Skocz do zawartości

Jl audio hd 900/5 problem protect


takitam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z zakupionym wzmacniaczem 

wzmacnuacz kupiony jako nowy, powystawowy z  Niemiec.

 Po podłączeniu migaa zielona dioda, a po chwili zmienia się w migającą zielono/czerwoną. Co sygnalizowałoby niskie napięcie, lub problem ze wzmacniaczem 

Z poprzednim wzmacniaczem Rockford nie miałem problemu

 

https://youtu.be/tDc5F6qrdK8

 

Wszystkie połączenia ok, akumulator 12,5V przy wzmacniaczu podobnie.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Czy ktoś zna jakiegoś Magika, który potrafiłby to naprawić?

Z góry  dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiłem się podczas czytania manuala, ale miganie zielono/czerwono oznacza głównie przegląd zasilania lub okablowania głośników pod kątem zwarcia z obudową wzmaka.

Zasilanie ma być wydajne prądowo. Samo napięcie bez zapewnienia wydajności prądowej może dawać taki objaw.

Zły styk, wewnętrzne uszkodzenie włókien wiązki i.t.p. plus głośnikowe do przeglądu.

Jak jest dobrze - service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wzmacniacz również z odłączonymi przewodami sygnałowymi i głośnikowymi - to samo

Co do akumulatora to samochód trochę stał i napięcie spadło do 10,3V. Musiałem podładować, ale z Rockfordem T800-4ad nie było problemów :(

Co do przewodów zasilających to jest to przewód spawalniczy 35mm, ktoŕy był za gruby na gniazda wzmacniacza. Musiałem go lekko okroić :(

 

Może ktoś z okolic Krakowa mógłby sprawdzić ten wzmacniacz w swojej instalacji, lub polecić jakiegoś dobrego elektronika?!

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy bez gwarancji z ogłoszeń niemieckich ebay klainanzeigen. W sumie z przesyłką dałem za niego 1800zł, więc niewiele. Był oryginalnie zafoliowany itp. Napisałem do Niemca, może coś zwróci za naprawę.
Z tego co wyczytałem to jest dość częsty problem, w autoryzowanym serwisie jl audio w USA naprawa kosztuje 180usd, tak więc mam nadzieję, że w PL zrobię to taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem nowy bez gwarancji z ogłoszeń niemieckich ebay klainanzeigen. W sumie z przesyłką dałem za niego 1800zł, więc niewiele. Był oryginalnie zafoliowany itp...

Dlatego ja kupuję u polskich dystrybutorów. Oby poszło gładko i tego ci życzę. Pisz do serwisu w Pl i będziesz wiedział.

 

 

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...