Skocz do zawartości

wygłuszanie drzwi


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem ostatnio do czynienia z Dynamatem i GMS (praktycznie to samo, prawdopodobnie idą na tej samej linii w Chinach tylko napisy na końcu inne dają) z lekkim wskazaniem na Dynamat ( jakby się lepiej kleiły ? Do końca nie wyczaiłem bo ponoć te GMS trafiłem po jakimś "czarodziejskim spłaszczeniu" w czasie transportu) cenowo...trochę podliczałem...i GMS...nieznacznie tańszy. Mowa o tych z powłoką aluminiową i tu i tu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra moje drzwi wypełnione są dekarą i atp , bujam się z tym 2 latka i teraz nie wiem czy da radę to odlepić , próbowałem dzisiaj odkleić kawałek , to jak tak to ma iść , to ja wolę drzwi całe wymienić :) i dochodzi do człowieka po czasie , że dekara to w większości zbędny balast....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji;)

 

 

dobre maty pełnią kilka funkcji:

-tłumienie rezonansów własych i przetworników

-wyciszenie wnętrza od szumów dochodzących z zewnąrz : nadkoli silnika ,toczenia i wiatru;)

-tworzą barierę termiczną co oznacza ,że w zime jest cieplej a w lato zwieksza się wydolność klimatyzacji.( oszczędzasz na paliwie ale nie wiele zapewne;)

-zyskujemy także większy komfort jazdy za co producenci samochodów życzą sobie bardzo dużo.:)

 

dla przykładu przy tej samej głośności dzwięk w głośnikach jest lepiej słyszalny kiedy;

a) masz włączony nawiew na 50%

http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif na 90%

c) na 0%

odp.c)

 

Reasumiując jeżeli zrobisz auto: drzwi, nadkola, bagażnik, podsufitka , na dobrych matach , i uzyskasz na dzień dobry od 3 do 5 db to 50%-70% tego idzie na plus w odsłuchu dla głosników czyli pośrednio

zwiększa się natężenie słyszanego dźwięku z racji wytłumienia szumów, jeżeli nawet o 2db to już wyraźniej słychać ,

jeżeli zrobisz auto na kilku warstwach i uzyskasz od 6 do 10 db,co już jest sztuką jak zestrojenie systemu,w tedy

jego realna ,,słyszalność'' znacznie wzrasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa alu ma bardzo duże znaczenie, dlaczego DYNAPLATE Dynamat ,która kosztuje 600-700zł i jest przeznaczona do dbdragu,ma bardzo grubą warstwe alu

ponieważ właśnie to alu pochłania także rezonanse niskich częstotliwości,

a w dzrzwiach gdzie tworzymy komore jest to jeszcze ważniejsze,

 

Mój koleg ,który pracował w profesjonalnym servise car-audio w Berlinie twierdzi że to własnie ma duże znaczenie,

ale co do STP to może coś mu się zmiksowało z APP .jak kilka razy robiłem drzwi na STP i było ok,natomiast APP

to szit totalny,

 

Butyl w czystej postaci napewno będzie bardziej plastyczny przy niskich temperaturach i łatwiej go nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na początku, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum.

Planuje wygłuszyć drzwi matami GMS. Mam jednak problem z ich doborem (występują 4 rodzaje). Czy mógłbym uzyskać odpowiedź, jakiego rodzaju i w jakiej ilości nabyć maty GMS do wygłuszenia pary przednich drzwi w stopniu podstawowym (chodzi mi o takie wygłuszenie w wersji minimum do głośników budżetowych).

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na początku, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum.

Planuje wygłuszyć drzwi matami GMS. Mam jednak problem z ich doborem (występują 4 rodzaje). Czy mógłbym uzyskać odpowiedź, jakiego rodzaju i w jakiej ilości nabyć maty GMS do wygłuszenia pary przednich drzwi w stopniu podstawowym (chodzi mi o takie wygłuszenie w wersji minimum do głośników budżetowych).

Pozdrawiam

Piotr

 

Przeczytaj temat od początku - konkretne informacje masz na 2 stronie tego tematu (wypowiedź Herdiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały wątek i post Herdiego, choć dużo wyjaśnia, to nie rozwiewa moich wątpliwości. Mogę wykleić całe drzwi GMS-01, czy ona raczej pod tapicerkę a wewnątrz drzwi - GMS-05 lub GMS-02 (którą lepiej)? GMS-03 raczej odpada ze względu na cenę. Który rodzaj najlepszy do zalepienia otworów montażowych? Jakiś przykład, jakbyście to zrobili u siebie, gdy priorytetem są nieduże koszty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczyzna w której pracuje głośnik to nie jedyna ważna dla dobrego dziwęku ta za głosnikiem też jest b.ważna

Ta w której pracuje glośnik czyli tam gdzie otwory technologiczne nazwijmy P1 i płaszczyzne za głośnikiem czyli zewnętrzna blache drzwi P2.

 

P2 ---> gms 05 na blaszke , na tą warstwe gms-01 gdzie i ile wejdzie.

P1----> gms 05 na zaklejenie otworów technologicznych, wraz z metalowymi częściami , a na tą warstwe gms-02.

 

powierzchnie trzeba dobrze oczyścić i docisnąć ,

 

potrzebac będziesz 4 szt 05

2szt 02

2 szt 01

 

zapewne zostanie ci troche 02 i 01 , mozesz wykleić podłogę bagażnika pod kołem zapasowym .

 

Ps pod tapicerkę jezeli masz miejsce najlepiej gms-02 jeżeli jest mało to gms-01 , ale lepiej grubszą

 

[ Dodano: 2009-11-04, 14:37 ]

Dla ekonomiczne go rozwiązania:

 

gms-05 na blache mały pasek wzdłuż całej długości , za głosnikem kawałek 15 na 15cm gms01,

 

na otwory technologiczne gms 05, a pod wszystkie punkty styczne z plasikiem boczku gms -01, i może

 

2 maty gms-05

1 mata gms 01 starczą ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pablo155. Trochę drogo to wychodzi, drożej niż zamierzam przeznaczyć na głośniki (El Comp 6). Zakładałem, że wystarczy położyć jedną warstwę...

Jeszcze jedno pytanie laika - czy do wytłumiania trzeba zdejmować drzwi, czy też można przyklejać maty na drzwi wiszące na zawiasach (zastanawiam się czy da się wtedy dobrze docisnąć matę)? I w jaki sposób dociskać matę - wystarczy ręką, czy potrzebny jest wałek lub coś w tym stylu?

Teraz i tak chyba nie najlepsza pora (niskie temperatury) na wytłumianie?

 

O, to ekonomiczne rozwiązanie już lepiej wygląda :zdrowko: A mógłbyś dokładniej opisać, co miałeś na myśli z tym małym paskiem GMS-05 na blachę na całej długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewany garażyk teraz to takie minimum.

Masz rację nie wybrałeś najlepszego czasu na tłumienie.

Może lepiej intensywnie zbierać kasiorkę a w tłumienie zainwestować jak skowronki wstaną .

Dynamat jak i GMS (miałem w rękach, używałem i mogę się wypowiadać ) niby NIE WYMAGAJĄ zewnętrznych ingerencji (wspomagaczy) temperatury ale...jak będzisz ścielił przy minusowych temperaturach to będzie ...słabo.

Poczekałbym lub ...grzanie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dociskać wałkiem , ale można też innymi technikami:D pamiętaj żeby oczyścić powierzchnie ,

poniżej sa dwie wersje ekonomiczna i max. wersja ekonomiczna zapewne w takim stopniu wytłumi jak całość asfaltowym szitem

a będzie 5x lżej i trwale... miejsca styczne z plastikowym boczkiem musisz sam wyczaić...

post-2992-1257362950.jpg

post-1-1257362950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopię trochę wątek.

Czyli rozumiem, że GMS-05 daję do wnętrza drzwi, GMS-03 daję na zewnątrz drzwi pod tapicerkę? Boczek drzwi ma 70-80x50cm po jeden sztuce 03 oraz 05 starczy w wersji ekonomicznej?

W sklepie u Heridego mata 05 o wymiarach 79cm x 46cm a na allegro 50x100. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...