Skocz do zawartości

Dwa wzmacniacze - jedno RCA przy radiu


IceNuke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, padła mi prawdopodobnie masa w radyjku, a z racji tego ze górnolotne nie ono było - zamiast naprawiac chce kupić nowe/uzywane.
Moje radio posiadalo 1x RCA i pod takie też zostały polozone przewody (2 - 2) , w bagazniku dwa wzmacniacze, jeden na front drugi na suba. I tutaj pytanie.
Czy jezeli zakupiłbym znow radio 1x RCA i zastosował rozgałęźnik na samym koncu przewodu do dwoch wzmacniaczy. Mialbym w teorii sterowanie/balans miedzy subem i frontem pokrętłem "balance".

Czy taki sygnał traci na mocy, jakości? Czy nie warto kombinowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para RCA w radiu > żegnaj sterowanie subem przy podłączeniu 2 wzmacniaczy .

Po Twoim opisie wnoszę iż ktoś Ci lub Ty sam podłączyłeś sobie RCA w mono tzn kanał np. lewy obsługiwał przednie głośniki , a kanał prawy sub i stąd możliwość sterowania BALANCE  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para RCA w radiu > żegnaj sterowanie subem przy podłączeniu 2 wzmacniaczy .

Po Twoim opisie wnoszę iż ktoś Ci lub Ty sam podłączyłeś sobie RCA w mono tzn kanał np. lewy obsługiwał przednie głośniki , a kanał prawy sub i stąd możliwość sterowania BALANCE  :rotfl:

 

Nikt mi tak nie podlączył, to bylo zapytanie czy tak moze byc :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ale nie będzie działało to tak jak chcesz. Balance służy do regulowania głośności między lewą a prawą stroną. Żeby działała regulacja głośności między przodem a tyłem/subwooferem potrzebujesz dwie pary wyjść i dwie pary RCA. Najlepiej żeby można było przełączyć radio w tryb Rear/Sub lub radio z trzeba parami wyjść RCA.

 

Mamy temat o polecanych Radiach 1-din, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cuduj.

Jak nie masz ochoty zbalansować przodu z subem, to zastosuj to "ustrojstwo" - regulator poziomu sygnału RCA podawanego na wzmak suba:

https://allegro.pl/oferta/pilot-do-basu-regulacji-poziomu-subwoofera-rca-7096955402?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+car+audio&gclid=EAIaIQobChMIjtzCt4Ss5wIVicx3Ch0m1gzHEAQYAiABEgLKJPD_BwE

Nie wiem, czy nie wprowadzi jakichś zakłóceń w niskich rejestrach, ale może być to rozwiązanie dla Ciebie w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluz drugi RCA i po temacie.

Powalla zapewne dobrze wytypował[emoji23]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Przepraszam, z czym dobrze wytypował? Myślałem, że napisałem zrozumiale. Aktualnie mam podpięte Radio -> Wzmacniacz -> Wzmacniacz. Wszystko gra poprawnie i podłączone z tego co m wiadomo również jest poprawnie. Jedynie bez balansu Front/Sub.

 

Ok do zamknięcia, szukam radia z 2x RCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...