Skocz do zawartości

Cichy subwoofer


Dominiczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałam radę i ustawiłam z miernikiem

 

post-23801-0-12754400-1538253629_thumb.jpg

 

Mam pytanie odnośnie tej  strony z instrukcji wzmacniacza. Jest tam to tak rozrysowane, że wejście Sub CH3+4 a na wyjściu 3+4 idą kabelki do frontów. Ja mam na CH3+4 mostek i kabelki idą do suba.

 

post-23801-0-88114500-1538254370_thumb.jpg

 

I jeszcze pytanie o  skrzynkę suba. Mam tam dać grubsze kabelki niż  te zamontowane 1.5? Dodać watolinę na boki skoro jest gołe drewno?

 

post-23801-0-46745600-1538255041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Tez jestem z siebie dumna :)

Jednak wciąż mi ten bas nie odpowiada. Jest taki ostry kontrast. Przód gra na prawdę fajnie i tak żywo. A sub niefajnie (trzymając się takich określeń). Głośnik basowy odstaje jakościowo. Nawet dziś brata poprosiłam żeby ten bas ocenił i potwierdził, że jak na taki duży głośnik w skrzynce to słabiutko. Pewnie sobie myślicie że wybrzydzam : ) Mam w domu  suba  HKTS210 i on deklasuje Infinity. Gra dużo, dużo ładniej taki aksamitny i żywy bas a ten Infinity to taki szorstki płytki i plastikowy...

 

Jak mi ktoś wyżej  zwrócił uwagę wymienię jeszcze kabelki w samej skrzynce na grubsze i zdobędę trochę watoliny.

post-23801-0-01010500-1538334464_thumb.jpg

 

A tak teoretyzując to wzmacniacz klasę wyżej niż Rodek R480i i bas półkę wyżej to jakiego rzędu wydatek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w wymiany sprzętu bo "nie tak gra" warto czasami się nim trochę pobawić i wypróbować różne konfiguracje ;) można zacząć np od zmiany skrzyni na br i testowanie różnego jej strojenia bo to nie sam głośnik gra, obudowa w jakiej siedzi (a nawet jej położenie i kierunek w bagażniku)  ma bardzo duży wpływ na efekt koncowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź za ciosem i przeanalizuj co jest zalecane dla tej Kappy.

Link do danych technicznych i zalecanych obudów tego suba:

http://narbi.free.fr/manuels/HP%20-%20SUB/Infinity/KAPPA%20122.7W%20Tech%20Sheet.pdf

Masz zamkniętą, b-r  oraz ... ale może te dwie na początek do analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...