Skocz do zawartości

wygłuszanie drzwi


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. mam zamiar wygłuszać drzwi przednie i prosze o porade czym je wygłuszyć? najlepszy i zarazem najdroższy jest dynamat ale trzeba mieć kase. ja chce to zrobić budżetowo i w miare dobrze. ma ktoś jakiś pomysł? w drzwiach ma zagrać macrom M1 13cm. poprosił bym jeszcze o przewodnik jak to zrobić punkt po punkcie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może skorzystasz z szukajki? :/

 

Na temat wygłuszania drzwi można już książke napisać zbierajac informację z for.

 

Ładny manual znajdziesz w podpisie od kamila(admina forum), w jego opisie wytłumiania golfa MKIII ładnie widać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do tematu. Próbował ktoś już wygłuszyć drzwi nie matą, ale masą tłumiącą? Np. Nuxodol 3100 albo SinusLive ES 500.

Mój brat w Anglii "wymalował" sobie tym bagażnik i mówi, że różnica jest kolosalna. Jestem ciekawy jak to by się sprawdziło na drzwiach. Jeżeli nikt jeszcze tego nie próbował to być możę będę jako pierwszy, który spróbował alternatywnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sróbować zawsze można. Nowe wyzwania zawsze przyciągały rzesze śmiałków :-). Tyle tylko , że nie możemy w tym wypadku mówić o alternatywnym zastosowaniu tylko o zastosowaniu preparatu niezgodnym z jego przeznaczeniem. Spray Sinuslive i inne tego typu tworzą cienką powłokę tłumiącą, której celem jest penetracja trudno dostepnych miejsc i sepracja trzeszczących elementów lub pochłanianie szkodliwego rezonansu. Przy wytłumieniu drzwi można go stosować jako uzupełnienie wytłumienia matami w miejscach typu cięgna, zamki itp. DObrze nadaje się też do walki z trzeszczącymi plastikami itd. Samo wytłumienie sprayem czy innymi środkami w żaden sposób nie można porównywać do efektu uzyskiwanego poprzez wytłumienie matami. Jako uzupełnienie owszem... Poza tym jak zakleisz otwory technologiczne pastą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty lepszej klasy sa lzejsze zazwyczaj:) tansze atp czy soundal to juz ciezke maty:) wszytsko zalezy ile warstw tego cholerstwa dasz:) wage mat poszukaj na necie czesto podaja :zalamany: szczegolnie te lepsze firmy (dynamat stinger czy STP )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pita, uzyj pianki montazowej :zalamany: lekka dobrze tlumi tyle ze szyb nie otworzysz pozniej

a tak na powaznie uzylem faktycznie Nuxodol 3100 ( to cos jak bitex i tak samo smierdzi ) do wewnętrznej strony efekt daje rade czy pieje z zachwytu hmm chyba nie , napewno jest to dodatkowa alternatywa dla mat drzwi sa lzejsze ale i tak dodatkowo maty trzeba klasc na zewnetrza strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam planuje wziąść się za drzwi przednie w końcu i chciał bym zamówić sobie maty. budżet bardzo skromny :) co powiecie o tych matach?

 

http://www.allegro.pl/item699016456_maty_b...nalne_maty.html

 

http://www.allegro.pl/item699084107_boll_a...gluszajace.html

 

http://www.allegro.pl/item699086016_boll_a...e_gluszace.html

 

które się nadają o ile się nadają? ile będe potrzebował na drzwi? (nubira zewnętrzna i wewnętrzna strona planuje około 10-ciu?)

 

i kolejne pytanie... mam dziesiątki przewodów w drzwiach od kierowcy. macie jakiś pomysł jak je zabezpieczyć żeby nie brzęczały? same maty raczej nei rozwiążą problemu bo przewody część zostanie na wierzchu i część w środku drzwi. macie jakieś pomysły? będe pierwszy raz wygłuszał drzwi. i pytanie za 100pkt.

 

http://www.gnd-audio.waw.pl/sites/default/...ages/nub3_0.jpg

 

dystans redukujący z takiego czegoś na 13cm czy tam 13.5cm nie wiecie gdzie nabęde? nigdzie nie moge znaleść do nubiry :rotfl: do lamusa są do nubiry brak

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-08-03, 08:19 ]

nie podpisane linki

warn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Tłumic żeby później dzrwi nie opadały ?

Dynamat extreme

Stinger expert

STP

SinusLive-te już ciężkie ale skutecznie tłumią.

tansze atp czy soundal to juz ciezke maty:)

...a od kiedy soudal jest matą do wygłuszania?APP rozumiem może do tego służyć ale uprzedzam skuteczność ich jest bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś pisał, ale sie powtórzę. Nie polecam APP. Znajomy robil w lanosie i po zimie wszystko do wymiany. Wszystko poodpadało - zarówno w zewnetrznej częsci jak i wewnętrznej. Do tego jeszcze strasznie malo skuteczne.

 

Nie polecam. Jesli juz to jak juz ktoś wspomniał STP. Reszta moze lepsza, ale nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak app ... w niskich temperaturach twardnieje i peka ... a czy wygłusza ... coś tam wygłusza. ale śmierdzi smołą :)
nie wytrzymam, po co ta bzdurnma propaganda, jeli uzywales dekarki to sam wiesz ze piszesz BZDURY, wiec po co piszesz??

Nie pekaja i nie smierdza smoła, no chyba ze pomyliles dekarke z bitexem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik, z tego co sie orientuje zelaum to to samo co standardplast tylko zealum sygnuje je swoim logo.

A co do dekarki to mam już drugą zimę i drugie lato,jedyne co zauważyłem to że odpadł mi kawałek 5x5cm ale to pewnie dlatego ze niewystarczająco go podgrzałem przy wyklejaniu bo brak dostępu akurat w tym miejscu był,nic nie śmierdzi,nie odpada,nie pęka.Wady to konieczność podgrzewania,waga (drzwi lekko opadły...),co do możliwości akustycznych to nie wiem,ale bede wygłuszał na czasie stp wiec zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...