Skocz do zawartości

Spotkania Lubelskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja sie tam nie znam i dopiero ucze ale-

- aktywka jest niezla -

Jednak jak polutowalem do konca swoja pasywke to wszystko sie ladnie uklada ,nie ma "dziór"

Tylko zrobienie takiej to jakas jest "magia-czary"

a na pewno MEGA roboty i czasu.

Dlatego ja swoja podpatrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Seba, te Zielone kondy to K75-10 PIO czy jakieś inne ?? I jake są tam wartości 1 uf czy jeszcze nizęj ze aż tyle połączone równolegle, jaka sumaryczna wartość ?? ?? :)

 

Co do Konfiguracji na której słuchaliśmy u mnie to za źródło robił komp , odtwarzacz foobr2000 z plikami Flac, lub DVD Yamahy model s 540, za preamp./wzmak Amplituner Yamachy model 440, a kolumny to coś takiego na perlesie : http://www.kolumnywe....pl/index2.htm, aaa i najważniejsze, kable to audfoilskie DNM REASON :D

 

A i u Roberta to trochę bardziej zagmatwane jeśli chodzi o setup :)

 

Na Prośbę Roberta wklejam jescze raz :

 

http://kolumnywebster.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uspokoiło to Twoje Morele ( mt-12 , dobrze pamiętam ?? )

 

hmm, trochę są spokojniejszę (ale to nie MT-12 tylko Tw EVC 28mm), ale dając w okolice juz maksymalnych osiagów, otwierają jeszcze gardło zbyt mocno, chociaż Tomek twierdzi ze sa za bardzo sciagniete, kto co lubi.

 

Jednak bedę musiał jeszcze podziałać coś i albo dołożyć cewkę wtedy wyjdzie mi II rzad cięcia (12db/oct), a bawiac sie na aktywce, przy tym

zboczu mniej jest szczegułów.

 

A swoją drogą tak jak pisze "Yasica" dziś pokombinowałęm i zamiast tej bomby 10 szt olejaków wpinałem Jentzeny cros capy i jednak dzwięk jest inny taki bardziej suchy, one mogą isć ale na doł a nie góre, te olejaki coś maja w sobie.

jeszcze jedno sprostowanie te moje cudaki to jakies K42Y-Z a te co pisał Marek to K75-Y, (nie mam pojęcia jaką róznice dają te oznaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to Ta sama rodzina czyli : K75Y-10, K42Y-2, K40Y-9 ( te są srebrne ), z tym że według różnych obiegowych opinii na polskich jak i zagranicznych forach poświęconych Home Audio model K75Y-10 jest najlepszym wyborem, no ale czy to ktoś usłyszy w samochodzie ( różnice między tymi 3-ma ) ?? wątpie bo ich budowa z założenia jest taka sama.

 

Tu jest bardzo fajny wątek poświęcony kondensatorom, co prawda po angielsku, ale myślę że google tłumacz załatwi sprawę :

 

Orgy of Capacitors: The Cap Thread

 

A tu coś z polskiego podwórka, z tym że to gazetowy test, które mogą być pisane na zamówienie ( z czegoś muszą żyć pismaki ;) ) :

 

High Fidelity

 

i dalej lektura na zimowe wieczory :

 

Humble Homemade Hifi

 

http://bildarkiv.hififorum.nu/Ryssen/Pic/Komponenter/Cap.html

 

The Great Capacitor Shoot-Out

 

http://singaporehifi.blogspot.com/2010/09/capacitor-shoot-out.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, moja luźna propozycja, zapytanie ?? Był by ktoś chętny z okolic Lublina na Spota który byśmy zorganizowali na wiosnę w Sandomierzu?? Może udało by się nam zrobić jakiegoś grilla. Taką samą propozycję składam w temacie Rzeszowskim i Kieleckim, każdy licząc z tych 3 miejsc ( Rzeszów, Kielce, Lublin ) ma do Sandomierza mniej więcej po równo, około 100 km czyli 1,5 godziny spokojnej jazdy. Co Wy na to ?? Jeżeli była by wasza akceptacja to założę stosowny Nowy Temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Do spota w Sando - zrobi się cieplej i jak troszkę zazieleni to razem  z kolegą Rob123 i michal22 poszukamy jakieś fajnej miejscówki i zaproponujemy termin.

 

Ja mam pytanie z innej beczki - jest ktoś z Lublina lub z okolic u kogo można by odsłuchać MP 5.16 lub MP7.16 / Colorisa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem do Mateusza ( Hi_Sounda) :) pięć lat temu miałem u Siebie mp5.16, jeździłem z nimi dosyć długo bo prawie 2 lata, mam mniej więcej w głowie zarys jak grały ogólnie, ale wtedy były inne wzmaki, inne cięcia, gorzej zrobione drzwi, poza tym pamięć akustyczna bywa bardzo zawodna, więc znowu wpadłem na pomysł żeby je sprawdzić czy podejdą do mojej nowej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie okres zimowy za nami pierwsze promienie slonca juz sie pojawily na niebie,moze czas  zorganizowac pierwszego po zimowego spota? Data i miejsce jak zwykle do ustalenia ale mysle ze czas najwyzszy ruszyc nasze Lubelskie spotkania naprzod, oczywiscie goraco witajac nowych uzytkownikow  z naszego rejonu mam nadzieje na spotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, jak chcesz to ogarniaj ;)

U mnie narazie totalny brak czasu, w Sando np jestem tylko jutro, za tydzien mam prace polowe w sadzie, potem weekend majowy - pewnie więcej ludzi wyjeżdza  gdzieś dalej... rob123  może prędzej, chociaz i on chyba już ruszył z robotą agro, także od rana do wieczora poza domem....

Cięzko , może w Połowie maja najwcześniej można by zrogranizować jakąś miejscówkę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...