Skocz do zawartości

Car Audio do Fiata Linea


MG148
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w życiu każdego faceta przychodzi czas żeby posadzić drzewo, spłodzić syna, wybudować dom i zbudować car audio do swojego samochodu. Z dwiema pierszymi rzeczami sobie sam poradze  :wink2: ale z ostatnią musze prosić was o pomoc.

 

Aktualnie mam z przodu wygłuszone drzwi, oryginalne syczki oraz głośniki dwudrożne Sony XS-FB1620E.

Wszystko podpiete pod oryginalne fiatowskie radio ale jedzie do mnie nowe radio Sony (tak znowu sony, i to nie ostatni raz  :)  )  DSX-A410BT które wychaczyłem w dość dobrej cenie.

Pech chciał ze ostatnio padł mi głośnik z tyłu i dostałem w prezęcie nowe głośniki  Audison AP6.5 Woofery które sa napewno za słabe do radia fabrycznego jak i tego które do mnie jedzie. Oryginalne głośniki z tyłu do 135 ale można bez problemu zrobić drobna modyfikacje i założyc 165.

W garażu leżą i kurzą sie dwa wzmacniacze samochodowe, Sony XM-5040X oraz XM-5020X , pierwszy 4-kanałowy a drugi 2-kanałowy. Wgl instrukcji "• Maksymalna moc wyjściowa 100 watów na kanał (przy 4 omach). • Urzàdzenie można wykorzystaç jako wzmacniacz monofoniczny o mocy 260 watów." w obydwóch wzmacniaczach. 

 

Jest to moc RMS? chciałbym podłaczyć przednie Sony (45w RMS , 260Max) i te nowe tylne Audison (70w RMS , 210Max) do wzmacniacza 4-kanałowego ale boje sie ze je spali, nie wiem jak ten temat ugryźć. Czy zostawić przednie pod radiem a tylne dać pod wzmacniacz, moge te nowe głośniki oddać i wymienić je na coś inneg. Czy głośniki zostawić i kupić jakiś inny wzmacniacz?

 

Głośniki Sony pod radiem graja znośnie do pewnego stopnia ale przydało by się troche niższych tonów. Wzmacniacze posiadaja szereg pokręteł którymi może dało by sie to wyregulować ?

Uprzedzając pytania to tył bedzie też wygłuszony a montaż tuby odpada bo potrzebuje przestrzeni w bagażniku.

 

Prosze was o pomoc co z tym fantem zrobić , ewentualny budżet na wzmacniacz i kable to około 400zł

 

Pozdrawiam

XM-5040X_PL-screen.pdf

XM-5020X_PL-screen.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam z przodu wygłuszone drzwi, oryginalne syczki oraz głośniki dwudrożne Sony XS-FB1620E.

 

:szok:

 

 

Pech chciał ze ostatnio padł mi głośnik z tyłu i dostałem w prezęcie nowe głośniki  Audison AP6.5 Woofery które sa napewno za słabe do radia fabrycznego jak i tego które do mnie jedzie. Oryginalne głośniki z tyłu do 135 ale można bez problemu zrobić drobna modyfikacje i założyc 165

 

 

Skoro już je masz to dokup do nich  tweetery które występują z nimi w komplecie, załóż je na przód i podłącz pod wzmacniacz plus jakiś mały subek który zajmie naprawdę mało miejsca a znacząco poprawi niskie tony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej reakcji na te głośniki z przodu :)

 

Zmiana tweeterow odpada bo fabryczne są w beznadziejnym miejscu (przy klamce) i są bardzo małe, większe ciężko było by zamontowac a nie chce też montować ich na podszybiu bo strasznie dużo przy tym roboty, montaż w słupki też odpada z powodu airbaga. Tak więc muszą zostać fabryczne.

 

A jak z tymi wzmacniaczami? Nadają się do tych głośników? Czytałem o tych wszystkich mocach głośnik-wzmacniacz i się trochę pogubiłem bo też są różne opinie czy powinny być mocniejsze czy słabsze a nikt też nie podają np ile powinny być mocniejsze żeby nie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ Nazara.

Czytałem , pozostałe poradniki też ale albo nie znalazłem tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie albo nie zrozumiałem o co chodzi bo specem od audio też nie jestem. Dlatego założyłem ten temat, po to jest forum żeby się pytać lub wyjaśnić coś :)

 

@ SebekDS

Całkiem fajnie to wygląda, na coś takiego bym się może skusił , fabryczne bym poprostu odłączył. W takim wypadku tweetery przez zwrotnice wraz z wooferami na przód , soniaki na tył i to wszystko pod wzmaka?

 

Tylko nadal nie wiem co z tymi wzmacniaczami, nie bardzo to ogarniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu każdego faceta przychodzi czas żeby posadzić drzewo, spłodzić syna, wybudować dom i zbudować car audio do swojego samochodu. Z dwiema pierszymi rzeczami sobie sam poradze :wink2: ale z ostatnią musze prosić was o pomoc.

 

Jak tak kolego będziesz budował dom jak setup w swoim fiacie to będzie jedną wielka fuszera:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj te audisony na przod, do tego wzmacniacz, obojetnie ktory. Moc tych wzmacniaczy to ok 50 W RMS na kanal i 130 W w mostku- jak by nie bylo moc wystarczajaca.

Zeby dokupic TW ze zwrotnicami do zestawu trzeba 65€, woofery sa bez zwrotnic z tego co widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejsonek

 

Równie dobrze, Ty możesz całkowicie odstąpić od pisania w innych wątkach niż Twój w instalacjach, mniej oczy będą kwawić przynajmniej! Zrób coś dla społeczeństwa i przestań pisać!

 

Proszę wybaczyć OFF TOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejsonek

Równie dobrze, Ty możesz całkowicie odstąpić od pisania w innych wątkach niż Twój w instalacjach, mniej oczy będą kwawić przynajmniej! Zrób coś dla społeczeństwa i przestań pisać!

Proszę wybaczyć OFF TOP.

 

Żal nawet tego komentować...

 

Ale dobra może kiedyś karma wróci do ciebie, nie ma co chłopakowi śmiecic w temacie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...