Skocz do zawartości

Car Audio do Alfa romeo 147


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko podtrzymuje swoje zdanie, że najpierw należy ogarnąć aby drzwi zaczęły grać, a dopiero potem zająć się subem. Sub bez dobrze grających drzwi to po prostu lipa. Dlatego też mówię, że łatwiej ustawić przedni system z bi-ampem, podregulować w ten sposób poziom głośności tweetera niż pędzić z czterokanałówki przód i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komory

Komory to nie panaceum na nie grające drzwi.

 

Czyli kupujemy tani zestaw 2-way, taniego suba i liczymy na to, że bedzie to wszystko super działać. A jak nie, to samemu robimy komory? Serio taka porada dla początkujących? :-)

A czy w założonej kwocie 2500zł kupi się tylko tani sprzęt? A czy wyłożenie 5000zł na sam przód zagwarantuje, że będzie to grać? To nie tak że drogie i musi zagrać, wszystko idzie zepsuć, nie ważne ile kosztuje...

 

Dlatego też mówię, że łatwiej ustawić przedni system z bi-ampem, podregulować w ten sposób poziom głośności tweetera niż pędzić z czterokanałówki przód i suba.

To już nie istnieje możliwość przyciszenia przetworników pasywnie? Coś mnie ominęło?

Gain to nie regulacja głośności.

 

Z głową idzie zrobić i dobrze i w przyzwoitych pieniądzach.

Temat zamienił się w zbędne przepychanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie przepychanka, zapytalem o rozwiązanie problemu. Wydaje mi się, ze wbrew pozorom temat jest na tyle skomplikowany, ze nie można rozwiązać go za pomocą listy gratów do kupienia i montażu, bo po drodze jest mnóstwo rzeczy, o których początkujący nie wie, a bardziej doświadczeni zapominają, ze takie problemy istnieją. Kwota 2500zl to sporo i można zrobić za to fajne granie, ale bez doswiadczenia w temacie l, po prostu marnie to widzę, bo dużo tu pracy, dłubania, dowiadywania się... myśle ze wielu po drodze się zrazi do tematu i w końcu nie będzie zadowolenia z wydania tych 2500zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob jak w milosnikach czterech kolek(odcinek o car audio), wrzuc jakis mocny wzmak do bagażnika + jakiegoś suba i ciupaj tak, zeby tablica rejestracyjna na klapie się trzęsła. car audio 2k18

 

a tak powaznie to mysle ze sluchanie rapu bez suba bedzie chyba slabym pomyslem, wiadomo ze z DOBRZE zrobionych drzwi uslyszysz bass, ale jednak suba nie zastapisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob jak w milosnikach czterech kolek(odcinek o car audio), wrzuc jakis mocny wzmak do bagażnika + jakiegoś suba i ciupaj tak, zeby tablica rejestracyjna na klapie się trzęsła. car audio 2k18

 

a tak powaznie to mysle ze sluchanie rapu bez suba bedzie chyba slabym pomyslem, wiadomo ze z DOBRZE zrobionych drzwi uslyszysz bass, ale jednak suba nie zastapisz...

Dobrze powiedziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale komora to nie lekarstwo na brak midbasu z jednego glośnika....

 

A co jak się napierdzielisz z budową komór a okaże się, że nie jest tak kolorowo....

Szymonie trochę sprostowania z mojej strony

Nie chodziło mi o to że komory są zawsze najlepszym rozwiązaniem, ale powinny być brame pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram Khazar-a, dobrze gada, najpierw robimy przód, potem ewentualnie jak nam mało dokładamy woofer (co też nie będzie tanie)
Tak w ogóle trzeba by zapytać założyciela tematu czego oczekuje, głośnego słuchania, czy raczej nie meczącego jakościowego grania, TW naprawdę w chyba 90% przypadkach krzyczą za głośno w stosunku do woofera dlatego aktywka lub bi-amp by się przydał.
No chyba że kogoś takie granie naprawdę nie męczy to zakładać głośniki w nie wygłuszone drzwi, do bagażnika woofer i na pewno będzie głośno :D a jak kolega okaże się wymagający to po kilku dniach takiej jazdy zacznie grzebać i ustawiać, potem się okaże że nie ma już co ustawić bo poszedł na skróty i trzeba będzie wszystko od nowa robić ;)

Kolega widzę, że z Dąbrowy to ma do mnie blisko jak chce to może wziąć swoje płytki i posłuchać u mnie, samego radyjka ze zrobionymi drzwiami i budrzetowymi głośnikami, na co będzie musiał wydać około 2 tyś zł, bedzie miał mniej więcej porównanie, czego oczekuje ;) i ewentualnie ile to kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecę z tego co mam :

Pioneer mvh-x580dab 400 (świeży model, są czasy i aktywka, do hh cycuś bo sporo dolu)

drzwi 400

rca audison 6ch 150

Eton Pro 16 350

spawarka 35mm2 100

kable głośnikowe 50

Wzmak np. Helix b4 jakieś 550

zostaje 500 na suba i piec do niego i np.

Soundstream SPL 12 - 200

Eyebrid 1y500 - 300.

Dwa pińcet.

Zagra czy bieda?

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...