Skocz do zawartości

Marka Gladen


Suchy.PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym poznać opinię na temat sprzętu wzmacniacz, zestawy przedni odseparowany 165mm oraz sub 25cm marki Gladen. Chodzi mi tu o porównanie np do Morela lub Focala oraz JL Audio, pod względem charakterystyki brzmienia, jakości i technologii wykonania. Wiem, że nie pytam o konkretne modele i trudno będzie porównać, ale chcę mieć ogólny pogląd. Pytam, ponieważ dostałem wycenę oparta w całości na marce Gladen a w internecie poza gołymi danymi nie ma żadnej opinii. Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożę od prawie 3 lat suba Gladena RS10, początkowo jednego a później 2 przetworniki. Wg mnie bardzo przyjemne głośniki, grają kulturalnie i potrafią zagrać z "mięsem". To taka solidna średnia półka cenowa.

Fridek używa 4 szt. Do łomotu, i chyba spełniają swoją role wystarczająco dobrze.

Jak się nie mylę to Rozek miał suba Gladen Zero.

Ciekawie wyglądają ich wzmacniacze ale nie miałem nigdy z nimi styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na czystej i szczegółowej górze która nie boli, mocnym konkretnym niskim i nierozwleczonym basie, średnich tonów nie lubię. Słucham muzyki house szeroko pojętej dużo vocalu trąbki pianina skrzypiec oraz rapu i hip hopu czasem dubstep... Czyli w sumie wszystkiego.

Z reguły jeżdżę z dzieckiem ale jak podróżuje samemu to lubię odkręcić nieco mocniej.

 

Zaproponowano mi zestaw

wzmak: gladen rs100c4

Przód gladen sqx 165

Sub gladen rs10 lub jl - 10Wv3-4 boczek bagażnika

Sterownik to Alpine i902d-oc3

 

Wszystko to w Octavii 3 kombi

 

Jakieś sugestie?

 

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnich tonów nie lubisz ale vocal, trąbka, skrzypce

pianino ma bardzo szeroki zakres, również bardzo dużo środka ;)

Ok. Zgadza się ale nie lubię dźwięku jak w kosciele albo na jakiejś hali blaszanej. A przerost średnich daje takie wrażenie

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Wygląda na to, że ma wszytko co potrzeba :wink2:

Ma wszystko ale jest woooolna. Lagi ma na podgłaśnianiu pokrętłem z kierownicy.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Aaa i nie obsługuje fabrycznego cd i slotu na SD. Generalnie pozostaje jeden port USB i koniec

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na czystej i szczegółowej górze która nie boli, mocnym konkretnym niskim i nierozwleczonym basie, średnich tonów nie lubię. Słucham muzyki house szeroko pojętej dużo vocalu trąbki pianina skrzypiec oraz rapu i hip hopu czasem dubstep... Czyli w sumie wszystkiego.

Z reguły jeżdżę z dzieckiem ale jak podróżuje samemu to lubię odkręcić nieco mocniej.

 

Zaproponowano mi zestaw

...

... jl - 10Wv3-4 boczek bagażnika

 

Wszystko to w Octavii 3 kombi

 

Jakieś sugestie?

 

 

 

Chodzi zapewne o 10W0v3-4 + gotowa skrzynka od Basser-a.

Mam taki zestaw u siebie ( tyle że nie w kombi tylko w Liftback-u ) i moim zdaniem ta skrzynka jest za mała ( nominalnie 15 litrów, ale coś mi się wydaje, że w rzeczywistości mniej ) i sub gra dosyć twardo ( nie ma typowego "mięsa" na dole ). Ale oczywiście tragedii nie ma, na pewno słychać, że ładnie uzupełnia przód ( na tyle nieźle, że od prawie roku nie mogę się zebrać, żeby wyrzeźbić jakąś większą obudowę z laminatu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad skrzynia z bass reflexem a w razie potrzeby przekładania suba do zabudowy bassera

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Chodzi zapewne o 10W0v3-4 + gotowa skrzynka od Basser-a.

Mam taki zestaw u siebie ( tyle że nie w kombi tylko w Liftback-u ) i moim zdaniem ta skrzynka jest za mała ( nominalnie 15 litrów, ale coś mi się wydaje, że w rzeczywistości mniej ) i sub gra dosyć twardo ( nie ma typowego "mięsa" na dole ). Ale oczywiście tragedii nie ma, na pewno słychać, że ładnie uzupełnia przód ( na tyle nieźle, że od prawie roku nie mogę się zebrać, żeby wyrzeźbić jakąś większą obudowę z laminatu ;) )

10W1v3-4 dokładnie :)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to efekt pogłosu/echa

Zgodzę się. Ale na zwrotnicy zestawu odseparowanego go nie uzyskasz tylko masz możliwość operowania zakresami i wzmocnieniem częstotliwości przez które mam wrażenie jakbym słuchał muzyki w kosciele lub muszli jakiejś

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego źródła masz efekt religijno-blaszany?

CD, usb, aux/smartfon, bt - wszystkie czy jedno z nich?

Bo.taki efekt nie jest normalny.

 

Generalnie muzyki słucham z jednego źródła tj. USB. Z racji tego, że wmieniłem sterownik ze standardowego Skodowego Bolero na Alpine i902d oc3 nie mam już możliwości odsłuchu z seryjnego czytnika kart lub napędu CD a z BT nie słucham bo nie mam muzyki na telefonie.

Ewentualnie Android Auto lub Apple CarPlay w miksie ze spotify.

 

Po dłuższym odsłuchu i wielu kombinacjach na Alpinowym EQ doszedłem do wniosku że mój spec od CA nie do końca mnie chyba zrozumiał na czym nam zależy / nie wystroił do końca tak jak lubimy z małżonką przedni zestaw.

Dostałem do zwrotnic instrukcje i po krótkim spojrzeniu na nią wiem jak chciałbym żeby była ona ustawiona.

Chyba, że już tak jest wystrojona i Gladen po prostu ma środek tak wyeksponowany że poezja i ucina górę dodatkowo dołem też nie szaleje ...

Wtedy pozostanie nam tylko wymiana na jak sądze Morel Tempo Ultra lub jakiś Focal. (miałem kiedyś zestaw  focal access 165 a1, steg, i jl audio i bylo naprawde super.

tutaj sprzęt niby dużo lepszy a zadowolenie z dźwięku praktycznie żadne) 

Swoją drogą sterownik też tyłka nie urywa. Za takie pieniądze a ma takie lagi że szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem tak... Po tygodniach słuchania i strojenia oraz po pobraniu muzyki w odpowiednim formacie, dźwięk to bajka. Jest naprawdę bardzo dobrze. Także cofam wszystko co pisałem i myślę że nie zamieniłbym tego zestawu na nic innego :)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Alpine za 4500zl chyba już taka tania nie jest [emoji3]

Tania nie jest ale akurat do niej mam największe żale :) Ma duże lagi czasem bardzo duże i nie obsługuje seryjnego cd/SD w szkodzie oraz rozmowy przez bluetooth to porażka. Praktycznie nie słychać rozmówcy

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...