Skocz do zawartości

passat b6 upgrade nagłośnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam b6 w kombi. Głośniki w drzwiach standard. Radio chinczyk na androidzie. Z poprzedniego auta mi został Ground Zero GZRB 10BT 400W RMS skrzynia basreflex oraz wzmacniacz MAC Fearles 2000, kable zasilające 16mm2, kondensator 1F. Po przerzuceniu tego do passata trochę się zawiodłem, wcześniej miałem to w a4 b5 sedanie + z przodu wygłuszone drzwi i U-dimension el comp6 i grało niebo lepiej niż aktualnie. Skrzynia już nie ma tego uderzenia(zejścia też) - w audi czuć to było na plecach. Nie zależy mi na takim efekcie jak w audi, a bardziej na "masującym" basie nie słuchając wcale muzyki na max volume. Nie jestem audiofilem, wiem że radio pod względem dźwiękowym to beznadzieja (TDA7851, TDA7719) - ze względu na możliwości multimedialne zostanie. Zależy mi na poprawie basu. Budżet? Maks 400zł. Każdy gatunek muzyki słucham, najwięcej rapu i house.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia odtwarza tylko i wyłącznie to, co dostanie od wzmacniacza, wzmacniacz dostarcza skrzyni tylko i wyłącznie to, co dostaje ze źródła sterującego.

Radio nie jest tym samym co miałeś w Audi - czyżby winowajca? Bo wzmacniacz nie był ponownie ustawiany?

Bo jeżeli to radio przenosi powiedzmy od 40Hz w górę, to podbicie tego korektorem we wzmacniaczu będzie skutkowało prawdopodobnymi przesterami, a to nie jest nic dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi miałem jakieś JVC z wyjściem na dwa wzmaki, ustawień miało sporo. Teraz mam https://pl.aliexpress.com/item/Navitop-2-din-android-6-0-car-dvd-for-vw-passat-b6-golf-4-5-tiguan/32805524427.html

w radyjku tylko equalizer, głośność wyjścia na suba i regulacja podbicia. Próbowałem już regulacji na wzmacniaczu ale to średnio pomogło. Może postaram się jeszcze o lepsze źródło dźwięku(często leci muzyka ze spotify). W każdym bądź razie jeśli chodzi o głośniki w drzwiach to grają porównywalnie gdy miałem rns310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...