Skocz do zawartości

Tweetery a wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i początkujący. ;)

 

Mam pytanko włożyłem wzmacniacz i tube do autka jest elegancko ale brakuje tzw. syczenia ;) 

Wzmacniacz mam ustawiony w funkcji HPF ładnie stuka i ok, teraz chciałbym podłączyć tweetery i pytanie czy pchać się w osobny wzmacniacz czy ustawić ten na FULL i dołożyć zwrotnice ? 

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość tak wiem nie opisałem mocy ale myśle że to mało istotne bo problem leży nie w mocy a sposobie podłączenia :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i początkujący. ;)

 

Mam pytanko włożyłem wzmacniacz i tube do autka jest elegancko ale brakuje tzw. syczenia ;)

Wzmacniacz mam ustawiony w funkcji HPF ładnie stuka i ok, teraz chciałbym podłączyć tweetery i pytanie czy pchać się w osobny wzmacniacz czy ustawić ten na FULL i dołożyć zwrotnice ?

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość tak wiem nie opisałem mocy ale myśle że to mało istotne bo problem leży nie w mocy a sposobie podłączenia :)

Pozdrawiam

Przetnij sobie wąż od turbo i będziesz miał syczenie.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Witam jestem nowy i początkujący. ;)" jest odpowiedni dział. Fajnie było by z niego skorzystać..

Są też działy z odpowiednią lekturą. Kto nie czyta ten jedzie do magika i sypie becel..;)

Wzmacniacz do subwoofera raczej powinien mieć filtry ustawione na LPF.

Co do "syczenia" jeśli auto to nie turbo diesel i nie ma rurek od świstu.. Chodzi raczej o brak wysokich tonów.

W zależności od mocy sprzętu W bagażniku można spróbować dołożyć uniwersalne tweetery ale dużej poprawy raczej nie będzie..

Jeśli już jakiś wzmacniacz to do zasilania całego przodu, głośników w drzwiach i ewentualnie tych nowo dodanych wysoko tonowych..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi slow na niektore odpowiedzi "syczki" to w moim regionie potoczna nazwa glosnikow wysokotonowych. Na szczescie nie jezdze traktorem wiec i diesla nie ma a Mercedes naprawde dobrze gra tylko po dolozeniu tego soczystego bassu dzwiek zostal przytlumiony. A pytanie wydawalo mi sie dosc proste czy potrzebny drugi.wzmacniacz czy wystarczy zwrotnica. Ale jak to w Polsce bywa wazniejszy hejt niz prosta odpowiedz. Tylko nie wiem po co forum istnieje skoro i tak zostalem odeslany do fachowca za kase bo sie nie znam.

Slynna Polska goscinnosc. :) Brawo Wy Polacy !

Co do "Witam jestem nowy i początkujący. ;)" jest odpowiedni dział. Fajnie było by z niego skorzystać..

Są też działy z odpowiednią lekturą. Kto nie czyta ten jedzie do magika i sypie becel..;)

Wzmacniacz do subwoofera raczej powinien mieć filtry ustawione na LPF.

Co do "syczenia" jeśli auto to nie turbo diesel i nie ma rurek od świstu.. Chodzi raczej o brak wysokich tonów.

W zależności od mocy sprzętu W bagażniku można spróbować dołożyć uniwersalne tweetery ale dużej poprawy raczej nie będzie..

Jeśli już jakiś wzmacniacz to do zasilania całego przodu, głośników w drzwiach i ewentualnie tych nowo dodanych wysoko tonowych..;)

Wlasnie chcialbym dolozyc tweetery JBL-a w bagazniku tylko do czego je wpiac drugi wzmacniacz czy jest mozliwoosc wpiecia w istniejacy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba być "Patriotą" i dać zarobić nawet za przysłowiową "tylko wiedzę"..

Co do tematu, to przód ma grać tak by nie było problemu z brakiem tonów wysokich. 

Poprawność montażu każdej instalacji, setki tematów na forum. 

Głośniki wysoko tonowe mają tak małe zapotrzebowanie na moc, że teoretycznie można je śmiało wykarmić z końcówki mocy standardowego radia. 

Jeśli już bawić się we wzmacniacze to po to by można trochę "pogłośnić" przód nawet na seryjnych głośnikach tnąc im pasmo.

Po co tweetery w bagażniku? Dla wyglądu? Wysokie tony są kierunkowe. A jeśli się okaże że mesiek ma blachę grodziową to kompletnie bez sensu jak i zabawa w dodatkowy wzmacniacz tylko dla nich i skręcenie gaina na minimum..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba być "Patriotą" i dać zarobić nawet za przysłowiową "tylko wiedzę"..

Co do tematu, to przód ma grać tak by nie było problemu z brakiem tonów wysokich.

Poprawność montażu każdej instalacji, setki tematów na forum.

Głośniki wysoko tonowe mają tak małe zapotrzebowanie na moc, że teoretycznie można je śmiało wykarmić z końcówki mocy standardowego radia.

Jeśli już bawić się we wzmacniacze to po to by można trochę "pogłośnić" przód nawet na seryjnych głośnikach tnąc im pasmo.

Po co tweetery w bagażniku? Dla wyglądu? Wysokie tony są kierunkowe. A jeśli się okaże że mesiek ma blachę grodziową to kompletnie bez sensu jak i zabawa w dodatkowy wzmacniacz tylko dla nich i skręcenie gaina na minimum..;)

Na szczescie to kombi wiec blachy nie ma wiem ze kierunkowe myslalem o slupku B lub na slupek C w kierunku przodu auta. Radio to oryginalny command wiec jesli nie maja wielkich potrzeb mocowych sprobuje podpiac do radia. Wielkie dziekj aby jednemu nie hejtujacemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...