Skocz do zawartości

Problem z naglosnieniem.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie niewielu tak miało..;) Ale chociaż część z nich przywitała się w odpowiednim dziale, jak i potrafili odpowiednio pisać posty tu na forum..;) Coś więcej o sprzęcie? Miernik w dłoń i pomiary.. Błąd/ usterka w instalacji, albo uszkodzony wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie niewielu tak miało..;) Ale chociaż część z nich przywitała się w odpowiednim dziale, jak i potrafili odpowiednio pisać posty tu na forum..;) Coś więcej o sprzęcie? Miernik w dłoń i pomiary.. Błąd/ usterka w instalacji, albo uszkodzony wzmacniacz.

Wzmacniacz jbl GTO504, subwoofer jbl GTO 1204BR.

Wszystko jest sprawne ale nie wiem dlaczego tak sie dzieje.

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM z radia?

 

Podłącz go aku (bezpiecznik) i sprawdź.

W tej chwili wygląda, że go zasilacz po stacyjce. Styki nie wyrabiają.

Rem podlaczony prawidlowo. Plus puszczony na aku ale ma znaczenie czy na plus czy minuus?

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo standardowo.

Na razie wzmak pomijam.

Zacznij od sprawdzenia połączeń śrubowych.

Nie zapomnij o oprawce bezpiecznika - masz zapewne oprawkę AGU?. One wymagają uwagi pod kątem dobrego styku. Kolejnym punktem kabel REM z radia - czy przypadkiem nie jest przerwany wewnątrz izolacji. Może nieregularnie przerywać i nie podawać napięcia 12V z radia.

Przy wszystkich połączeniach "grzebanko" zrób przy odłączonym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo standardowo.

Na razie wzmak pomijam.

Zacznij od sprawdzenia połączeń śrubowych.

Nie zapomnij o oprawce bezpiecznika - masz zapewne oprawkę AGU?. One wymagają uwagi pod kątem dobrego styku. Kolejnym punktem kabel REM z radia - czy przypadkiem nie jest przerwany wewnątrz izolacji. Może nieregularnie przerywać i nie podawać napięcia 12V z radia.

Przy wszystkich połączeniach "grzebanko" zrób przy odłączonym zasilaniu.

Tak AGU.

Sprawdze kabel. Ale dzis cos dziwnego sie stalo bo gdy wlaczam swiatla bez zaplonu to gra, gdy wrzuce wsteczny bieg to tez gra i jak wlacze sam zaplon. Gdy odpale auto nagle go odcina i slychac tylko glosniki.

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze omomierzem kable zasilania. Poruszaj nimi i obserwuj wskazania omomierza/buczka. Przede wszystkim kabel idący od aku.

 

Być może jak zadrga silnik podczas rozruchu, następuje gdzieś w okolicach tych drgań jakieś szarpnięcie powodujące brak podawania plusa.

Na plusie kiepsko to wygląda. Grozi przerwaniem w tym miejscu kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze omomierzem kable zasilania. Poruszaj nimi i obserwuj wskazania omomierza/buczka. Przede wszystkim kabel idący od aku.

 

Być może jak zadrga silnik podczas rozruchu, następuje gdzieś w okolicach tych drgań jakieś szarpnięcie powodujące brak podawania plusa.

Na plusie kiepsko to wygląda. Grozi przerwaniem w tym miejscu kabla.

Sprawdze po pracy jutro. A jest jakis magik z lubelskiego okokic wilkolaza, krasnika, annopola co moglby to jakos ogarnac jesli nic sie nie zmieni?

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak AGU.
Sprawdze kabel. Ale dzis cos dziwnego sie stalo bo gdy wlaczam swiatla bez zaplonu to gra, gdy wrzuce wsteczny bieg to tez gra i jak wlacze sam zaplon. Gdy odpale auto nagle go odcina i slychac tylko glosniki.

 


Rem podlaczony prawidlowo.

 

Użycie miernika jest poniżej godności prawdziwego "odkrywcy" . Szklana kula ma się dobrze :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na szklaną kulę.

@nakamichi dysponuje "trzecią" ręką w postaci multimetru.

Sam nie zawsze łapię jego "streaming" przelewania myśli/wniosków na monitor PC'ta he he he ))

 

 

Użycie miernika jest poniżej godności prawdziwego "odkrywcy"

Co ma na myśli?

Multimetr w łapę i do zdiagnozowania stabilności napięć w kluczowych punktach.

Jakie to napięcia, czy są wahania czy są stabilne... a może w pewnych warunkach zanikają lub są niepokojąco zaniżone od zadanych wartości?

Nie trzeba na dzień dobry łapać się za kable i je macać :) Co sugerują niektórzy Userzy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po co badać ciągłość , skoro skutkiem będzie zanik napięcia REM na wzmacniaczu?

 

W takim razie co może być przyczyną zaniku napięcia na złączu REM wzmacniacza wykluczając możliwość uszkodzenia radia? ;)

 

 

 


Jakie to napięcia, czy są wahania czy są stabilne... a może w pewnych warunkach zanikają lub są niepokojąco zaniżone od zadanych wartości?
Nie trzeba na dzień dobry łapać się za kable i je macać Co sugerują niektórzy Userzy

 

No napięcie też warto zmierzyć, nie mówię że nie. Tyle tylko, że chwilowy zanik napięcia może być niezauważalny dla marketowej jakości multimetru, ponieważ mają one niską częstotliwość odświeżania. Brzęczyk jest dużo bardziej responsywny.

 

Ogólnie możliwości pomiarów prowadzących do rozwiązania tego problemu jest kilka, a który wybierze autor tematu, to już jego sprawa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co może być przyczyną zaniku napięcia na złączu REM wzmacniacza wykluczając możliwość uszkodzenia radia? ;)

 

A czemu coś wykluczać , albo jest stabilne 12 V wzbudzenia na zacisku wzmacniacza albo nie . Jak nie ma szukamy przyczyny , a nie szukamy wszędzie bo nie wiemy w co jest grane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...