Skocz do zawartości

Specyficzne radio 2DIN, Android Auto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku zaznaczę, że ciężko podejść mi do opisania tego tematu bo jest ''wielowątkowy'' ale postaram się streścić.

 

Pacjent to Dodge Caliber 2010r.

 

Od radia 2DIN oczekuje:

1. Jakość dźwieku, rozbudowane eq i crossover, auto-eq.

2. Napęd CD.

3. Nawigacja+aplikacje: Google Maps połaczone z moim kontem Google + kilka innych aplikacji na androida.

4. Gałka głosności (nie przyciski) bo tak lubie :) - ostatecznie może sie obejść bez tego.

Jeśli uda sie zmieścić w 2kPLN za nowe to bedzie super. Nie wykluczam używek jednak wolałbym nowe.

 

Nie miałbym żadnego problemu z wyborem radia gdyby nie ta nieszczęsna nawigacja + kilka apek na Androida, ale po kolei.

 

ad1.

Albo źle szukałem albo tylko Pioneer ma możliwość podłączenia zewnętrznego dedykowanego mikrofonu pomiarowego i zrobienia auto-kalibracji. System ''sam sie stroi'' i to jest dla mnie dobre rozwiązanie, ktore poznałem kiedyś w drugim aucie z radiem deh-80prs. Potem zrobiłem tylko małe korekty i gra to dobrze i teraz do tego Dodge'a też chciałbym radio z auto-eq, crossoverem i brzmieniem nie gorszym od Pioneer'a DEH-80PRS.

 

ad2.

Napęd CD. Mam kilkaset oryginalnych płyt audio CD i jakoś nie widzę konwertowania tego wszystkiego do .wav czy .flac, żeby posłuchać z pendrive w dobrej jakości, a kolejne płyty CD cały czas powiększają kolekcję. Tutaj jestem tradycjonalistą i wole kupić płyte w opakowaniu z okładką niż w formie elekronicznej. Nie pytajcie dlaczego. 

Dziś wpadłem na patent, że można by kupić zewnętrzy napęd CD na USB (gdyby sie okazało, że istnieje odpowiednie dla mnie radio ale bez napędu CD) ale to chyba nie bedzie działać z radiem bez CD ale na USB?

 

ad3.

Nawigacja Google Maps + apki na Androida.

Dość często jeżdżę po nawigacji i potrzebuje tego w radiu. Interesuje mnie tylko i wyłącznie Google Maps połączone z moim kontem Google + apka Fotoradary TomTom - sprawdziłem już wiele nawigacji i ostatecznie ten zastaw mi odpowiada najbardziej. 

 

Pierwsza opcja to radio na Androidzie ale to rozwiązanie odpada bo nie znam dobrze brzmiącego radia na Androidzie z CD i rozbudowanym DSP.

 

Druga opcja to zrzut ekranu z telefonu do radia na czas gdy potrzebuje nawigacji.

Jest kilka technologii:

Android Auto (ma to Pioneer) obsługuje Google Maps, aplikacją steruje sie z poziomu radia i to jest OK ale nie wiem, czy to Google Maps z radia  ''podłączy sie'' pod moje konto Google (a chciałbym) i kolejny problem to nie uruchomię na radiu aplikacji, których oficjalnie Android Auto nie obsługuje czyli np Fotoradary TomTom, YouTube, Torque, czy przeglądarki internetowej - czyli takie rozwiązanie odpada.

Mirror Link (Pioneer obsługuje) zrzut ekranu z telefonu, ale znów problem bo nie można sterować telefonem z poziomu radia - to rozwiązanie też odpada.

Phone Link. To też zrzut ekranu z telefonu na radio ale jest możliwość sterowania telefonem z poziomu radia i taka opcja bardzo by mi pasowała bo radio ''przejmuje kontrole'' nad telefonem ale znów problem: PhoneLink obsługuje tylko GMS i jeszcze chyba jakiś chińczyk wiec o jakości dźwieku i zaawansowanym DSP można zapomnieć. Pioneer i inne znaczące marki nie obsługują technologii PhoneLink.

 

 

Czy jestem zmuszony wybierać między dobrą jakością dźwięku z DSP i CD a obsługą Google Maps + kilka apek na Androida? Nie da sie tego zrobić w jednym urządzeniu w 2018 roku?

 

Widziałem coś na temat ''hakowania'' Android Auto tak, że radio całkowicie ''przejmuje kontrole'' nad telefonem i takie rozwiązanie bardzo by mi odpowiadało bo Android Auto obsługuje Pioneer, ale jak ze stabilnością itd? Bawiliście sie w ''hakowanie'' Android Auto?

 

Jeszcze jedno pytanie: czy jeśli w radiu jest odpalone Android Auto to czy można ''w tle'' słuchać muzyki z CD albo tunera FM i sterować nimi?

 

Albo może jeszcze inne rozwiązanie?

 

P.S.  Chciałem sie streścić ale nie wyszło ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na soniaka: https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/xsp-n1bt. Co prawda nie ma duzego wyswietlacza i mikrofonu do dsp ale takie rozwiazanie moze tez bedzie Ci odpowiadac. Z takimi wymaganiami musisz znalezc jakis kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze kombinujesz i całkowitym rozwiązaniem na Twoje probly będzie android auto. To o czym piszesz to nie jest hakowanie aplikacji ale włączenie trybu deweloperskiego. Nie wiem jak że stabilnością, musisz dorwać kogoś kto to ma, ale generalnie szedlbym tą drogą :)

 

Ps. "Hakowanie" aplikacji Android Auto jest po stronie aplikacji na telefonie, jeśli znajdziesz gdzieś kogoś na testy z AA to możesz spróbować, ewentualnie poszukaj w jakichś sklepach z CA lub marketach

 

Ps2.https://youtu.be/vNlIbFHI6oM tutaj masz link, z tego co widzę potrzebny jest root (dla laika może być problem)

 

Ps3. Z tego co widzę w nowych autach jest android auto, możesz ewentualnie iść do salonu samochodowego i sprawdzić tam w jakimś aucie które jest w salonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi i że chciało sie Wam to wszystko przeczytać ;)

 

Soniak ciekawy ale nie oto mi chodzi.

Przemyślałem temat i pójdę jednak w Pioneer'a ze względu na auto-eq.

Android Auto myśle, że bedzie dla mnie najlepszą opcją. Tak, wiem, że chodzi o ''hakowanie'' aplikacji w telefonie a nie radiu, jeśli bedzie potrzebny root to wiem ''z czym to sie je'' także myśle, że sobie poradze.

 

Wyszła nowa seria Pionieer'a w nazwie jest NEX i z tego co widze jeszcze nie do kupienia w Polsce.

Powiedzmy, że interesowałby mnie model AVH-W4400NEX.

 

 

i z tego co widze, to różnica miedzy starszymi seriami jest taka, że AA działa bezprzewodowo po Wifi.

To jest jedyna różnica miedzy nim a starszymi modelami Pioneer'a czy coś przeoczyłem?

W sumie to telefon i tak przecież w wiekszości będzie podłączony do ładowania w aucie, więc to bezprzewodowe AA ma w ogóle sens?

 

Salon CarAudio mam od siebie ''rzut beretem'' i tam polecili mi np. Pioneer'a AVH-Z5000DAB - mają go na stanie. Radyjko to ma AA po kablu usb, DAB (które nie jest mi potrzebne) i bedzie około 500PLN tańsze od nowszego AVH-W4400NEX.

Wchodzić w to czy jednak nowsza seria NEX bedzie lepsza (z jakichś przyczyn o których nie wiem)?

 

Podsumowując; czego najbardziej potrzebuje od radia:

1. Auto-eq

2.Napęd CD

3.Obsługa Android Auto (po kablu może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...