Skocz do zawartości

Dac do auta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje waszej pomocy, mianowicie, słucham muzyki z telefonu Xiaomi redmi note 7 używając tidala premium , jak wiadomo jakość przez bt z telefonu w aucie nie porywa , wręcz męczy dlatego chciałbym to poprawić kupując daca , problem w tym że nie mam pojęcia jaki wybrać i jak go podłączyć czy przez USB wifi czy bt. W aucie mam źródło Kenwood kdc x5200bt głośniki morel maximo ultra 602 , wzmacniacz audison lrx 4.5 oraz mały zamknięty sub z głośnikiem RF 10" 200 w rms.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat kilka razy. Owszem jest parę propozycji ale jak to jest podłączone już nie

Urządzeń jest mnóstwo i myślałem że po to jest forum żeby się poradzić

Nie mam pojęcia od której strony się za to zabrać , czy jest potrzebny do tego jakiś procesor , jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , Kenwood posiada procesor , czasy są ustawione cięcia itd . Ale myślałem że zewnętrzny procesor też będzie potrzebny

Tak Kenwood zostaje

Streaming z tidala byłby dla mnie najwygodniejszy , o ile to będzie miało prawo zagrać ładnie, nie wymagam wiele chcę tylko żeby to zagrało przyjemnie , bo puki co jest taki jazgot że po 5 min słuchania głowa pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood obsługiwał kiedyś androida po kablu poniżej Oreo.

Może to by była opcja, jakiś telefon ze starszym Androidem.

Drugi problem to ładowanie telefonu i zasilanie daca.

 

Próbowałeś podłączyć telefon pod aux? Jak tak to jaki efekt w porównaniu z bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym keniu wygląda obsługa iphona, ale ja ze swojej strony polecam takie rozwiązanie. Przykład u mnie: alpine cde 195 + iphone 5s po USB i muzyka w formacie bezstratnym ściągnięta z tidala za pomocą oprogramowania alternatywnego :hyhy: bądź obsługa bezpośrednio z tidala. Muzyka w formacie bezstratnym leci po kablu USB do radia, teoretycznie strat nie ma. No i najważniejsze to biblioteka itunes (kto korzystał ten zna jej zalety). Sorry za offtop, sam długo szukałem takiego rozwiązania i może koledze coś się rozjaśni :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem tylko nie wiedziałem czy przez USB odtworzy mi tidala. Da się ściągnąć muzykę z tidala na własny użytek? Jak to zrobić ? Jak z jakością u ciebie po takim zabiegu ? To mogłoby być ciekawe rozwiązanie jeśli byś mi wytłumaczył co i jak dokładnie muszę zrobić , bo przyznaje w sprawie całej elektroniki i programów jestem totalnie głupi.

Właśnie w tym kenwoodzie jest wapierane odtwarzanie muzyki z iPhone i iPod ami. Ale spróbowałbym najpierw jak to by działało na moim Xiaomi nie ukrywam że wolałbym uniknąć kupna iPhone , tanie nie są. Już dac np fiio można kupić za parę stówek tylko nie wiem jakby to działało i czy wogole by dzialalo

Co to jest ta biblioteka iTunes?

Czy telefon żeby podłączyć przez USB do radia to z telefonu podłączać wyjściem do ładowania czy słuchawkowym AUX ?

Przez wyjście do ładowania mam tylko opcje ładowania telefonu przez usb. Może jest możliwość przez wyjście słuchawkowe ale aktualnie nie mam takiego kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samej obsługi iphone przez radioodtwarzacz to już musisz szukać w instrukcji albo w necie. Powiem tylko, że na przykładzie alpine+iphone wygląda to tak że możesz sterować z poziomu radia biblioteką muzyki na iphone albo sterować z poziomu iphone a muzyka jest przesyłana na radio przez USB tak jakbyś miał przewód aux, ale tu wszystko idzie przez USB teoretycznie bez strat. A zakupiłem iphone 5s 64GB za 180zł, to chyba nie majątek. To stary model, tyle kosztują :wink: Może tylko tak mi się wydaje, ale odnoszę wrażenie że z iphone muzyka ma "pełniejsze pasmo" a setup mam podobny bo alpine cde 195+morel tempo 6+xetec 4g600. Tak jak prawi kolega @szymin89 najlepiej podłącz i zobacz co się będzie działo, przewód USB też jest istotny, ale to może tylko przy iphone. U mnie przy jakimś najtańszym tylko ładował, nic więcej.

Biblioteka itunes daje Ci dużo możliwości zarządzania swoja biblioteką muzyki, nie tak jak na pendrive że wrzucasz i słuchasz po kolei albo wg folderów, tutaj możesz robić playlisty jak na kompie :wink: Wszystko zależy od tego co obsługuje Twoje radio i jak współpracuje z androidem/iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...