Skocz do zawartości

Zmiana radia - zmiana jakości suba


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) 

 

Otóż wczoraj udało mi się zmienić radio z JVC KD-R90BT na Alpine UTE 92BT. 

 

Najpierw o sprzęcie:

 

Radio: ~Zmiana z JVC KD-R90BT na Alpine UTE 92BT

Subwoofer: RockFord Fosgate Pumch P3 500 rms + skrzynia 50L od firmy Basser

Wzmacniacz pod suba: RockFord Fosgate 6001BD

 

Przeczytałem tu wiele tematów, staram się ustawić wszystko jak w tematach niestety wiele to nie pomogło. 

 

Zmiana w dźwięku w przednich głośnikach to ogromny przeskok jednak sub gra zupełnie inaczej. Po zmianie radia i ustawieniu wszystkiego Sub gra strasznie płasko i wręcz bucząco. Pod JVC na połowie niemal gaina bass przeszywał wnętrzności i jeżył włos na głowie a teraz pod Alpine bass ledwo czuć na fotelu a Gain rozkrecony i lekko cofnięty przed przesterem. Subwoofer dałem na +15 i jest poprawa ale to nadal przepaść między JVC.

 

Ktoś podpowie czym może być spowodowana taka zmiana? Czy to po prostu kwestia brzmienia Alpine? 

Mam jeszcze drugiego takiego RockForda i zastanawiam się nad zmianą skrzyni i raczej wzmaka bo mój monoblock nie da rady z dwoma Punchami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić tor m.cz. generatorem w zakresie 20....150Hz przy ustawieniach korekcji i podbić na poziom - umownie nazwijmy to ustawienie - flat/zero.

Czy każdy producent konstruuje przedwzmacniacze bez absolutnie żadnych podbić?

Można będzie to zweryfikować robiąc najprostszy pomiar napięcia na wyjściu głośnikowym wzmaka... i nawet dla niewielkich w sumie napięć generowanych przez wzmak.

Bo interesuje nas nie moc przy tym pomiarze, a jak zachowa się poziom napięcia na wyjściu w funkcji częstotliwości.

Np. ustawiając 5V przy przykładowych 150Hz, następnie obserwując wskazania voltomierza zmniejszać częstotliwość w stronę 20Hz i wyłapać - jeżeli są - podbicia/spadki w jakimś tam zakresie.

Oczywiście trzeba będzie na moment pomiaru zdjąć filtr LPF. Gain nie powinien być ruszany, poziom napięcia ustawić przy danym poziomie generatora/smartfona za pomocą Volume radia.

Pomiar przy odłączonym głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak się przerzuciłem z Alpine 92bt (gdzie 2 powerbassy na sub+12 grały b.przyjemnie) na Kenwooda Bt72 to na sub 0 chciało mi klape wyrwać z bagażnika

 

Wiesz jak jest realizowane RCA w Alpine ? Czy w Kenwoodzie jest na tej samej zasadzie, czy na zasadzi podbicia, to trzeba by pomierzyć. Kolejna sprawa, to poziom RCA nie wiem, czy jest taki sam w podanych jednostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

System 1 powinno być. Spróbuj odwrócić fazę. Filtry dla suba masz rozumiem w radiu wyłączone?

Mógłbyś rozwinąć czemu powinno być ustawione na system 1? Trafiłem na ten wpis niechcący i bardzo mnie zaciekawił. Mam Alpine 178 i też mam ustawione na system 2. Przy pierwszej opcji bas prawie całkowicie ginie (a4 b5 avant, hx10sq cl + Kenwood ps300t).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z manual'a:

 

Element ustawień:

 

Subwoofer System

 

Zawartość ustawienia:

System 1/System 2 (ustawienie początkowe)

System 1:Poziom subwoofer zmienia się zgodnie z głównym ustawieniem głośności.

System 2:Poziom subwoofer zmienia się inaczej niż główne ustawienie głośności.

Na przykład, nawet przy niskim poziomie głośności subwoofer nadal jest słyszalny

 

Zadawajcie sobie nieco trudu w wyszukiwaniu info o danym produkcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zaraz po kupnie tego radia szukałem w manualu tej opcji i znalazłem. Zapomniałem kompletnie, że to oto chodziło. Czyli opcja nr 2 sprzyja przy cichych odsłuchach. Biorąc pod uwagę fakt, że zmagam się z problemem braku basu opcji nr1 wydaje mi się abstrakcyjna :P

 

Sorry za małe OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...