Skocz do zawartości

RCA - Nie pełny sygnał na wzmaczniacz, zniekształcenia, płaski bas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie rozwiazania problemu, nikt by sie nie spodziewal, dostalem juz link do DLS ''co może byś spartolone'' Lecz nie tędy droga jednak prowadzi, doszłem do wniosku że rca po prostu mi dają ''słaby sygnał'' przez co mam zniekształcenia i sprzęt gra płasko, bas jest bardzo twardy i ogólnie subem tak nie szarpie, problem był również na poprzednim tanim kabelku za 10zł, teraz mam sinusline cx50, dalej problem taki, gdy jest ciepło to gra, ale nie zawsze... Czyżby to była wina radia? ktoś miał taki problem i mógłby się podzielić, ewentuarnie czy da radę coś z tym radiem zrobić? drugi mam tanszy, podlaczylem tak sobie na chwile i za bardzo nie bylem zadowolony z jakosci... Prosze o sugeste i pomoc. Pozdrawiam!

 

PS: Przed chwilą znalazłem post, gdzie komuś serwis spartolił coś z radiem, te same objawy co u mnie, autem trzesie a basu nie ma, tyle że u mnie się dzieje pod wpływem temperatury. Więc jestem pewny że to radio, czy można to jakoś naprawić? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio? Jaka reszta sprzętu? Jak ustawione gainy, filtry itp.?

Wiesz co, modelu nie kojarze ale to pionek który kiedys nowy chodzil po 350-420zł. Sub infinity, wzmak kicx ad 1.400. Gain mnie dziwi bo nie ma znaczenia czy mam na max czy na połowe, gra tak samo kiepsko, a w dobry dzień jak dziś o 12, to aż głośnik chciało wyrwać, było mocniej i przyjemniej, moim zdaniem z rca wychodzi mniej niż 2v, pewnie koło 0,4v a na dobry dzień więcej, choć wydaje mi się że to nie wszystkie możliwości... Czy to jakaś płytka w radiu pod rca jest winna? 

I jak można sprawdzić ile wychodzi z radia? po podpięciu multimetra pod wejścia nie pokazuje nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opisz jak wykonujesz procedurę to może otrzymasz odpowiedź

Wpiete pod wejscie rca na nie glosnej muzyce i ustawione raz na napięcie zmienne, potem stałe i brak odczytu...

To teraz prosze o odpowiedź co można z tym radiem zrobić by grało tak jak powinno :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...