Skocz do zawartości

Jankusowy Busik - Renault Master 2017


Jankus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, szymin89 napisał:

Jakie doświadczenia masz z tą płytą? Nie ma problemu z wkręceniem śrub? 

Trochę wyczucia, bo łatwo przekręcić, no i najważniejsze mocno dociskać wkrętarkę podczas wkręcania. A tak to żadnych zastrzeżeń nie mam. Pewnie i tak wygłuszę ją sobie wewnątrz matą, do tego pianka czy inna gąbka i finito.

2 godziny temu, Szczurek1986 napisał:

Jankus, ten browar w skrzyni będzie traktowany jako port BR ? 😂

Nieee... Browar był do ugaszenia pragnienia oraz aby odzwierciedlić wielkość albo małość skrzynki😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilę pojeździłem, podkręciłem w radiu i we wzmakach. Wyszło całkiem przyjemnie, chodź z początku tweetery sypały sybilantami, ale po tygodniu się wygrzały i zszedłem z cięcia 6,3kHz na 5kHz drugim rzędem.

Woofery też potrzebowały wygrzania, mniej basu się zrobiło, ale dobrze kopią, średnica też niczego sobie. Bardzo fajne wooferki. Cięcie HPF 50Hz 4 rzędem, LPF 2,5kHz drugim.

Sub zaczął grać dopiero gdy puściłem go 4 rzędem od 40 Hz, przy 3 rzędzie mocno zaciągał kick basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Minimalne cięcie dla tych tw to 2000 Hz czwartym rzędem i 2500 Hz drugim. Testowałem oba i grają na prawdę dobrze jednak wymagają trochę korekcji co bez pomiarów może być trudne. 

Ogólnie sam tweeter bardzo fajny, bardzo szczegółowy ale sybilantów nie zniese. Może dlatego że lubię słuchać głośno 🤷🏻

2,5kHz drugim, moim zdaniem odważnie, chodź testowałem 2kHz 4 rzędem i całkiem ciekawie. Tak jakby prawie 3 drogi by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, Domino987 napisał:

Masz gdzieś jakieś info o parametrach Daytona? Mam model Daytona I 

Nie, nie mam nic. Ale jak moja Daytona była na serwisie to wypluła 72 waty na kanale i dociągnęła do 27kHz w paśmie przenoszenia. Poza tym nic więcej nie mam, ale fajnie trzyma suba za cewkę😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Domino987 napisał:

Mój model I ma zabezpieczenie 30A, gra to fajnie tylko nigdzie nie ma info o nich.

Mój też ma 30A, ogólnie polski google milczy o tych wzmacniaczach. Wszystko to Dayton Audio ale to sprzęty domowe. Pewnie trzeba by się zagłębić w amerykańskie fora. Jedno jest pewne, nie są to rebranty Rockforda, mimo podobieństwa z zewnątrz, wewnątrz są zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...