Skocz do zawartości

Materiał na zabudowę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Aluminium jeżeli już to pociete/pogięte w outsourcingu.

 

Nie potrzebne spawanie.

Wystarczy skręcanie aby to zmontować.

 

Ale tu wchodzi w grę projektowanie i większa rozkmina oraz prace typowo ślusarskie.

Przestrzenna konstrukcja abażurowa z ew. wykorzystaniem profili.

 

Nie każdy jest gotowy wejść do tej rzeki.

 

Zgoda że wyroby drewnopochodne łatwiejsze w obróbce.

Ale miał być inny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz lekkiego materiału ,to możesz rozważyć PCV spienione powyżej 10 mm .Płyty są lekkie ale nie tak sztywne jak sklejka. Jeśli to ma być płyta na podłodze w bagażniku to taki materiał wraz z mufami z kołnierzem/dwugwint powinien spełnić Twoje oczekiwania. Co do materiałów typu mdf,płyta wiórowa ,sklejka to wybrałbym sklejkę liściastą .

Proponuję udać się do sklepu z materiałami PCV gdzie sprawdzisz sztywność tych materiałów i bez problemu dostaniesz gratis próbki .


Jeśli jesteś wyjątkowym estetą to może połączenie płyt: dibond 3mm z pcv spienionym 7 mm. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarki się nie boje . Bo mam zdolności i lubię do to robić . To ma być mocne i sztywne bo będzie robić za podłogę w saabie . Fakt to będzie takie daily że siadam włączam muzykę i moge cisnąć . Tylko że wcześniej mailem zrobione z pytly wioreowj ( stare meble Bieszczady ) i bylo wszystki dobrze oprócz tego że sama zabudowa ważyła dużo kg . A teraz mam priorytet że instalka mam być na tyle lekka na ile się da , ale bez uszczerbku na jakości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam sklejkę około 8 mm i jest super sztywna i nic się nie wygina. Polecam tylko sklejkę.

Jeśli kupisz sklejkę w hurtowniach dla stolarzy w dobrej klasie to nie ma prawa się wyginać .Chyba że od pana ,który trzyma sklejkę w wilgotnej szopie .

Proponuję kupić wzornik profili konturu 20 -200 zł by idealnie odwzorować kształt na grubej tekturze , jeśli są krzywizny/łuki w bagażniku.Taki wzór ,możesz zanieść do stolarza ,który wytnie to na CNC z dokładnością do 0,2 mm .

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...