Skocz do zawartości

Wyłączający się wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, może od początku

 

 

Samochód bmw 39

alternator 80a akumulator 70ah przewód od alternatora do karoserii dołożony 20 mm² z karoserii do aku też, przewód plusowy alternator akumulator jest seryjny 

z akumulatora do kondensatora hifonics HFC 2000 2.0 farad przewód 35mm² z bezpiecznikiem 120a dalej do wzmacniaczy 20mm²

wzmacniacz mono grunch GPX1100.1D 600w max 300RMS 4Ohm i sub kicker CompD10 600w 300w RMS 4 Ohm 

wzmacniacz esx SXE 150.4 i zestaw hifonics VX6.2C

 

Problem jest w wzmaku ze subem, sub przy dużej głośniści sub się wyłącza i świeci się czerwona lampka, sądzę żę jest dobrze wyregulowany, spadki na wzmaku do ok 13.1v, i podobnie na aku, myśle że to jest jeszcze ok 

Mógłby mi ktoś pomóc wyeliminować problem, może te sprzęty nie pasują do siebie, wszelkie porady i informacje są mile widziane. Mi już ręce opadają. Kilka lat temu miałem sub z wzmakiem 600w 250w RMS i to lepiej grało niż ten. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony gain (level input) i bass boost?

level input na max, bass boost 40-50%

Dobrze by było sprawdzić rezystancję suba.

Jak jest poniżej 3 ohm na omomierzu, to wzmak będzie pracował w przesterze. Powinno się wtedy ustawić Gainem bliżej 29V, a nie 35Niestety nie mam takich m

Nie mam takiego sprzętu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


level input na max, bass boost 40-50%

Czech by powiedział: to není možné

Ucho nie słyszy, że coś jest nie tak z dźwiękiem?

 

 


Nie mam takiego sprzętu

Kumpel nie ma jakiegoś multimetru? Lub zainwestuj 30 do 50 zł za podstawowy model. Taki tez będzie dobry.

Pomiary jak w temacie:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...