Skocz do zawartości

Głośnik niskotonowy do skrzynki zamkniętej 15l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki głośnik wybrać do dedykowanej skrzynki zamkniętej 15l citroen c5 w boczku bagażnika?  Moje propozycje to:

Excursion 10S4 - JL Audio 10WXv2-4 - RE Audio 10S4 lub REX10S4, czy lepiej dołożyć do SR10D2 lub JL 10W0v3-4.

Chciałbym aby grał miękko i bardzo nisko schodził. Muzyka  jakiej słucham to rock, pop i klasyczna.

Mój sprzęt to radio fabryczne, procesor Alpine PXE-H650, Sinuslive SLA 6505, Morel Maximo 6.2

Do tej pory gra sub. Mac Audio SX112BP i chcę go wymienić a zarazem poprawić brzmienie basu, o ile to możliwe.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jl 10w3 daje wiele frajdy i jest sporo lepszy niż 10w0

 

Z tego co pamietam to lyknoles odemnie 10w0 jak ci fli nie gralo jak trzeba;)

Wtedy zmienialem na 10w3 wiec mam porownanie tych dwuch glosnikow.

Do 10w0 mialem "skromna" skrzynke wiec nie wydusilem z niego nawet 60% natomiast jak zmienialem na 10w3 I sie przylozylem do zamknietej skrzyni to bylo juz bardzo ladnie

Co masz na mysli bardzo nisko do tego rodzaju muzy jaka wymieniasz rock pop classic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale lubię jak delikatnie mruczy głośnik na tych najniższych tonach, chodzi mi o te najniższe pasma dźwięku.

Teraz mam za dużo twardego basu i nieprzyjemne buczenie, czasami zejdzie niżej ale to nie to czego bym oczekiwał.

 Może to wina radia, wzmaka, albo słabej jakości głośnika w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz filtr subsonic?

W manual'ach tej skrzyni nie podano przy jakich spadkach SPL jej pasmo przenoszenia rozpoczyna się od 23Hz, więc jak źródło dostarczy dolne rejestry rozpoczynające się od powiedzmy 30Hz, to powinna już je odtwarzać w sposób słyszalny i odczuwalny.

Wzmak zasili skrzynię tak w granicach ok. 320W przy 4 ohm, co jest maximum dla niej.

Jak masz subsonic włączony, to go wyłącz na próbę - skręć go w stronę off., daj coś o niskim zejściu (tylko nie podbarwione EQ) i oceń jakie zaszły zmiany (lub nie zaszły).

Na początek zasugeruję zweryfikowanie ustawień w Alpine PXE-H650 - może coś zostało zmienione lub od początku niewłaściwie zostały ustawione cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszystkie cenne porady.,

Ja nie siedzę w temacie CA, jak większość ekspertów na tym forum.

Zdaję sobie sprawę że przesiadka z 12" BP na 10" closed może okazać się  "mniejszym" basem 

Dotychczasowa skrzynka  Mac Audio SX112BP niestety zajmuje sporo miejsca i chciałbym coś mniejszego np. coś takiego 15l.

 http://basston.pl/39020-medium_default/Array.jpg http://basston.pl/39019-medium_default/Array.jpg

Którym z głośników zasilić tą skrzynkę, JL 10W0v3-4. (500zł) czy warto dopłacić drugie tyle do JL 10W3 (1000zł), biorąc pod uwagę post kolegi  bogus1984 że po włożeniu głośnika zostanie 13l netto, a głośniki te z tego co słyszałem potrzebują ok.18l. 

Czy rozsądniej będzie za dużo nie inwestować w tak małą skrzynkę i wystarczą Excursion 10S4 - JL Audio 10WXv2-4 - RE Audio 10S4 lub REX10S4. (300zł)

Wiem, najlepiej było by to gdzieś odsłuchać ale w moim pobliskim zakładzie CA nie ma takich głośników ani skrzynki o tej kubaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...