Skocz do zawartości

CITROEN C5 X7


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam zestaw głośników z zwrotnicami firmy focal. Chcę wykorzystać te głośniki w mojej cytrynę. Cytrynka posiada system HI-FI i nie mam bladego pojęcia jak te głośniki podłączyć z zwrotnicami. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Focale z oddzielnymi zwrotnicami dla WF i TW, to na 100% zwrotnica WF ma konektory do podłączenia wzmacniacza/radia, do midbassa WF i konektory do podłączenia zwrotnicy wysoko tonowego TW.

Zachować trzeba polaryzację.

Czyli masz w sumie cztery zwrotnice, po dwie na drzwi.

 

Natomiast jak masz normalną zwrotnicę w postaci pudełeczka z konektorami śrubowymi, to masz wtedy do wzmacniacza/radia "+IN-" oraz do midbassa "+WF-" i do wysoko tonowego "+TW-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAX jest systemem 4 ohm.

Z tego co widzę, punkt podziału zwrotnicy wynosi 3kHz.

Może też pracować w systemie bi-amp, co oznacza potrzebę zastosowania wzmaka 4CH.

 

Masz wiedzę, czy wzmak C5 ma jakieś filtry? Nie chce mi się szukać :D

 

Bo jak nie ma, a nie chcesz (lub mają być zachowane jakieś ważne funkcje) zasilać zestawu oddzielnym wzmakiem, to można spróbować podłączyć zwrotkę w systemie bi-amp.

Czyli ze wzmaka z kanału zasilającego woofer podajesz na punkty dla woofera Focala W- i W+ oraz z kanału zasilania wysoko tonowego Focala podając sygnał na T- i T+.

To są konektory INPUT.

 

Same głośniki Focal podłączasz stosownie na konektory OUTPUT.

 

Masz wszystko w manulau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpi mniej więcej dwukrotny spadek mocy RMS na tych kanałach.

Przykładowo.

Jak dostarcza 30W dla 2 ohm, to dla 4 ohm będzie 15W.

 

Nic się złego nie stanie. Natomiast przy dotychczasowych ustawieniach Volume radia będzie "nieco" ciszej.

Natomiast jak będzie faktycznie, to trzeba by jeszcze porównać parametr SPL oryginalnych i nowych głośników.

Bo jak Foczki mają wyższy ten parametr, to możesz nie wyczuć spadku głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...