Skocz do zawartości

Czy pomoże mocniejszy filtr przeciwzakłóceniowy ?


lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Po wymianie fabrycznego radia na niefabryczne pojawiły się znaczne zakłócenia w odbieraniu stacji radiowych. Na 6 zaprogramowanych stacji trzy grają praktycznie bez zakłóceń (VOX, Eska, Złote Przeboje). RMF FM, Zet i Freee odbierają najsłabiej. Oczywiście są miejsca gdzie też dobrze odbierają, ale w większości przypadków są zakłócenia i są one na tyle duże, że odbierają całą przyjemność ze słuchania stacji. Na oryginalnym radiu Volkswagena było o niebo lepiej, w ogóle nie ma porównania. Czasem wydaje mi się, że przy basie zakłócenia się nasilają, ale nie jestem pewny czy tak faktycznie jest. Jednak Zet i RMF oraz Freee na pewno zapodają więcej dołu i grają ciemniej szczególnie Zet i RMF, pozostałe trzy grają zdecydowanie jaśniej i to właśnie one odbierają najczyściej. Być może ma to jakiś związek. Czy użycie mocniejszego filtra przeciwzakłóceniowego coś poprawi ? Obecnie mam jakiś separator, który był dołączony do ramki na niefabryczne radio i został zamontowany przy okazji wymiany urządzeń. Od tego momentu pojawiły się problemy z odbiorem sygnału radiowego. Odbiornik to Sony MEX-GS820BT, są też 2 wzmacniacze - na przód i tył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z poziomem sygnału z anteny.

Konkretnie może być problem z zasilaniem wzmacniacza antenowego.

Sony może nie dawać zasilania po kablu antenowym i stąd problem.

Filtr nic nie da.

Na oryginalnym odbiorniku było O.K., więc tak wygląda moja "wróżba" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczny_52, Sony nie daje zasilania po kablu antenowym ale kolega napisał ze podłączył separator. To powinno rozwiązać problem z sygnałem. Osobiście w trzech vw nie miałem problemu z sygnałem po zastosowaniu separatora.

 

Lukasz89, jak podłączyłeś ten separator? Próbowałeś porównać odbiór radia bez separatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej radio dobrze odbierało to i teraz powinno. Z separatora wychodzi jeden przewód do zasilania, powinien być podłączony do zasilania anteny z radia, przewód niebieski lub niebiesko biały. Odłączenie ma na celu sprawdzenie wzmacniacza antenowego, jeśli będzie gorzej to raczej nic nie pomoże bo wzmacniacz i separator działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka możliwość, że jest to wina słabszego zasięgu spowodowanego zabudowaniami, drzewami, warunkami atmosferycznymi, odległością od nadajników i tym podobne ? W końcu nie wszędzie odbiera to tak samo kiepsko i jak już wspominałem część stacji odbiera "bezbłędnie" raczej w każdym miejscu. No ale z drugiej strony tu gdzie Sony ma problemy, RCD 300 nie miało więc z pewnością jest coś nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...