Skocz do zawartości

Montaż głośników laguna 2.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z niepowodzeniem przy probie instalacji 16stek w miejscu oryginalnym, przenoszę głośniki na dół drzwi. Głośnik wpasowany na płaskownikach. Pytanie czy na pierwszy rzut są widoczne błędy? Na co zwrócić uwagę?

 

Pozdrawiam Łukasz 7dd89d51ec03b58d6a75a66b1ac781a0.jpg4ac772c768c91a34dca0a625c72d7d02.jpgb352147e62c8912784f4cdbe8e4c7a77.jpge72903c1634f7316c4fb47bb955306c7.jpgc60d46dd1df5d91008df730416400a17.jpge68c034fed6ca52f6d26f7b1e748e505.jpg08aae2dfb6a47b11ab9c38284368a319.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to się kupy nie trzyma, głośnik przykręcony, poszycia drzwi nie widać, więc nie ma żadnej komory... Lepiej byś wyszedł na tym prawidłowo aplikując mniejsze głośniki w seryjnych miejscach i robiąc drzwi prawidłowo. Poza tym na upartego to i tak można tam wsadzić 16,5 cm głośniki, były takie wątki. Ja tu żadnego sensu w takiej robocie nie widzę, poza tym że zniszczyłeś boczek drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze nic nie przykręciłem, a boczek kupiony za 20 zł do nauki. Więc teraz tak płaskowniki mogę przesunąć i całość zasłonić blachą żeby zamknąć drzwi.

I teraz pytanie na które pytania nigdy nie dostałem... walczyć i robić 16stki na dole A może na górze? A może 13 pod wzmacniacz?

 

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nazwijmy umownie że udało mi się wcisnąć głośniki 16 stki w ori miejsce, natomiast dziś wpadły mi  w ręce boczki. Jak to wygląda ? głośniki przykręca się do boczków i grają w otwartych drzwiach. Ja natomiast zastanawiam się nad innym rozwiązaniem tzn dziurę w drzwiach zaślepić blachą, na wysokosci otworów wyciąć dziury w tejże blaszy i zrobić tunel z mdf'u ?

 

https://zapodaj.net/427d3f6868cf0.jpg.html

 

https://zapodaj.net/73847d488b920.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Wszystko przetrenowane i pokazane w temacie

Robsonbercik Laguna Audio

Opis kończy się na słupkach.
Uzupełnie temat niebawem jak finalnie wykonywałem boczki.

Pozdrawiam

 

 

-n0KBmdk4LCEaS02lgFm-wUgXnCNOJebF4ofKxkA

 

 

 

PS ; 

Dystans nie jest przykręcony do boczka.

Sam boczek jest oddzielnym elementem nie zintegrowanym w żaden sposób z dystansem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca dużo, za panelem wielka przestrzeń, innymi słowy oprócz przykręcenia panelu do boczka trzeba go wzmocnić i usztywnić od tyłu

 

tak wyglądają drzwi w środku

 

https://www.google.com/search?q=go%C5%82e+drzwi+renault+laguna+2&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjr-cLp6e_mAhXvmIsKHZIuDgcQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1536&bih=728&dpr=1.25#imgrc=GUxlNykrLDp4aM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca dużo, za panelem wielka przestrzeń, innymi słowy oprócz przykręcenia panelu do boczka trzeba go wzmocnić i usztywnić od tyłu

 

 

Nie tędy droga   

 

przykłady rozwiązania :

 

 

7Zs8v2FA-_FgaJ3uj-3TTUcabKpY8nE78BZDHsiN

 

2k8hqe2unFU6mArO2SGJBoJlaIR2aGenLJZkk2q8

 

zRlno86dxO1pGi3Eiut2Hw1_SuDsVVjloFw_IJCh

 

 

Zaślepienie otworów rewizyjnych  

 

 

 

pWaSwJBpCA2byEAjuWXuw3bWunSX_FpjBh-X-jyP

 

 

Lub  z  grubszą blachą wyprofilowaną ,dopasowaną i przynitowaną na otwór rewizyjny do której jest przykręcony dystans .

Pozostałe otwory także zamknięte i zanitowane. Przejrzyj zdjęcia  z tego linku .

 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/30580-robsonbercik-laguna-audio/?p=403091

 

 

 

Można także osadzić dystans na samym boczku .Jednak trzeba pamiętać że należy go wtedy odpowiednio wzmocnić np. włóknem szklanym z żywicą a najlepiej elementami z aluminium lub stali w newralgicznych punktach.

Słabym punktem jest wtedy samo mocowanie tegoż boczka do konstrukcji drzwi ,tylko dwa wkręty na dole ,jeden w rączce a reszta to tylko zatrzaski .

Dodatkowo jest w boczku  dużo szczelin poprzez które może "uchodzić nam para" :rotfl:   i trzeba  by to opanować . 

 

Ja robiąc wykończenie samego boczku wykonałem taki stelaż , który finalnie ma taką sztywność że można by i na tym montować głośnik .

 

JwpPwSvZy3vth6EgBeTGHlcl5_M7MP-K72vEICsc

 

 

Odnośnie montażu 13 czy 16  ?  w ori miejscu   czy na dole ?

 

Napiszę trochę dobitniej .

 

Pozostali   mogą tylko zgadywać lub sobie dywagować . 

 

Walczyłem z tymi furtkami kilka lat   i  opcji  przerobiłem co nie miara. 

 

Jeżeli oczekujesz konkretnego grania   to  tylko 16  i tylko na dole . Tak jest z tym trochę zabawy  lecz warto ! Kto słuchał ten wie  :wink:

 

Wszelkie inne konfiguracje to półśrodki  generujące  sporo pracy oraz brak  zadowalających  efektów .  

 

Dostałeś  dużą liczbę podpowiedzi .Myśl kombinuj - działaj .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostałem 2 propozycje zostawić otwartą przestrzeń i zamknięcie szczelne z dystansem. Nie pozostaje nic innego jak robić robić i wstawiać do tego temu.

To ew wsparcie poproszę w kwestii wyklejania drzwi. Na chwilę obecną wewnętrzne poszycie drzwi sklejone jest matą dekarską. Zostawić? Zrywać? Czy nakleic na to następną warstwę mat stosowanych w car audio a nie budowlance?

 

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odkopuje....
Jak wygląda sprawa montażu 165mm w ori miejscach? Linki wyżej mi nie działają (może wygasły). Potrzebuję wrzucić darciuchy więc między membraną a maskownica wiele miejsca nie potrzebuję. Niby sa dystanse MDF do laguny ale nie bardzo widze (oczyma wyobraźni) gdzie i jak one maja być przykrecone. Ktoś może rozwieje moje wątpliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...