Skocz do zawartości

Montaż tweetera bez kołnierza mocującego


mukade
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

trafił mi się zestaw głośników przednich Helix, jednak sprzedający "zapomniał" dodać oryginalnego kołnierza mocującego do tweeterów.

Planowałem zrobić jak zawsze, czyli wyciąć cienki pierścień MDF i osadzić na trójkącie lusterka bądź słupku, stworzyć odlew z żywicy, otapicerować i na sam koniec wcisnąć w to oryginalne plastikowe kołnierze do tweeterów no i w to tweeter.

 

Czy ktoś z was próbował już robić gniazdo dla tweetera, tak, żeby sam tweeter bez oryginalnego kołnierza mocującego wszedł w to na ciasno? Jak to wychodziło? Jakieś wskazówki, jeśli zdecydowałbym się tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem robię rózne obudowy, do tweterów też. Jak bym dostał TW do ręki mogę Ci coś wydrukować co będzie pasować. Wrzuć zdjęcia na początek zobaczymy co da się zrobić. Jeśli masz dostęp do cyfrowej suwmiarki możemy zaryzykować projekt bez pasowania z glosnikiem ale najpierw zdjęcia i opis co to ma być dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na razie nie chciałbym inwestować dodatkowych pieniędzy w ten montaż, niemniej z samej ciekawości przesyłam zdjęcie i wymiary. Byłbyś w stanie odtworzyć taki koszyk?

 

Jest szansa, że sprzedający jednak się zrehabilituje i dośle części, jednak z chęcią zapoznam się z innymi opiniami jak można zamontować tweeter bez kosza.

post-578-0-07693300-1587034468_thumb.jpg

post-578-0-97189600-1587034480_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wykonać ozdobne pod taki OEM i później wciśniesz sobie to w zazywicowany pierścionek w miejscu docelowym

 

https://www.facebook.com/Skrzynie-dla-subwooferów-uslugi-tokarskie-Car-Audio-327120161023168/

Możesz też bez kołnierza, zrób mocowanie z malutkim luzem i owiń brzeg tweetera taśma parciana, tak łatwo montuje się elementy na wcisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mam już pojęcie jakie są możliwości i do kogo w razie czego pójść gdybym chciał się szarpnąć na ozdobne wykończenie.

Pomysł z redukcją PCV też niezły, bo daje to bardzo cienki i wytrzymały pierścień wokół tweetera.

Myślę, że temat został wyczerpany. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...