Skocz do zawartości

Żółty Garbaty i muzyka dla taty


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, mniej więcej wiem już nawet jak zbudować skrzynie i być może sam podejmę się tego wyzwania, martwię się jednak samym przodem gdyż ten bass jest tragiczny a tweetery wydają się zbyt agresywne. Dlatego słowa "uzupełnienie przodu" nabiera innego wymiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spoko, mniej więcej wiem już nawet jak zbudować skrzynie i być może sam podejmę się tego wyzwania, martwię się jednak samym przodem gdyż ten bass jest tragiczny a tweetery wydają się zbyt agresywne. Dlatego słowa "uzupełnienie przodu" nabiera innego wymiaru.

bo sprzet oprocz podlaczenia i prawidłowego montazu trzeba rowniez wystroic, tutaj podejrzewam, że jest pies pogrzebany, a radio 9855 ma troche funkcji. Jakbys sobie nie radził , mam instrukcje po polsku. Ewentualnie sugerowałbym po wszystkich podjechac gdzies na strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, domyślam się że to nie takie proste dla takiego laika jak ja, ale też trochę dziwne, ponieważ mam porównanie z drugim autem gdzie jest fabryczne nagłośnienie, w zeszłym roku wymieniłem fabryczne radio na stację multimedialna latająca na androidzie, na zasadzie plug and play, i bez żadnego strojenia muzyka gra o niebo lepiej niż na Alpine i MB Quartz w New Beetlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, domyślam się że to nie takie proste dla takiego laika jak ja, ale też trochę dziwne, ponieważ mam porównanie z drugim autem gdzie jest fabryczne nagłośnienie, w zeszłym roku wymieniłem fabryczne radio na stację multimedialna latająca na androidzie, na zasadzie plug and play, i bez żadnego strojenia muzyka gra o niebo lepiej niż na Alpine i MB Quartz w New Beetlu

moze to byc spowodowane prosta rzecza. Mianowicie jesli glosniki sa pod radiem to dostaja z 17-20rms nie wiecej. Seryjne glosniki sa bardzo malej mocy, przez co przy radiu zagraja czesto lepiej niz glosniki mocniejsze ale pod slabszym zrodlem. W mysl zasady, glosnik ma tyle mocy ile mu podasz. Podejrzewam, ze podpiecie pod zewnetrzny wzmacniacz spodowaloby zauwazalna roznice. Nie pamietam juz czy wygluszales drzwi, ale bez tego nie maja jak zagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skusiłem się na subwoofer Alpine SBE-1044br, który zainstalowałem w następujący sposobpost-24049-0-44285300-1559233086_thumb.jpg

Dopóki wzmak się nie nagrzał działał ok, ale potem podnosząc volume do ok 18 jednostek wyłącza się wzmak i radio, po kilku sekundach się załączy na kilka sekund i znów wyłączy. Czy dobrze podłączyłem przewody i ustawiłem "pokrętła" widoczne na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protect właśnie się nie włącza, a radio gaśnie całkowicie, jakby restart aby po chwili znów się włączyło. Jak scisze np na 15 jednostek to jest ok. Zauważyłem również że jak lekko docisne w dół przewód RCA od suba to gra jakby lepiej, chyba coś jest z wtykiem IN B.

Gain ustawiony na ok 1/4 obrotu od zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem po "łebkach", co i jak masz skonfigurowane.

U Ciebie powinny być ustawienia na wzmaku - podłączenie RCA też - jak na rysunku w manualu pod rysunkiem zatytułowanym -> MP4 - (CROSSOVER ON)ONE INPUT / SUB MONO.

Chodzi o ustawienia przełączników.

Praca na jednej parze RCA i sub mono.

Gain/Levels ustaw jak Bóg przykazał - wzmacniacz ma pracować z właściwie ustawionym (RCA Alpine 4V) poziomem czułości na wejściu.

Nie raz ostatnio o tym było pisane - masz podwieszony temat jak to zrobić:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...