Skocz do zawartości

System Audio MX 165 EVO 16.5 Pomocy :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zakupiłem dwa zestawy głośnikowe na przod i tyl audio system MX 165 Evo i przyznam że nie jestem zadowolony z efektu a są podpięte pod samo radio pioneer mhv-a200vbt i mam wrażenie że orginalne głośniki w mojej octavii te papierowe grały lepiej niż te nowe i czym to jest spowodowane mała mocą radia ? potrzeba jakiś wzmacniacz dodatkowy do tego ? pytam was wszsystkich ponieważ byłem u ''fachowca'' który tym się zajmuję i mnie wyśmiał i pow że na te głośniki radio jest za mocne i nie ma sensu dawać wzmacniacza i że głośniki są beznadziejne i ogólnie on mi to później montował dodatkowo używany sub  i wzmachor z jego sklepu pioneer ts-w308d4 1400W 400rmsu pod wzmacniacz earthquake tnt 500W nwm ile rmsu on ma  i również powiedział że mocniejszego nie ma sensu ale bass porażka. Rozumiem że te moce podawane są ciut oszukane ale radio 50W na logike chyba troche mniej ma rmsu skoro głośniki są 120W i maja te ''80''rmsu  Dodam że wygłuszenie drzwi przod i tył zrobione

 

Radio 4x50W

 

Dane techniczne głośników 

  • Moc maksymalna: 2 x 120 W MAX
  • Moc ciągła: 2 x 80 W RMS
  • Impedancja: 3 Ohmy
  • Głośniki wysokotonowe: 25mm z neodymowym magnesem i jedwabną kopułką
  • Pasmo przenoszenia: 50 - 22 000 Hz
  • Skuteczność: 92dB

 

Tutaj link / zdjęcie tych głośników :

https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm-zestawy-odseparowane/10380-audio-system-mx-165-evo.html?adgroupid=91135841743?network=u?creativ=414519008854?position=&gclid=Cj0KCQjw3duCBhCAARIsAJeFyPUsig0VMTnNrfApoPb2bEG7RLPHsgRaVXAtjcg8_vbsDcnYt2LkvMMaAnOpEALw_wcB

 

post-28620-0-56149000-1616329670_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przywitaniu się w odpowiednim dziale na tym forum, jak się ma luźne fundusze można zmienić "fachowca".. Albo samemu nim zostać ale trzeba trochę poczytać.. ;)

 

Skoro kolega taki doświadczony to może pokierujesz mną gdzie szukać odpowiedzi ? jakiś link czy coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że radio oddaje nie więcej niż 22 W w idealnych warunkach. Przy tych 3 Ohmach może trochę więcej jednak nie na tyle żeby to jakoś odczuć...ot taki chwyt marketingowy. 

Druga sprawa to montaż i wygłuszenie drzwi. Jak zostało to zrealizowane? Wszystko podłączone starannie i bez baboli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza ogólnodostępna do znalezienia we własnym zakresie.. Bo każdy problem z nagłośnieniem to indywidualny przypadek..

 

Ps. Radio za słabe pod te AS, a sub ze wzmacniaczem pewnie nie gra bo zasilania nie ma. Czyli standard u "mądrych po szkodzie"..;)

No rozumiem że są informacje ale człowiek już tyle tego czyta że już nie wiadomo jakie wnioski wyciągnąć dlatego proszę o pomoc was użytkowników wystarczą proste odpowiedzi jak te które mi teraz udzieliłeś, dzieki :) a co mógłbyś pow więcej na temat tego zasilania ? kable zestaw za 100zl bo takie mi doradził a tak wgl mam już 2 takie głośniki i czekam na wzmachor crunch 2200 1d i nową obudowe do tego to jakie kable do tego byś polecił ? 

Zacznijmy od tego że radio oddaje nie więcej niż 22 W w idealnych warunkach. Przy tych 3 Ohmach może trochę więcej jednak nie na tyle żeby to jakoś odczuć...ot taki chwyt marketingowy. 

Druga sprawa to montaż i wygłuszenie drzwi. Jak zostało to zrealizowane? Wszystko podłączone starannie i bez baboli?

no dokładnie jak kolega wyżej napisał że człowiek mądry po szkodzie dopiero później zrozumiałem trochę rzeczy w tym temacie że dużo oszukują z tymi danymi i że to ich chwyty marketingowe, wygłuszenie starałem się przyłożyć samemu robiłem i wyklejone solidnie mata bitumiczna 2.5mm z bit matu a tapicerke pianką akustyczna też grubą, jak sam ten fachowiec pow że drzwi są ''zabetonowane''

No rozumiem że są informacje ale człowiek już tyle tego czyta że już nie wiadomo jakie wnioski wyciągnąć dlatego proszę o pomoc was użytkowników wystarczą proste odpowiedzi jak te które mi teraz udzieliłeś, dzieki :) a co mógłbyś pow więcej na temat tego zasilania ? kable zestaw za 100zl bo takie mi doradził a tak wgl mam już 2 takie głośniki i czekam na wzmachor crunch 2200 1d i nową obudowe do tego to jakie kable do tego byś polecił ? 

no dokładnie jak kolega wyżej napisał że człowiek mądry po szkodzie dopiero później zrozumiałem trochę rzeczy w tym temacie że dużo oszukują z tymi danymi i że to ich chwyty marketingowe, wygłuszenie starałem się przyłożyć samemu robiłem i wyklejone solidnie mata bitumiczna 2.5mm z bit matu a tapicerke pianką akustyczna też grubą, jak sam ten fachowiec pow że drzwi są ''zabetonowane'' tam gdzie dało radę to duże kawałki a gdzie nie dało to małe z z zakładką 1cm 

 

A co do montażu głośników to mi tylko pow że te zwornice trzeba było przerobić bo są chinskie no i tyle wiem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurand87sca ma na myśli przywitanie się w tym wątku:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wi%C4%99c-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-55

 

Natomiast na pewno sub Pionka jest w wersji D4, a nie D2?

4D może być spięty w 8 ohm lub w 2 ohm, Trzęsionka raczej nie obsłuży mostka w 2 ohm.

Jak Majster spiął go w 8 ohm, to dostaje max. w granicach 150W.

Pracuje w skrzyni zamkniętej?

Bo jak tak, to coś tam powinno być słyszalne... nadaje się też do b-r, gdzie wygląda przyzwoicie, nawet w sugerowanej budce:

ee90104d6ee6993e.png

Budki masz w linku Pionka W308:

Owner's Manual

 

Wystarczy spłaszczyć podbicie dla 50Hz w korektorze radia. Niskich nie ubędzie, a dźwięk będzie bardziej naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurand87sca ma na myśli przywitanie się w tym wątku:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wi%C4%99c-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-55

 

Natomiast na pewno sub Pionka jest w wersji D4, a nie D2?

4D może być spięty w 8 ohm lub w 2 ohm, Trzęsionka raczej nie obsłuży mostka w 2 ohm.

Jak Majster spiął go w 8 ohm, to dostaje max. w granicach 150W.

Pracuje w skrzyni zamkniętej?

Bo jak tak, to coś tam powinno być słyszalne... nadaje się też do b-r, gdzie wygląda przyzwoicie, nawet w sugerowanej budce:

 

Budki masz w linku Pionka W308:

Owner's Manual

 

Wystarczy spłaszczyć podbicie dla 50Hz w korektorze radia. Niskich nie ubędzie, a dźwięk będzie bardziej naturalny.

a obudowa z bass reflexem przekładałem do zamkniętej to też wielkiej różnicy nie było  

Taki sub  i w ten sposób spięte było 

 

Wzmachor 2 kanałowy 500W

a obudowa z bass reflexem przekładałem do zamkniętej to też wielkiej różnicy nie było  

 

zdjęcia które wysłałem to tył głośnika czyli model, drugie zdjęcie z kablami to sposób w jaki zostało to podłączone a na 3 to mój głośnik 

 

post-28620-0-72512300-1616335566_thumb.png

post-28620-0-26177600-1616335662_thumb.png

post-28620-0-06605900-1616336002_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale żeby to zagrało z jajem to trzeba wzmacniacz, który jest stabilny w 2 Ohm. Wzmacniacz, który już posiadasz możesz wykorzystać na zasilenie głośników przednich, tył odłącz lub zostaw pod radiem.

 

Ps. nie musisz (nie powinieneś) cytować ostatnich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K.
Jest wersja D2, nie D4.
W takim razie dostaje 300W.
On - majster - coś ustawiał w twoim sprzęcie? Nawet gdybyś nie miał
wygłuszenia drzwi niskie z sub powinny być na dobrym poziomie.
Chyba że masz kichę w ustawieniach filtrów.

P.S.
Użyj opcji edytuj i zrób porządek w swoich wpisach.
Bo śmietnik się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale żeby to zagrało z jajem to trzeba wzmacniacz, który jest stabilny w 2 Ohm. Wzmacniacz, który już posiadasz możesz wykorzystać na zasilenie głośników przednich, tył odłącz lub zostaw pod radiem.

 

Ps. nie musisz (nie powinieneś) cytować ostatnich postów.

 

 

Do tych 2 subów będę miał crunch 2200 1d 1100rmsu 

 

 

 

a co byście polecili do tych 4 głośników jaki wzmacniacz ? 

O.K.

Jest wersja D2, nie D4.

W takim razie dostaje 300W.

On - majster - coś ustawiał w twoim sprzęcie? Nawet gdybyś nie miał

wygłuszenia drzwi niskie z sub powinny być na dobrym poziomie.

Chyba że masz kichę w ustawieniach filtrów.

 

P.S.

Użyj opcji edytuj i zrób porządek w swoich wpisach.

Bo śmietnik się zrobił.

 

 

Do tych 2 subów będę miał crunch 2200 1d 1100rmsu 

 

 

 

a co byście polecili do tych 4 głośników jaki wzmacniacz ? 

 

 

przepraszam za nie porządek w postach już usunąłem te które się powtarzały 

 

ustawiał i powiedział że lepiej już nie będzie sam troche próbowałem dla ucha coś zmienić i troche zmieniłem ale no fakt faktem że bez tego wzmacniacza to te zniekształcenia się robią przy większej głośności, ogólnie już byłem na rozmowie w 2 firmie car audio w lodzi i powiedzieli że mi to zrobią za odpowiednie pieniądze ale mają tylko nowy sprzęt a ja bym wolał coś na własną rękę używanego w dobrym stanie kupić tylko jakie parametry pod te głośniki audio systemu ? jaki wzmacniacz szukać ? czy crunch gpx1000.4 ? będzie dobrym rozwiązaniem ? 

 

Pytam ponieważ każdy kto prowadzi swój sklep będzie chciał wszystko sprzedać a wiadomo że używane też można kupić taniej i będzie dobrze grało 

 

post-28620-0-62494200-1616337576_thumb.png

post-28620-0-71844300-1616338347_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym cytowanym odpowiedzią, już nie wiadomo o co tu chodzi.. :lamer:  Klocki za kilka złotych, a kable za drobne.. ;) Cały zestaw zagra na tyle, na ile pozwoli najsłabsze ogniwo. Propozycja zestawu już padła, Front AS pod tnt a tył pod radio lub wcale . Pionieer-a do-watowaną sztukę w skrzynce otwartej, z manual-a pod crunch-em (trochę słabo że D4).. Pytanie czy na pracę w 1Ohm przy dwóch TS-W pozwoli jeszcze seria alternator w powozie.. ;) Ale o tym Później.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być dwa suby, to dopóki nie będzie pewności co do odpowiedniej elektrowni, to spiąć je pojedynczo w 8 ohm i oba razem w 4 Ohm.

 

Dostaną 500W, a jak Ampery będą i dla 1kW, to przepnie w 1 Ohm.

Trzeba też pamiętać o czymś takim jak SPL. Tzw. "gratis" w postaci sztucznych waciszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...