Skocz do zawartości

Mostkowanie wzmacniacza a korekcja czasowa


rutkam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy w przywróceniu sceny w moim zestawie po zmostkowaniu wzmacniacza. Chodzi mi dokładnie o to jak ustawić korekcję czasową po zmostkowaniu. Lewy głośnik to teraz 1 i 2 kanał na moim wzmacniaczu, a prawy to kanał 3 i 4. Bez względu na to, który głośnik opóźniam w radiu, zmiany są zauważalne i pomimo wielu kombinacji nie znalazłem odpowiedniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 5-kanałowy i każdy kanał jest zasilony oddzielnym sygnałem. Od wzmacniacza po mostkowaniu jest to wypuszczone tak, że + pierwszego kanału z - drugiego, + trzeciego z - czwartego kanału. maxtz pewnie masz rację. Muszę dokupić końcóweczki i sklecić taki rozdzielacz, bo te na allegro to pewnie pachną lipą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnalowki tez skleciles ? Nie kombinuj tylko zaplac 20zł i kup Y sinuslive np.

 

Chyba ze uwazasz ze kable graja przy takim systemie wtedy sobie zbuduj cos co ladnie zagra

 

Mówiąc sklecić miałem na myśli zrobić, ale nie odwalić lipy, chociaż pewnie tak zabrzmiało.

 

Co byś zmienił w moim systemie oprócz subwoofera, bo ten na pewno niedługo zmienię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czasówki będziesz miał na mostkach jak na pojedynczych kanałach.

 

A czy jest sens, korzystać z korekcji czasowej kiedy cała strona zestawu lewa prawa idzie pocięta na zwrotce? Nie mówię tutaj o sytuacji zwrotki w bi-tri ampingu, tylko standardowego zwyklasa z zestawu? Gdzie sygnał wchodzi z pieca i jest "cięty" na tweet i woofer. Gdzie odległość słuchacza do tweeta wypada gdzie indziej niż wofera ?

Nie wprowadza to jeszcze więcej zamieszania ze sceną niż puszczenie sygnału bez korekcji czasowej?

Pytam gdyż nie miałem okazji ani zapędów, robić tego typu eksperyment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 33 minut temu

Poszukam jutro tych kabelkow po sklepach i bede dzialal. Dam znac o efektach.

 

Napisano 2 minut temu

Poszukam jutro tych kabelkow po sklepach i bede dzialal. Dam znac o efektach.

Ciekawe co się działo przez 31 minut :wink:

 

 

A czy jest sens, korzystać z korekcji czasowej kiedy cała strona zestawu lewa prawa idzie pocięta na zwrotce? Nie mówię tutaj o sytuacji zwrotki w bi-tri ampingu, tylko standardowego zwyklasa z zestawu? Gdzie sygnał wchodzi z pieca i jest "cięty" na tweet i woofer. Gdzie odległość słuchacza do tweeta wypada gdzie indziej niż wofera ?

Nie wprowadza to jeszcze więcej zamieszania ze sceną niż puszczenie sygnału bez korekcji czasowej?

Pytam gdyż nie miałem okazji ani zapędów, robić tego typu eksperyment?

Ma sens i nie wprowadza większego zamieszania.

Możliwym jest wyobrażenie sobie systemu gdzie zróżnicowanie odległości pomiędzy przetwornikami danej strony nie różni sie więcej niż 5 do 10 cm , względem pozycji odsłuchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens...

Mateusz nie pisze niczego o zwrotkach a jedynie o korzystaniu z czasów i przyjmuję, że mostki mają pędzić tylko woofery - takie rozwiązanie ma rację bytu.

W opcji o której piszesz zamieszania większego chyba nie będzie, co najwyżej innego rodzaju. W sumie korzystanie z czasówek przy pędzeniu całego zestawu przedniego z fabrycznymi zwrotkami z dwu kanałów wzmaka nie będzie się różnić od przypadku gdzie zestaw jest pędzony z dwu mostków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...