Skocz do zawartości

Wybór głośników do Reno Megane


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam stare auto Reno Megane 98r, w którym znajduje się stary ale za to oryginalny zestaw audio, składający się z dwóch głośników 13 cm marki Philips 40 watts oraz stare radio na kasety nieznanej marki. Postanowiłem że kupie jakieś lepsze głośniki, gdyż stare już nie grają zbyt dobrze. Uprzejmie proszę o pomoc w doborze głośników tak do 200zł. Z tego co wyszukałem w internecie, najbardziej przypadły mi do gustu dwa modele:

 

SONY XS-FB1330

CLARION SH1334R

 

Uprzejmie proszę o poradę czy to na pewno dobry wybór. Wiem też że na pewno do takich głośników będę potrzebował  nowego radia, w związku z tym jeśli jesteście w stanie poradzić jakie do tego zestawu radio kupić będę również wdzięczny.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz coaxy ładować do auta?

 

Jestem laikiem w tej dziedzinie, także jeśli popełniam błąd, proszę o korektę. Sugwrowalem się opiniami i wymiarami głośnika. Więcej w to auto nie chce inwestować, gdyż nie ma to sensu. Możesz zasugerować inna opcje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę ? 2 tematy obejrzeć, poczytać o głośnikach pod radio.

Statalem się znaleźć temat który pomoże mi troszkę rozwiązać problem z wyborem, niestety nie znalazłem nic do tej pory. Nie wiem czym się sugerować kupując głośniki do tak starego auta. Wiem natomiast ze kupując głośniki na pewno będę musiał rozejrzeć się za radiem. Rozumiem że jedyną pomoc jaka znajdę na tym forum to znajdź sobie sam i poczytaj? Możecie chociaż nakierowac mnie na jakiś temat gdzie są te kwestie opisane wyżej poruszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie jesteście przyjaźnie nastawieni do laików, tego typu wskazówki nie pomogły mi wcale. Tematów jest to pełno, przeszukiwanie tego zajmie mi kilka dni, nie o to chyba chodzi. Mogę prosić o wskazówki? Jeśli dalej tak ma to wyglądać to dziękuję za tak okrojoną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego nie stosuje się głośników coaxialnych (współosiowych) ? Wiesz co to są współosiowe , a co to system odseparowany? Nie wiesz? Chcesz się dowiedzieć?  Więc podążaj za moim poprzednim linkiem, czyli zacznij od tych tematów na czerwono (FAQ Nazara koniecznie przestudiuj!) i potem podwieszone i już  wiesz o co biega ludziom np. w takim temacie > http://www.strefacaraudio.pl/topic/58760-dob%C3%B3r-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-do-instalacji-bez-wzmacniacza-glo%C5%9Bniki-pod-radio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, szukaj a znajdziesz. Rozumiem że wiedza wymaga czasu i cierpliwości.

 

Dodam tylko że szukałem super prostego rozwiązania, kupna pary głośników  do prostego odsłuchu radia. Nic więcej. Nie zamierzam robić profesjonalnego nagłośnienia w tak starym aucie. Nie zamiwerzam też robić nie wiadomo jakich rewolucji w aucie, bo się na tym po prostu nie znam.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, szukaj a znajdziesz. Rozumiem że wiedza wymaga czasu i cierpliwości.

 

Dodam tylko że szukałem super prostego rozwiązania, kupna pary głośników  do prostego odsłuchu radia. Nic więcej. Nie zamierzam robić profesjonalnego nagłośnienia w tak starym aucie. Nie zamiwerzam też robić nie wiadomo jakich rewolucji w aucie, bo się na tym po prostu nie znam.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Idziesz do MediaMarkt/RTV lub innego, odpalasz głośniki z wystawy i już wiesz co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, szukaj a znajdziesz. Rozumiem że wiedza wymaga czasu i cierpliwości.

 

Dodam tylko że szukałem super prostego rozwiązania, kupna pary głośników  do prostego odsłuchu radia. Nic więcej. Nie zamierzam robić profesjonalnego nagłośnienia w tak starym aucie. Nie zamiwerzam też robić nie wiadomo jakich rewolucji w aucie, bo się na tym po prostu nie znam.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

excursion sx-522 - https://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,281,285&kid=285&pid=2224

excursion sx-5c -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...