Skocz do zawartości

Głośnik 2ohm wzmacniacz 4ohm


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Mam na dzisiaj szybkie pytanie. Otoz mój znajomy kupił sobie do swojego samochodu głośniki Bose z Audi a6, miał okazję je kupić za jakieś śmieszne pieniądze, także uznał, że warto. Tym bardziej, że u niego głośniki to był śmietnik totalny. Problem jest taki, że te głośniki bose są 2 Ohm, a on ma tylko radio, które jak wnioskuję ma wzmacniacz 4ohm. Dodatkowo jego stare głośniki 165 jak i tweetery są 4ohm właśnie. Pytanie teraz jest następujące. Czy jak podłączy sobie pod radio te głośniki to będą one normalnie działać i nic mu się nie sfajczy? z

Z tego co ja wiem, to głośniki 4ohm można podłączyć pod wzmak 2ohm i teoretycznie nic się nie stanie, będą co najwyżej ciszej grać. Ale co w drugą stronę? Nie znalazłem takich informacji nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie taki wzmacniacz co ma ta alpine powinien wytrzymać trochę więcej niż np z fabrycznego radia, gdyż jest mocniejszy i lepiej chłodzony. Ale nie wiem czy mój tok myślenia ma tu sens. W każdym bądź razie - zadam takie pytanie - czy przy tym radiu i tych głośnikach będzie to grało normalnie i bezproblemowo (zakładając, że nie będzie jeździł cały czas mając volume na 100%) i jakie jest ryzyko upalenia radia/głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym radiu na końcówce mocy siedzi układ Toshiba TB 2901H, który jest przystosowany do pracy przy obciążeniu zarówno 4 jak i 2 ohm - czyli teoretycznie radio powinno grać na tych głośnikach. Trzeba jednak brać pod uwagę, że producent radia mógł przewidzieć pracę jedynie przy 4 ohm i jeśli podłączysz głośniki 2 ohm to przy głośniejszym graniu całość będzie się przegrzewać ( z powodu zbyt małego radiatora ) co może prowadzić do zadziałania ograniczenia termicznego w układzie końcówki lub w skrajnym przypadku do jej uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...