Skocz do zawartości

Car Audio do Alfa romeo 147


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i szukam pomocy w doborze car audio do Alfy 147 Fl, wszystkie glosniki sa fabryczne, drzwi rowniez nie sa wygluszone. Jedtem zielonybw tych sprawach, a moj budzet na to przeznaczony wynosi 2500zl, czy da sie jakis zestaw za ta cene zrobic?? Z gory dziekuje za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie proponuje odpuścić subwoofer, zrobić dobrze drzwi, jakieś fajne radio 1din, zestaw dwudrożny, kable, wzmak 4 kanały pod bi-amp i będzie ok.

Nie powiesz mi, że za 2.5k nie idzie zrobić przyzwoitego grania ze subem...

To już bez 10000zł nie można zrobić nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można taniej, ale moim zdaniem to bez sensu. Więcej przyjemności będzie ze słuchania w miarę dobrego systemu 2-way podpiętego w bi-amp gdzie można ściszyć sobie tweetery wedle upodobania, niż kombinować ze zwrotnicami, aktywką itd. i walczyć z subem, który się nie zgrywa z przodem, bo woofery pędzone z dwukanałówki, brak kicka a tweeter bije już po uszach i nie ma co z tym zrobić. Szczególnie dla początkującego. Poniżej lista, która nie wydaje mi się strasznie kosztowna i nic tu nie jest w chorych cenach i już daje 2500zł.

 

500 zł radio
500 zł zestaw 2-way ze zwrotkami

2 x 120 zł RCA

300 zł wygłuszenie drzwi

250 zł grubszy kabel zasilający + bezpiecznik + końcówki

700 zł wzmacniacz

 

Do tego zestawu można dołożyć już subwoofer + monoblock bez problemu i nie kosztuje to już wielkich pieniędzy. No chyba że oszczędzisz wcześniej między innymi na kablu zasilającym i trzeba będzie to robić ponownie. Wolę unikać ponownego robienia tych samych rzeczy. Piszę to z perspektywy osoby, która sporo czytała a i tak na początku natrafiła na wszelkie możliwe błędy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chętnie usłyszę propozycję, co gra dobrze w kwocie ok. 1600 zł, tyle zostaje po odjęciu wygłuszenia i okablowania. Do kupienia wzmacniacz lub wzmacniacze, zestaw 2-way, radio, subwoofer. Bez naciągania ceny w górę :-) Szczególnie dla początkującego, który będzie miał trudność z ocenieniem stanu sprzętu używanego i tak dalej... Moja rada była raczej bezpiecznym rozwiązaniem... Pewnie, że można inaczej, ale do tego trzeba mieć już umiejętności, doświadczenie i osłuchanie ze sprzętem. Wątpie aby autor to miał, inaczej by nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko czy można sklecić jakieś granie z subem. Jeśli chcesz dolożyć proa simplex nie ma sprawy. Po to forum aby ktoś mógł coś wybrać. Ten zestaw co przedstawiłem kosztował 1300 zł bez skrzynki wygłuszenia i okablowania. Więc można coś zmienić aby w zakładanym budżecie się zmieścić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, ja bym jednak poszedł nadal w dobre 2-way z możliwością dołożenia suba w przyszłości. Ogarnięty system bez suba może całkiem przyjemnie zagrać, szczególnie w porównaniu do gorszego systemu ze słabszą skrzynką. Poza tym początkująca osoba nie rozpozna zajechanego sprzętu od nowego, a Proa Simplex można mieć za 630 zł nowe. Warto posłuchać dobrze ogarnięty samochód bez suba i kiepsko ogarnięty samochód z subem. Kolejna rzecz to dostępność części, przy większym zapasie finansowym na dany element można łatwiej skompletować coś fajnego, niż czekać na okazje i montować po kolei.

 

Ja zachęcam do dobrego ogarnięcia przodu i potem jeżeli zajdzie konieczność dołożenia suba. Początkującemu łatwiej to ogarnąć. Cięcie kosztów na przodzie i dołożenie taniego suba to dla początkującej osoby prosta droga do jeżdżenia z buczącą skrzynką w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy ograniczonym budżecie lepiej skupić się na klockach które zostaną na dłużej i myśleć o ewentualnej dalszej rozbudowie niż kupić wszystko na raz a potem po koleji zmieniać na lepsze. Za 1600 można kupić już fajnie grający 2way i wzmacniacz, a później dokupić sekcje niskotonową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że zmusi to do naprawdę dobrej aplikacji wygłuszenia, głośników i kabli, aby był kick z przednich drzwi. Będzie również czas na dostrojenie systemu i ogarnięcie tego, aby naprawdę to fajnie zagrało. Sam po sobie wiem, że przodu dobrze nie ogarnąłem (a pracy było włożone sporo, po prostu drobne błędy zaważyły na całości) i zająłem się graniem z subwoofera, co bez ogarniętego przodu nie ma sensu. Ale pokusa była zbyt duża :-) Teraz już to wiem i staram się doradzić innemu początkującemu, na co zwrócić uwagę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela tematu.

Tak da się zrobić poprawne granie w kwocie 2.5k zł.Uważam że do muzyki rap jest wskazany sub :) 

Jeśli autor autor chce wydać 2.5k max to uważam że zestaw z niedrogim subem będzie lepszym wyborem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Do założyciela tematu.

Tak da się zrobić poprawne granie w kwocie 2.5k zł.Uważam że do muzyki rap jest wskazany sub  

Jeśli autor autor chce wydać 2.5k max to uważam że zestaw z niedrogim subem będzie lepszym wyborem.

Pozdrawiam

 

Popieram :P

Co do przodu kwestia jakie auto i na ile autor poradzi sobie z drzwiami, co do zestawu to za parę groszy można ciekawe zestawy dorwać :) 
Ama 160 + h/k, ewentualnie mb quarty lub gms jak się trafi. 4ch i sub w mostku np stx 10 w br od Pawła S lub re sr 10/12 w br albo RF HE 12 też zagra :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim razie co zrobić jeżeli drzwi nie grają, nie ma z nich kicka, a mamy suba ciętego na 50-63 Hz? Pytam bez złośliwości, sam u siebie nabrałem zadowolenia z gry suba, dopiero gdy ogarnąłem przód, bez tego była tragedia, więc pytam bo może złą drogą poszedłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim razie co zrobić jeżeli drzwi nie grają, nie ma z nich kicka, a mamy suba ciętego na 50-63 Hz? Pytam bez złośliwości, sam u siebie nabrałem zadowolenia z gry suba, dopiero gdy ogarnąłem przód, bez tego była tragedia, więc pytam bo może złą drogą poszedłem...

Komory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...