Skocz do zawartości

3 czy 4 głośniki do auta - prośba o radę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym skompletować zestaw do starego auta w cenie okolo 500 zł.

 

Wybrałem radioodtwarzacz Pioneer MVH-S100UB. Do tego chcialbym dobrać głośniki:

- dwa na tylną półkę: PIONEER TS-44 w obudowach,

 

- i głośnik do zamontowania pod deskę z przodu na środku - i tu potrzebuje pomocy z uwagi na ograniczone miejsce:

 

Co lepiej zrobić:

 

1) założyć jeden owalny 4x6 do przodu, np. JBL STAGE 6402 4x6

 

czy

 

2) założyć dwa skręcone razem zaraz obok siebie, np. HERTZ DCX87.3 Dieci

 

Czy to ma znaczenie czy będą 3 czy 4 głośniki? Czy taki zestaw będzie zadowalający? Tzn, wymagania nie są bardzo wysokie, bas nie musi mi łamać żeber, chodzi o to żeby fajnie grało i nie było problemów.

 

Co myślicie?

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Profesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem raz temat, gdyż pierwszy post skierowałeś od razu tutaj, nie stosując się do regulaminu. Ten też będzie usunięty, gdyż trafiłeś na Forum, gdzie jest co czytać, oglądać. Zaczynać od przywitania w odpowiednim dziale, a nie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki:

 

- dwa na tylną półkę: PIONEER TS-44 w obudowach,

 

Do tego:

- i głośnik do zamontowania pod szybę z przodu na środku jeden owalny JBL STAGE 6402 4x6 lub dwa skręcone razem zaraz obok siebie, HERTZ DCX87.3 Dieci

 

Rok 74, wnętrze podobne do tego wyżej, tylko bez drewna i welur a nie skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do nadrobienia FAQ nazara i przegląd instalacji car audio.

To co przy czym się upierasz to wyrzucenie kasy w błoto.

Niestety żeby cieszyć się muzyką w tym samochodzie trzeba dorobić panele na głośniki. Poszukaj jak ludzie rozwiązują ten problem w bmw e36, może znajdziesz natchnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, e36 to chyba dobre porównanie. Problem w tym, ze chyba nie chce wycinać dziur w boczkach (bo oryginalnie nie było tam głośników), ale o wygłoszeniu mogę pomyśleć.

 

Rozumiem, ze pod szybą będę miał mono, albo pseudo stereo.. poza tym widzę ze określiłem śmieszny budzet na ten cel, ale takie są realia wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z tapicerką/boczkami drzwi?

Jest ona jednolita czy dzielona? Bo na tym "moim" zdjęciu odnoszę wrażenie, że jest zbudowana z 2 części. Ta część bliżej przedniej grodzi/słupka nie jest przypadkiem oddzielnie mocowana? Obejrzyj dokładnie co i jak. Może dałoby radę zrobić panel w tej przedniej części. Oryginał chowasz do szafy i montujesz zamiast panela w razie sprzedaży kolejnemu kolekcjonerowi tego typu aut.

Uruchom swoje zdolności profesorskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...