Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


To wg Ciebie jaka jest alternatywa ?Skoro wszystko beee.

Ja napisałem, że WiFi jest bee? Barth napisał, że nie uznaje jakości dźwięku po transmisji WiFi i w związku z tym chciałem zaznaczyć, że tu nie WiFi jest "winne" jakości dźwięku tylko ewentualne urządzenia i układy DAC/konwertery w nich zamontowane. Po WiFi plik został przesłany ze źródła do odbiornika bezstratnie i tu rola WiFi się skończyła, resztę "wymodelowało" samo urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam jestem zwolennikiem wifi , co za różnica drogi dac czy streamer , ale jak zwykle co by było za 200zł , skoro ma optyka to zagra .moim zdaniem jak stać kogoś na radio za 1500 to czemu dac ma być za 200  , źródła powinny być podobne klasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie WiFi to nie samo WiFi jest "winne" słabego grania tylko producent samej zabawki i zamontowanego w niej DACa lub konwertera na S/PDIF i niezależnie czy do takiej zabawki podamy dane przez WiFi czy USB to tak samo schrzani dźwięk na wyjściu.

Dokładnie tak Intermis... tylko przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź... ja napisałem co kuleje przy WiFi :wink:

 

Ja napisałem, że WiFi jest bee? Barth napisał, że nie uznaje jakości dźwięku po transmisji WiFi i w związku z tym chciałem zaznaczyć, że tu nie WiFi jest "winne" jakości dźwięku tylko ewentualne urządzenia i układy DAC/konwertery w nich zamontowane. Po WiFi plik został przesłany ze źródła do odbiornika bezstratnie i tu rola WiFi się skończyła, resztę "wymodelowało" samo urządzenie.

Wszystko fajnie, tylko efekt jest taki, że na końcu i tak najważniejszy chip zwali cały dźwięk.

I co z tego, że WiFi ma odpowiednią przepustowość...

 

Posłuchajcie, nie ma sensu przepychać się o detale - fakt jest taki, że po kablu masz prostą transmisję od nadajnika do odbiornika i koniec...

natomiast po wifi dochodzą jeszcze konwersje na odpowiednie protokoły przesyłu danych i tylko tyle - wystarczy po drodze gdzieś słaby punkt

i następuje degradacja dźwięku. Im mniej elementów na drodze sygnału tym lepiej - dlatego wolę w miarę możliwości puszczać dźwięk po kablu.

 

Ja generalnie użyłem skrótu myślowego mówiąc o WiFi - nie sama przepustowość jest winna tylko jakość dostępnych urządzeń

do takiej transmisji dźwięku.

 

Ja tam jestem zwolennikiem wifi , co za różnica drogi dac czy streamer , ale jak zwykle co by było za 200zł , skoro ma optyka to zagra .moim zdaniem jak stać kogoś na radio za 1500 to czemu dac ma być za 200 , źródła powinny być podobne klasowo.

Kwestia użycia odpowiedniego do posiadanego sprzętu , z gówna bata nie ukręcisz

Nie sztuka wywalić 2000zł na bitplay'a i mieć ten sam poziom co w konwerterze za 200zł...

Poczytaj sobie jaki high-endowy chip siedzi w BitPlay'u HD... :wink:

https://www.drive2.ru/c/1846450/

Także sama cena nadal nie gwarantuje sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę 10 tych za 200 , mówisz o chińczykach , pisałem wcześniej że oni potrafią spierdolić każdy dobry układ że przestaje grać , dlatego jak by ktoś ogarnięty to poprawił to czemu nie :P Ale obsługi z telefonu nie ma .

tu też masz ten chip

https://www.morele.net/ac-ryan-playon-hd2-pv73700-386355/

Tu masz jeszcze jedno

https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-Lot-For-IOS10-Car-WiFi-Display-WIFI-Mirror-Box-Mirror-Link-for-Car-Home-Video/32806681733.html?spm=a2g17.search0104.3.2.12ae15dfpYPB7i&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10325_10343_10546_10340_10548_10341_10084_10083_10618_10304_10307_5711215_10313_10059_10534_100031_10103_10627_10626_10624_10623_10622_5711315_10621_10620_10811_5722415,searchweb201603_25,ppcSwitch_2&algo_expid=525696c7-92a0-4bb6-8bc4-ab1bc9ba10d6-0&algo_pvid=525696c7-92a0-4bb6-8bc4-ab1bc9ba10d6&priceBeautifyAB=0

Plus konwerter hdmi spdif i powinno grać jak bit play .

Bardzo dziękuje, ale jednak tak jak pisałem: jeśli tylko sie da to ja wykorzystuje te najprostsze - kablowe połączenie.

 

Mi chodzi o co innego - jak ktoś potrzebuje takie kombajny, to nie bardzo ma inne wyjście, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to jednak sprzety z najwyższej półki nie wykorzystują wifi do przesyłu audio. Dlatego jestem sceptykiem tego rozwiazania.

 

 

Swoją drogą... niezłe maszyny w tych linkach i to wszystko można mieć dziś w aucie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb bit-perfect to taki tryb pracy programu, w którym dane audio przesyłane są do sterownika karty dźwiękowej w niezmienionej postaci, z pominięciem resamplingu i kontroli głośności 

Kwestia softu 


 

 


ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to jednak sprzety z najwyższej półki nie wykorzystują wifi do przesyłu audio. Dlatego jestem sceptykiem tego rozwiazania

Jako główne źródło mam cda-7990 i jakoś przepaści nie słyszę . To robi za odtwarzacz tidala a tam płyty są jak MM .


Może taki high end 

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1274-cambridge-audio-dacmagic-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brakuje mu do High-Endu

 

To może teraz ja:

W tej samej cenie coś z zupełnie innej ligi:

https://audiopolis.pl/ifi-audio-ilink-konwerter-usb-na-spdif.html

 

Bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem ten temat i widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem :). Była słaba nawigacja, więc wpakowałem nexusa 7 II. Miałem juz radio z prockiem (też zapchało dziurę w aucie). 
Największy wpływ na jakość dzwięku ma DAC, przetestowałem ich kilka od takiego za 100zł po Chord Mojo no i moim zdaniem to naprawdę przyzwoicie gra. 
Mojo był na krótki test a aktualnie pozostał 5x tańszy DAC Nostromo.  Osobiście mam wątpliwości czy lepiej zagra  Nexus=>konwerter=>H600/H700   niż Nexus=>DAC Mojo=>radio a takie stwierdzenia padały
Kiedyś może to sprawdzę. 
Tylko mam pytanie do tych co podpinali USB czy HDD przez OTG. Mam Pendrive w fat32, tablet go widzi, Power event Manger również, ale programy do odtwarzania juz nie. Odtwarzam na usb pro playaer i sprawdziłem na 5 innych, niestety nie ma tej pamięci. tidla i spotify też nie mam opcji żeby przenieś na tą pamieć.

Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko mam pytanie do tych co podpinali USB czy HDD przez OTG. Mam Pendrive w fat32, tablet go widzi, Power event Manger również, ale programy do odtwarzania juz nie. Odtwarzam na usb pro playaer i sprawdziłem na 5 innych, niestety nie ma tej pamięci. tidla i spotify też nie mam opcji żeby przenieś na tą pamieć.

Jakaś rada?

 

Ja korzystam z powerampa i nie ma problemu ze znalazieniem żadnego z 2 moich penòw. Trial jest przez chyba miesiąc na testy więc warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Tak wszystko pięknie.

 

Tylko interpretacja z zer i jedynek,

czyli konwersją na sygnał analogowy zajmuje się

DAC z waszych procesorów dźwięku.

 

Bo chyba o tym zapomnieliście.

 

Nie zmienia to faktu że shit in shit out.

 

Po jeździłem trochę z Tidal em i faktycznie mają na serwerach muzykę w zadowalające jakości.

 

Z minusów na obecną chwilę to brak offline dla aplikacji na pc.

Jak zapisuje sobie na androidzie i kopiuje na pendrive to nie mogę odtworzyć.

Oczywiście plik jest kodowany, nie próbowałem jeszcze tego rozgryzć jak to konwertować.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweramp nie widzi. Rozumiem że to działa u Ciebie jak karta SD.

 

Wykrywa jako pamięć USB. A sprawdź może betę powerampa. Choć u mnie i na normalnej wersji nie miałem problemu. A może to kwestia wersji powerampa?

 

 

PS. Poweramp ma w sieci dosyć ciekawe forum

. Może poszukaj tam lub zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po jeździłem trochę z Tidal em i faktycznie mają na serwerach muzykę w zadowalające jakości.

Zapodasz coś mnie to wygląda jak płyty z MM ma 10 jedna gra :P


 

 


Jak zapisuje sobie na androidzie i kopiuje na pendrive to nie mogę odtworzyć.

Może karta pamięci rozwiąże problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

Daft Punk   

Random Access Memories  - brzmi bardzo dobrze

 

Porównywałem z posiadanym na dysku      D. P.   R.A.M    Edition Studio Masters  we    flac  88200 Hz /  bitrate 2917 

Który to plik  de facto  ( co dal mnie zrozumiałe)  podczas  porównania do oryginalnej cd   bez problemu zabrzmiał "lepiej"  .Mina właściciela płyty bezcenna.

 

Porównanie w aucie  no dobra mogę z przymrużeniem oka potraktować ,pomimo że i tak z Tidal  wypadło nawet lepiej.

Jednak na systemie domowym to nie mam wątpliwości  co i jak brzmi . 

 

W moim odbiorze nie ma co tu więcej wymagać  i kręcić nosem  od muzyki streamowanej . Wydania płyt na fizycznym nośniku  też  niestety potrafią być kiepsko zrobione ;-)

 

 

 

 

Nie rozumiemy się Mirku . 

 

Na telefonie  zapisuje album   do używania  offline ,wszystko działa jak należy  .Tak oczywiście zapisuje na karcie sd. 

Pliki znajdują się w folderze 

 

Android/data/com.aspiro.tidal/files/offline        ale są kodowane 

 

 

Można je sobie spokojnie i dowolnie skopiować. 

Tylko co z tego skoro -

Aplikacja której  używam w aucie jest na peceta  bo to  PC  jest moim napędem . W tej formie aplikacja   nie posiada  trybu offline .

 

Nie ma jak tych plików sobie odtworzyć .

 

Może już ktoś próbował "rozkodować " lub konwertować te pliki ,będące pobraną muzyką .Tak aby można jej nadać inne rozszerzenie.

No chyba że bawić się w emulator  androida ale czy warto (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś inny pendrive na próbę...?

Podłączyłem kilka i nic. Dzisiaj wyciągnąłem go i sprawdziłem na innych kablach otg i to samo. 

Pena tablet widzi i mogę z poziomu managera kopiowac do pamięci wew. ale jak zaznaczam żeby mi otworzył plik w usb pro czy powerampie to nie idzie. 

W power event manager czasami USB pojawaia siew "slot 0" czasami nie, więc postanowiłem z recovery przeinstalować plik timur-usbhost-flo601-v4-b105-2016-10-10

Potem musiałem od nowa zainstalowac SU i w efekcie zdziałało. Szkoda że na chwilę. Włozyłem/wyjałem pena ze dwa razy i od nowa to samo. 

Myslę że mam coś z tym softem nie tak poinstalowane.

Mam 3 pliki  od timura: pem-update, services-N7-2-601-MOB30X-V4-2016-09-07 no i ten ww.

Rozumiem że to do fabrycznego romu się instaluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...