Skocz do zawartości

Nieduży subwoofer do e46 cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam kilka pytań związanych z montażem oraz doborem subwoofera do mojego auta. Otóż samochód to jak już wyżej zaznaczyłem e46 cabrio z fabryczym zestawem h/k czyli dziesięć głośników każdy na innym kanale oraz plastikowy sub zamontowany fabrycznie w miejscu rękawa na narty. Jako iż mam dostęp do zakładu produkujacego meble nie ma żadnego problemu z wykonaniem odpowiedniej skrzyni czy też mocowania na głośnik. I tu nasuwa się moje pytanie . Wiem ze wszyscy wyciągają zazwyczaj środkowa cześć oparcia tylnej kanapy i w miejscu rękawa na narty montują niewielka skrzynie zamknięta z głośnikiem skierowanym membrana do wnętrza samochodu. Trochę mi to nie pasuje . Zauważyłem ze fabryczny subwoofer o ile można go tak nazwać jest skierowany membrana w stronę bagażnika nie jest też specjalnie zabudowany w obudowie tylko ptzykrecony do kawałka plastiku od strony bagażnika. Chciał bym zamontować nowy głośnik w takiej samej obudowie wykonanej z mdf tzn głośnik zamontowany w tylnej ściance skierowany membrana do wewnętrz bagażnika. Dzięki temu w środku kanapa została by tak jak jest i nie trzeba by było wyciągnąć środkowej części. Sama tylna ścianka jest dość solidna ponieważ zamontowane są w niej pałąki antykapotarzowe natomiast mógł bym dodatkowo wygluszyc ściankę matami zostawiając tylko istniejący otwor na narty zamknięty oczywiście środkowym elementem kanapy. Z poprzedniego auta został mi wzmacniacz audio systemu który bez problemu pracowal z głośnikiem hx08sq tak więc powinien sobie poradzić z napedzeniem nowego. Myślicie że mogę zrobić to w taki sposób a jeśli tak to jaki glośnik wybrać . Ma to być głośnik free-air? Nigdy przyznam się nie robiłem suba sam w poprzednim aucie miałem dedykowana skrzynie która pasowała jak ulał w bagazniku i nic nie trzeba było przerabiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę link do forum bmw na którym dokładniej opisałem o co mi chodzi są tam zdjęcia tego subwoofera

 

https://e46forum.pl/wymiana-fabrycznego-subwoofera-w-e46-cabrio-29683#p269617

 

Z góry dziekuję za pomoc. Zależy mi głownie na tym aby nie demontować środkowej części kanapy ponieważ nie zbyt ciekawie to wygląda jak dla mnie poza tym przez środek idą tylne pasy bezpieczeństwa co jeszcze bardziej psuje wygląd całości. 


Czy po zamontowaniu subwoofera w ten sposób jak poniżej może on być zamknięty elementem kanapy jak na obrazku poniżej czy ta część musi być cały czas otwarta?

 

http://bilder.hifi-forum.de/max/626315/ib110mainimage_325353.gif

 

Jest to mała zamknieta obudowa max 10L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby posłuchać w tej wersji z ostatniego linka jaki będzie odbiór np. muzyki symfonicznej.

Czegoś na pewno będzie brakować, a meloman wychwyci ten fakt w oka mgnieniu.

Odniesie wrażenie, że instrumenty niskiego rejestru grają pod grubym kocem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób subwooferopodobny jak już. Gra to do bagażnika oddzielonego od kabiny przykryte zaślepką...

 

Jest w Austrii pewien instalator co dobrze rozwiązał problem Subwoofera w e46. Przejrzyj stronę Stevena Seilera, może się zainspirujesz: https://www.steven-sailer.com/car-entertainment/installationen/bmw.html

 

Ps. na naszym podwórku jest gotowy zestaw do kupienia jednak cena i objętość skrzynki jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymin dziękuje bardzo za odpowiedź. Ciekawe te rozwiązania i muszę powiedzieć że o jednym z nich w postaci niskiej skrzyni umocowanej w bagażniku pod schowkiem na miękki dach myślałem od kilku dni. Natomiast wygląda na to że usunięcie podłokietnika bądź jakaś maskownica w jego miejsce i tak mnie nie ominie. Widziałem chyba tą gotową skrzynię firmy basser wraz z maskownicą ale cena 620zł za zamkniętą skrzynkę 8L trochę dużo. Z drugiej strony rozwiązało by to po części mój problem i zamaskowało choć trochę dziurę po podłokietniku. Nie zrozumcie mnie źle ale jestem estetą i nie za bardzo lubię modyfikować w ten sposób jakiekolwiek elementy auta. Lubię przerabiać samochód ale zawsze staram się robić to tak aby samochód nie odbiegał od innych oryginalnych wersji np M3. Może to głupie i często b.kosztowne ale tak już mam. Internet to jeden z najlepszych wynalazków ostatniego wieku ale przy takiej ilości różnych informacji które często wykluczają się wzajemnie ciężko podjąć jakieś sensowne decyzje. 

 

Tutaj maskownica wygląda całkiem fajnie 

 

https://www.e46fanatics.com/threads/convertible-ski-pass-subwoofer-custom-install.855164/

 

Komu mogę zlecić wykonanie takiej maskownicy? Jest może ktoś na forum kto ogarnął by taki temat? 

 

Najlepszym rozwiązaniem było by zlecenie wykonania komuś takiej maskownicy , zdemontowanie tego fabrycznego wynalazku, wygłuszeniu tylej ścianki i zmontowaniu w bagażniku pod schowkiem na miękki dach skrzyni z jednym głośnikiem 8 może 10 cali skierowanym membraną w stronę tunelu po fabrycznym subie.  

 

Zakładam że gdym wygrał w lotto to pewnie miesiącami nie wychodziłbym z garażu. Z takim modzeniem auta jest jak z grą w golfa. Raz zagrasz a potem przez całe życie bezowocnie się doskonalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...