Skocz do zawartości

Zmiana zwykłego aku na AGM do car audio.


XdtgS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z racji że mój akumulator (Bosch S3 60A) już ma sporo latek i niestety kondycja coraz słabsza myślę nad przerzuceniem się na temat AGM. To co mnie interesuje to Bosch AGM S5 70A i do tego ładowarka Bosch C3. Alternator zmieniony na mocniejszy bo na 140A po świeżej regeneracji więc napięcie stabilnie trzyma 14-14.5. Silnik 1.8 benzynka.

I teraz tak, jeżdżę niewiele tj robię krótkie przebiegi gdzieś 10km dziennie więc wiem że przyda się doładowywanie co jakiś czas no i pilnowanie napięcia na aku (mam wbudowany voltomierz w desce żeby mieć stały pogląd na to co się dzieje podczas mocniejszego grania).

Obecnie sprzęt auto w skrócie troszkę przewyższa 1kW RMS, ale myślę do roku skoczyć na konkret typu 5kW na samym subie (mój ukochany Pride 18"). 

Byłby to mój pierwszy aku AGM, i pytanie na co zwracać szczególnie uwagę? 

Macie jakieś ciekawe porady co do jego stosowania? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo pisałem..;) Dlatego z reguły jeśli jest agm w oryginale, to producenci znajdują mu miejsce w bagażniku w boczku lub dojazdówce.. Ciekawe czy faktycznie działają te opakowania niby termiczne na tego typu akumulatory. Gdzieś kiedyś widziałem że ktoś prowadził ich sprzedaż, ale to chyba na "zimę"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agm są akumulatorami rozruchowymi, a żelowe akumulatorami buforowymi? Takie moje osobiste wnioski..;) Więc może lepiej niech wypowie się ktoś bardziej obeznany.. 

 

Pierwsze lepsze po wpisaniu hasła w google:

https://www.andex.eu/Akumulator-zelowy-a-akumulator-AGM-roznice-news-pol-1450096512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, dołożyć drugi na bufor w bagażniku czy dać pod maską inny? Jaki? Czy może tylko kondy? Docelowo ok.1,5kw. Jak kolega, jeżdżę krótkie odcinki po mieście i grane tylko na zapalonym, praktycznie nie gram na postoju, bo nawet nie mam czasu siedzieć i słuchać, wsio w trakcie jazdy.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo pisałem..;) Dlatego z reguły jeśli jest agm w oryginale, to producenci znajdują mu miejsce w bagażniku w boczku lub dojazdówce.. Ciekawe czy faktycznie działają te opakowania niby termiczne na tego typu akumulatory. Gdzieś kiedyś widziałem że ktoś prowadził ich sprzedaż, ale to chyba na "zimę"..

sa producenci co w agm w serii stosuja pod maska:) sam od roku testuje centre ck600 pod maską. 

 

 

W związku z faktem iż aku będzie w komorze silnika, co sądzicie chociaż o takiej izolacji i od wysokiej temperatury?

 

https://allegro.pl/oferta/oslona-termoizolacyjna-na-akumulator-50a-72a-8621248741?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Hmm licho te oslony wygladaja. Ja u siebie po prosu wylozylem matą z aluminium. Wydawalo mi sie, ze gruba warstwa lepiej zadziala niz taka folia. Ale nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimy latami jeżdżą pod maską i jakoś strasznie nie kuleją no ale trzeba liczyć się z wywaleniem obudowy z osłoną pod akumulator typu optima yellow jak u mnie w audi a3. Varta Silver AGM to dobry wybór w tej kasie jeśli mowa o nówce.

 

Jeśli grane na odpalonym szkoda się pakować w bufory typu AGM bo nic Wam to nie da... Tylko alternator jak największy do tego superkondy albo lto. Ja obecnie nie wykorzystuję pełnych 5kW ze swojego wzmacniacza bliżej 3kW na muzyce (25-30Hz) czasem w peaku szło koło 4kW ale to na 30Hz i to tylko na pomiar a i tak prąd nie zlatuje mi niżej 14.3 przy ładowaniu 14.8 jak sobie ukręcę :) 1 agm pod maską który w sumie nic nie wnosi a tylko altek 250+ do tego 500f i kabelki 2x50mm w tym jeden prosto z altka.

 

Edit:// Zapomniałem dopisać, że gram w 0.4ohm więc pobory są dosyć duże :) 

 

Do autora tematu. Na takim zasilaniu jak u mnie myślę, właśnie na ten sezon iść w pride s18 w 0.4ohm i rozkręcić mocniej wzmacniacz ale wiem, że wtedy przyda się drugi pakiecik 500f albo 40Ah lto bo jednak będzie drop poniżej 14V na niskich Hz bankowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero półtora roku, wiem że to za mało żeby obiektywnie ocenić żywotność AGMa pod maską, ale na razie zero problemów z aqu.

w jakim aucie z ciekawosci? Moj ostatnio jezdzi troche niedoladowany z racji tras 5km i 2.0hdi ktore potrrzebuje sporo pradu na rozruch. Ale rozgladam sie za ladowarka i bede testowac dalej. Moj aku w sumie tez juz dobre 15 miesiecy ma. Lecz one sa fabrycznie w obudowie ktora zostala dodatkowo wylozona mata. Niedlugo przy okazji ladowarki zamierzam zrobic testy to zobaczymy w jakim jest stanie. Ale zle nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arrow tak się głupio zapytam ale jak wygląda montaż takiej kasety w samochodzie? DiiLZone widzę przede mną sporo jeszcze pracy tylko alternator mnie martwi bo już ciężko było ten 140A zmieścić a co dopiero większy :c


Tak patrze po tych obudowach na akumulator i jest problem. Szerokość się nie zgadza, mianowicie mój aku ma 175mm a z tego co widzę wszystkie obudowy są do 170mm max. Wysokość i głębokość to aż nadto miejsca by było tylko ta szerokość.. ;o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to "tylko puszka z aluminium" to może zamówić jakaś custom (jest na forum kilku userów, obracających się w temacie ślusarstwa)? Jeśli naprawdę występuje różnica w szerokości. I nie chodzi o uwzględnienie szerokości stopki..;) Swoją drogą może któryś z kolegów miał do czynienia z optimą blue top do car audio? Wersją starter & deep cycle z jasno szarym korpusem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...