka więc rozbiorę w przyszły weekend. Dzięki za podpowiedzi, bo ja byłem już pewny że to wina głośnika. tylko nie wiem czy samemu coś ruszać czy dać gdzieś do sprawdzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldi_82 napisał:

zamieniłem sprawdziłem i to chyba zwrotnica. Bo trzaski z tej samej strony i głośnik gra raz ciszej raz głośniej. Więc pewnie zwrotnica do sprawdzenia. Siedzi pod tapicerka więc rozbiorę w przyszły weekend. Dzięki za podpowiedzi, bo ja byłem już pewny że to wina głośnika. tylko nie wiem czy samemu coś ruszać czy dać gdzieś do sprawdzenia... 

Działaj , zdobędziesz doświadczenie , to w przyszłości pomożesz koledze . A jak sobie nie dasz rady to zapewne ktoś życzliwy w Gliwicach pomoże za przysłowiową złotówkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...